Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Pawłowicz: ta władza lęka się tylko ulicy

11.12.2014

„Bardzo nieetycznie postąpił pan prezes Rzepliński. Bez badania mówił, że wszytko odbyło się zgodnie z prawem”.

Prof. Krystyna Pawłowicz uważa, że tylko masowymi protestami można wywrzeć na władzy jakąś presję. „Na tę władzę nic nie działa oprócz masowego protestu ulicy. Jako poseł mogę to potwierdzić, że władza nie reaguje na żadne działania w parlamencie. Tylko nacisk ulicy, ale nie jakiś zadymiarzy, czy prowokatorów, ale masowy protest obywateli jak to miało miejsce przy sprawie nadania miejsca na multipleksie dla Telewizji Trwam” - mówiła Radiu Wnet.

Wskazała również na procedurę sądowniczą, która jest obecnie stosowana w sprawie protestów wyborczych. „Protesty wyborcze są rozpatrywane w procesie cywilnym, dlatego sądy domagają się od wnioskodawców aby przedstawili stosowne dowody, a po za tym ta procedura, aby była skuteczna wymaga bardzo dobrej znajomości prawa. Większość ludzi nawet nie wie jak dobrze wypełnić wniosek by został rozpatrzony. Dlatego nie jest do końca winą konkretnych sędziów, że większość wniosków zastanie odrzuconych ponieważ sąd jest pozbawiony inicjatywy dowodowej” - tłumaczyła.

„Jednocześnie w przypadku wyborów samorządowych nie ma możliwości aby rozpatrzeć nieprawidłowość w skali całego kraju. To jest zasadniczy mankament tej procedury, że stwierdza się naruszenia lokalne i rozpatruje się pojedynczo, a nie całościowo” – wskazuje Pawłowicz.

Krytykuje przy tym zaskakujące słowa prezesa Trybunału Konstytucyjnego. „Bardzo nieetycznie postąpił pan prezes Rzepliński, który bez badania sprawy powiedział, że wszytko odbył się zgodnie z prawem. Jak sędzia może coś takiego powiedzieć bez badanie sprawy. To jest wywieranie presji na sędziów i godne najwyższej krytyki” - podkreśla Pawłowicz.

TK
[Fot. J. Michalski/wPolityce.pl]

Słowa kluczowe:

Pawłowicz

,

Polska

,

polityka

Warto poczytać

 1. pku76 26.05.2017

  1 czerwca spotkanie ministra Muchy z szefami PKW i KBW

  1 czerwca odbędzie się spotkanie szefów Państwowej Komisji Wyborczej i Krajowego Biura Wyborczego z pełnomocnikiem prezydenta do spraw referendum Pawłem Muchą - poinformowała w piątek PKW na stronie internetowej.

 2. kpl9 26.05.2017

  Kempa: Składam zawiadomienie do prokuratury

  Składam zawiadomienie do prokuratury ws. pomówień mających na celu poniżenie mnie - poinformowała w piątek PAP szefowa Kancelarii Premiera Beata Kempa.

 3. konferencja-PO 26.05.2017

  PO znowu o Berczyńskim

  Wracają do sprawy negocjacji ws. Caracali i chcą po raz kolejny dymisji szefa MON.

 4. Sad-gfgdd 26.05.2017

  Jaki o korupcji w SN

  "Prokuratura prowadzi bardzo poważne postępowanie dotyczące korupcji w Sądzie Najwyższym".

 5. karcxa 26.05.2017

  Karczewski: Chciałbym podziękować wszystkim matkom

  Życzę Wam, żebyście miały jak najwięcej satysfakcji, żebyście miały jak najwięcej uśmiechu.

 6. 1-185406 26.05.2017

  Nowe decyzje ws. śmierci Stachowiaka

  "W stosunku do 5 funkcjonariuszy poleciłem wszcząć postępowania administracyjne w kierunku zwolnienia ich z policji, z uwagi na ważny interes służby" - powiedział szef dolnośląskiej policji nadinspektor Tomasz Trawiński.

 7. st66665555 26.05.2017

  Zwolnienia w policji związane ze śmiercią Stachowiaka

  Dyrektorka Biura Kontroli Komendy Głównej Policji Halina Żabowska została odwołana ze stanowiska - poinformował w piątek PAP rzecznik KGP mł. insp. Mariusz Ciarka.

 8. pt3-083t5783727em800x7ede4a8b 26.05.2017

  PKW nie widzi przeszkód ws. referendum

  Nic nie stoi na przeszkodzie, aby tego samego dnia odbyły się wybory samorządowe i referendum ogólnokrajowe; będzie to jednak powodować pewne trudności, ponieważ potrzebne będą osobne komisje wyborcze - powiedział przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Wojciech Hermeliński.

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook