Jedynie prawda jest ciekawa


Petru lepszy od premier Szydło?

30.03.2017

Uważam, że Ryszard Petru byłby zdecydowanie lepszym kandydatem na premiera, bo jest dużo bardziej otwarty i patrzy do przodu - podkreślił polityk Nowoczesnej Paweł Rabiej odnosząc się do wniosku PO o wotum nieufności dla rządu premier Beaty Szydło.

Kandydatem PO na premiera we wniosku o konstruktywne wotum nieufności jest lider Platformy Grzegorz Schetyna. Rabiej w czwartek w programie "Kwadrans polityczny" w TVP1 podkreślił, że Ryszard Petru "jest liderem bardzo energetycznym i ma wielki potencjał". -Jeżeli patrzymy teraz na wniosek o wotum nieufności wobec rządu Beaty Szydło to Ryszard Petru byłby zdecydowanie lepszym kandydatem na premiera, bo jest dużo bardziej otwarty i patrzy do przodu, a w przypadku każdego lidera ważne jest to patrzenie w przód- podkreślił polityk Nowoczesnej.

Według niego wniosek o konstruktywne wotum nieufności byłby dużo lepszy merytorycznie, gdyby Platforma skonsultowała go z Nowoczesną. -Teraz jest niechlujnie napisany- ocenił. Zdaniem Rabieja Platforma nie chce rozmowy i dialogu w sprawie wniosku o wotum nieufności. Jak zaznaczył, Ryszard Petru na miejscu Grzegorz Schetyny "zadzwoniłby i zaprosił na konsultacje, dlatego że jest człowiekiem otwartym, jest człowiekiem dialogu". Na pytanie o spór między Platformą i Nowoczesną m.in. o to, kto byłby lepszym kandydatem na premiera w przypadku konstruktywnego wotum nieufności, odparł: "To nie jest jałowy spór. My jesteśmy z PO skazani na takie współkonkurowanie. Jesteśmy partiami opozycyjnymi. Nowoczesna nie powstałaby, gdyby nie błędy Platformy. Mamy swoją tożsamość i w sumie to bardzo niedobrze, gdy Platforma Obywatelska lekceważy wyborców Nowoczesnej. Wyborców, którzy zagłosowali na Nowoczesną dlatego, że mieli dosyć rządów Platformy i byli niezbyt zadowoleni z perspektywy rządów PiS".

Pytany o wzajemnie relacje pomiędzy Grzegorzem Schetyną a Ryszardem Petru, polityk podkreślił, że obydwaj wzajemnie współpracują w wielu obszarach. -W tej chwili będziemy spotykać się wspólnie z naukowcami, którzy zadeklarowali pomoc młodym politykom, żeby wypracowywać lepsze pomysły dla Polski. Mamy powołane osoby, które kontaktują się w imieniu prezydiów klubów, także jakiś rodzaj współpracy istnieje- zauważył. Polityk podkreślił też, że między Platformą a Nowoczesną zawsze będzie pewne napięcie, które wynika z wyznawania nieco innych wartości. Jego zdaniem Grzegorz Schetyna patrzy na wiele rzeczy "w bardzo stary przestarzały sposób". Wyraził jednak nadzieję, że w najbliższych wyborach samorządowych obie partie będą ze sobą współpracować.  

fot. [PAP/Jakub Kamiński]

pc/PAP

Warto poczytać

 1. mazurek09032018 18.07.2018

  To będzie najważniejsza komisja śledcza w tej kadencji. Znamy kandydatów PiS

  Kazimierz Smoliński, Małgorzata Janowska, Marcin Horała, Wojciech Murdzek, Andrzej Matusiewicz, zostaną zgłoszeni jako kandydaci PiS do komisji śledczej ds. VAT

 2. sejm180702018 18.07.2018

  Skandaliczne sceny. Tłum pod Sejmem zaatakował Kornela Morawieckiego!

  Protestujący w środę pod Sejmem chcieli uniemożliwić wyjście marszałkowi seniorowi Kornelowi Morawieckiemu

 3. rostowski18072018 18.07.2018

  Czas na trudne pytania. Rostowski przed komisją śledczą ds. Amber Gold

  W środę po godz. 10 sejmowa komisja śledcza rozpoczęła posiedzenie, na którym przesłuchuje b. ministra finansów w rządzie PO-PSL Jana Vincenta Rostowskiego.

 4. gersdorf03072018 18.07.2018

  Gersdorf: Jestem I prezesem SN do 2020 roku, nikt tego nie zmieni

  Jestem I prezesem Sądu Najwyższego do 2020 r., nikt tego nie zmieni, bo normy konstytucyjne są najważniejsze i nie można ich zmieniać zwykłymi ustawami – powiedziała dziennikarzom Małgorzata Gersdorf, która w środę przybyła do Sądu Najwyższego.

 5. sejm18072018 18.07.2018

  Rozpoczęło się trzydniowe posiedzenie sejmu. Czym zajmą się posłowie?

  Sejm, który w środę po godz. 9 rozpoczął trzydniowe posiedzenie, zajmie się projektem PiS zmian w Kodeksie wyborczym dotyczącym wyborów do PE, projektem dot. zmian w procedurze wyboru I prezesa SN oraz projektem zmian w Prawie o prokuraturze, w ustawie o SN oraz w ustawie o KRS.

 6. orlik170702018 17.07.2018

  „Orliki” się rozpadają. Nawet Wyborcza przyznaje, że sztandarowy projekt rządu PO-PSL okazał się klapą

  Ten pomysł miał być jednym z największych osiągnięć rządu Donalda Tuska

 7. konstanty-rokicki17072018 17.07.2018

  Uratował ogromną liczbę istnień w czasie Zagłady. Po wojnie o nim zapomniano, choć jego postawa zasługuje na nieśmiertelną chwałę

  60 lat temu, tj. 18 lipca 1958 roku, zmarł w Lucernie były polski wicekonsul w Szwajcarii, którego okres sprawowania funkcji dyplomatycznej w europejskim państwie przypadł na czas II wojny światowej.

 8. akta17072018 17.07.2018

  Wiadomo już kto palił karty do głosowania i akta sądowe. Sprawę wyjaśnia straż pożarna

  Strażak z OSP w Ożarowie Mazowieckim stwierdził w rozmowie z PAP, że ujawnione w Gołaszewie spalone akta i karty do głosowania to nie efekt przestępstwa. Leszek Stachlewski poinformował, że w pustostanie prowadzone były... badania naukowe dotyczące gaszenia pożarów w archiwach sądowych.

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook