Jedynie prawda jest ciekawa

Pawlak w obronie kobiet przeciw PO

21.02.2012

Waldemar Pawlak ruszy w Polskę, by przekonywać panie do swej, innej niż rządowa, koncepcji reformy emerytalnej.

Ludowcy rozpoczynają ryzykowną grę z koalicyjną Pltformą Obywatelską - pisze "Rzeczpospolita". Nie tylko upierają się przy własnej wizji reformy emerytalnej - chcą, by kobiety wcześniej kończyły pracę - ale rozpoczynają akcję przekonywania do niej Polaków. Posłowie PSL z wicepremierem Waldemarem Pawlakiem na czele będą przekonywać do swych pomysłów środowiska w całym kraju. Oficjlanie do przeprowadzenia konsultacji w terenie zobowiązała Pawlaka i wszytkich posłów sobotnia Rada Naczelna.

Jednak z informacji "Rzeczpospolitej" wynika, że to pomysł samego Pawlaka, który deklaruje, że oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Gospodarki będzie podniesienie wieku emerytalnego o dwa lata, czyli mężczyzn do 67 lat, a kobiet do 62.

miz/ "Rzeczpospolita"

Warto poczytać

 1. hejterzy19092017 19.09.2017

  Ujawniono twórców "Soku z buraka". Wiadomo, kto administruje tym profilem!

  To była jedna z najpilniej strzeżonych tajemnic i przedmiot niezliczonych spekulacji. Teraz już wszystko jest jasne. Twórcy zdecydowali jednak się ujawnić.

 2. 1270sar 19.09.2017

  W ćwiczeniach wojskowych na Bałtyku zginął polski żołnierz

  W trakcie ćwiczeń lotników morskich Kormoran-17 na Bałtyku zginął żołnierz. Do tragicznego wypadku doszło w godzinach popołudniowych, w trakcie epizodu ćwiczebnego poszukiwania i ratownictwa, obejmującego współdziałanie śmigłowca z okrętem.

 3. 1270zziobro 19.09.2017

  Rząd przyjął projekt rozszerzenia granic obrony koniecznej

  Rząd przyjął we wtorek projekt rozszerzający granice obrony koniecznej przy odpieraniu napaści na mieszkanie, dom, lokal, czy ogrodzony teren. "Rząd będzie stawał po stronie napadniętych, a nie po stronie napastnika" - oświadczył minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

 4. 1270religa 19.09.2017

  Nie żyje pacjent prof. Religi, bohater słynnego zdjęcia

  Zmarł Tadeusz Żytkiewicz, pacjent któremu prof. Zbigniew Religa przeczepił w 1987 r. serce - bohater słynnego zdjęcia opublikowanego na łamach National Geographic - poinformował we wtorek "Poltransplant".

 5. Gowin19092017 19.09.2017

  Gowin przedstawił założenia nowej ustawy o szkolnictwie wyższym

  Poszerzenie autonomii uczelni, ich podział na akademickie i zawodowe, możliwość organizowania egzaminów wstępnych, nowy model kształcenia doktorantów - to niektóre z założeń ustawy o szkolnictwie wyższym i nauce, przedstawione we wtorek przez szefa resortu nauki Jarosława Gowina.

CS147fotMINI

Czas Stefczyka 147/2017

PDF (5,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook