Jedynie prawda jest ciekawa


Pawłowicz: za marzec '68 niech przepraszają sprawcy, a nie Polska i Polacy

12.02.2018
Pawlowiczwiki1
Pawłowicz: za marzec '68 niech przepraszają sprawcy, a nie Polska i Polacy

Postkomuniści i opozycja znowu chcą byśmy dziś, my-Polacy wolnej Polski, znowu przepraszali, tym razem za ICH antysemityzm przeprowadzony w ramach ICH ówczesnych wewnętrznych walk między sowieckimi namiestnikami; walk o władzę w ówczesnym komunistycznym PRL-u - pisze poseł PiS na portalu wpolityce.pl

- Za Marzec ’68 roku niech przepraszają sprawcy i ich ideowi oraz rodzinni następcy - przekonuje poseł, dodając że przeprosić za swojego ojca powinna Monika Jaruzelska. Z kolei jako ideowymi następcami komunistów dla Pawłowicz jest Marcin Święcicki, Dariusz Rosati, Aleksander Kwaśniewski "i różni dzisiejsi celebryci i leniuchy żyjące z tego, co wasi dziadkowie i ojcowie z tych ponurych lat zostawili." 

- Przepraszajcie za swoje hańby w swoim własnym imieniu, a nie Polski i Polaków - napisała Krystyna Pawłowicz.

Poseł PiS odniosła się również do felietonu aktorki Joanny Szczepkowskiej, która na łamach "Rzeczpospolitej" przeprosiła za antysemickie poglądy swojego dziadka, pisząc "Wstydzę się za niego jako Polka, wstydzę się za niego jako za Polaka. Wstydzę się za polską wieś, która zagoniła widłami żydowskie dzieci na oczach mojej matki. Wstydzę się za tych wszystkich Polaków, którzy nie odczuwają wstydu za haniebne czyny wśród naszej wspólnoty." - Niech przeprasza za swego dziadka w imieniu rodziny Szczepkowskich, a nie w imieniu Polaków - napisała Pawłowicz.

kh/wpolityce.pl
Fot: wikicommons

Warto poczytać

 1. 1270jakikodeksiaki 19.04.2018

  Patryk Jaki kandydatem na prezydenta Warszawy

  To już ponoć pewne. Kandydatem PiS na prezydenta Warszawy będzie Patryk Jaki

 2. 1270tusektusek 19.04.2018

  Morawiecki: Donald Tusk zaburza europejskie standardy

  Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk trochę szkodzi Europie, zaburzając standardy europejskie; nie jest ambasadorem Polski, ale Platformy Obywatelskiej

 3. korea18042018 18.04.2018

  BBC straszy przed polskimi stoczniami. Ukryta kamera pokazuje „niewolników” z Korei Północnej

  Wielka Brytania bezpardonowo walczy z polską konkurencją czy pokazuje realny problem, o którym milczały dotąd polskie media?

 4. gimnaz18042018 18.04.2018

  Egzamin gimnazjalny z polskiego będzie powtórzony. Był przeciek?

  Przed egzaminem gimnazjalnym z języka polskiego na Twitterze pojawiła się informacja o zarysie tematu tekstu własnego.

 5. 1270chyzyruj 18.04.2018

  Tusk stanie przed sądem więc jątrzy: PiS to mściwa partia

  Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk powiedział w środę dziennikarzom, że w poniedziałek stawi się jako świadek w sądzie.

 6. 1270wypadekzach 17.04.2018

  Zderzenie autobusu z ciężarówką w Zachodniopomorskiem: 2 osoby nie żyją, wielu rannych

  Premier Mateusz Morawiecki jest na bieżąco informowany o sytuacji w związku ze zderzeniem ciężarówki z autobusem na DK6; wojewoda zachodniopomorski udaje się na miejsce zdarzenia - poinformowała we wtorek PAP rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska.

 7. 1270gawlowskiareszt 17.04.2018

  Wałęsa i grupa opozycjonistów z czasu PRL: wierzymy w niewinność Gawłowskiego

  Wierzymy w niewinność posła PO Stanisława Gawłowskiego - napisała we wtorek w oświadczeniu grupa b. opozycjonistów z czasu PRL, w tym Lech Wałęsa. Zdaniem autorów pisma, zgoda sejmowej większości PiS-u, na aresztowanie polityka Platformy ma służyć "wywołaniu strachu" i "sianiu terroru".

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook