Jedynie prawda jest ciekawa


Patryk Jaki: nie wierzę, by ktoś chciałby niszczyć koalicję, która dobrze działa

03.12.2017
1270jakijakijakinie
Patryk Jaki: nie wierzę, by ktoś chciałby niszczyć koalicję, która dobrze działa

- Nie wierzę, że ktoś chciałby niszczyć koalicję, która dobrze działa - oświadczył w niedzielę w wiceszef MS Patryk Jaki pytany, czy związku z zapowiedzianą rekonstrukcji rządu minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro jest pewien swojej posady.

Patryk Jaki pytany w TVN24, czy związku z zapowiedzią rekonstrukcji rządu, Zbigniew Ziobro jest pewien posady, odpowiedział: - Myślę, że jest pewien, ja nie wierzę, że ktoś by chciał niszczyć koalicję, która dobrze działa. Mamy dobrą drużynę, lojalną wobec szefa, dlatego nie sądzę, żeby ktoś chciał rozbijać koalicję, dlatego stosunkowo czujemy się spokojnie.

Dopytywany, czy dymisja ministra Ziobro oznaczałaby koniec obozu Zjednoczonej Prawicy (PiS, Solidarna Polska, Porozumienie) Jaki powiedział: "Naszej części na pewno". - Jesteśmy pracowitą i bardzo ważną częścią obozu Zjednoczonej Prawicy. Naprawdę udało nam się przeprowadzić bardzo wiele udanych dobrych zmian - podkreślił.

Zbigniew Ziobro jest szefem Solidarnej Polski, a Patryk Jaki również należy do tego ugrupowania.

Według posła PSL Eugeniusza Kłopotka szefem rządu powinien zostać lider PiS Jarosław Kaczyński. -Przynajmniej byłaby czysta i jasna sytuacja - zaznaczył. - Patrzące jednak na dosyć duże zaufanie do pani premier, jeśli nie Kaczyński to szefem rządu powinna pozostać Beata Szydło - wskazał polityk PSL.

Sławomir Neumann (PO) ocenił, że - prawdziwa rekonstrukcja będzie wtedy, kiedy Jarosław Kaczyński zostanie premierem. Wszystko inne jest picem. Z punktu widzenia PiS pani premier jest lojalna wobec prezesa Jarosława Kaczyńskiego, robi wszystko, co przykazane. Albo będzie Jarosław Kaczyński sam będzie premierem, albo będzie to lekka zmiana - dodał polityk.

Jego zdaniem z rządu już dawno powinien odejść szef MON Antoni Macierewicz. - To jest człowiek, który nie tylko zdewastował system dowodzenia polska armią, ale przysłużył się temu, że zamiast uzbrojenia kupuje się samoloty dla VIP-ów, kupuje się fabrykę autobusów a nie ma żadnego nowego uzbrojenia - podkreślił Neumann.

Poseł Kukiz'15 Tomasz Rzymkowski uważa, że prezes Jarosław Kaczyński zostanie premierem. - Uważam, że zmiana ta będzie gruntowna i wielu ministrów straci swoje stanowiska - podkreślił Rzymkowski.

Zdaniem wicemarszałek Sejmu Barbary Dolniak (Nowoczesna) rekonstrukcja rządu musi "przeciąć" napięcia na linii prezydent - szef MON. - Końca tej negatywnej relacji nie widać, ona doszła już do takiego momentu, że nie przecięcie tego będzie tylko zwiększać napięcia między MON, Kancelarią Prezydenta a samym prezydentem - dodała. - Obawiam się, że zmiana kilku ministrów niczego nie zmieni w bieżącej polityce ona będzie dalej taka sama - podkreśliła Dolniak.

Według niej zapowiedziana dwa miesiące temu rekonstrukcja rządu ma swój cel. - Chodziło o zajęcie opinii publicznej przez dłuższy czas tematem, kto ustąpi, kogo nie będzie, by trochę przykryć bardzo ważne tematy, które mamy od jakiegoś czasu - wskazała posłanka Nowoczesnej.

(PAP) autor: Krzysztof Markowski, fot. PAP/Leszek Szymański

 

 

Warto poczytać

 1. burza21062018 21.06.2018

  Zagrożenie II stopnia dla większości kraju. Spodziewane burze z gradem i niezwykle silny wiatr

  IMGW wydało w czwartek ostrzeżenia przed burzami z gradem: w niemal całym kraju obowiązują alerty co najmniej pierwszego stopnia, a ostrzeżenia drugiego stopnia przynajmniej częściowo dotyczą aż czternastu województw. Wiatr w porywach może wynosić do 100 km/h.

 2. medalt21062018 21.06.2018

  Postawili na medycynę alternatywną. Ich dziecko zmarło z niedożywienia

  Sąd Okręgowy w Nowym Sączu podtrzymał w środę wyrok sądu pierwszej instancji skazując znachora z Nowego Sącza Marka H. na 3,5 roku więzienia - poinformowało w środę Radio Kraków. H. udzielał rodzicom półrocznej dziewczynki pseudolekarskich porad, dziecko zmarło z niedożywienia.

 3. Szydlo21042018 21.06.2018

  Szydło na temat plotek o Jarosławie Kaczyńskim "Król jest tylko jeden"

  W Prawie i Sprawiedliwości wszystko jest w jak najlepszym porządku; król jest jeden - prezes Jarosław Kaczyński

 4. polska20062018 20.06.2018

  Komentarz po bramce Krychowiaka podbija Internet. Niesamowite emocje!

  Są takie wypowiedzi, pytania i monologi komentatorów sportowych, które wszyscy pamiętamy wyjątkowo długo.

 5. lgbt20062018 20.06.2018

  Naczelny Sąd Administracyjny podjął decyzję. Czy w Polsce można wpisać rodziców tej samej płci w akcie urodzenia dziecka?

  Naczelny Sąd Administracyjny oddalił skargę na odmowę wpisu do ksiąg stanu cywilnego brytyjskiego aktu urodzenia dziecka, w którym jako rodzice widnieją dwie kobiety. Utrzymał tym samym wyrok uznający, iż w Polsce nie można w takim akcie wpisać rodziców tej samej płci.

 6. rydzyk20062018 20.06.2018

  Ktoś chce śmierci o. Rydzyka? Prokuratura prowadzi śledztwo

  Prokuratura Rejonowa Toruń Centrum-Zachód wszczęła postępowanie ws. nawoływania do zabójstwa założyciela Radia Maryja i TV Trwam o. Tadeusza Rydzyka - poinformowała w środę PAP szefowa toruńskiej prokuratury Judyta Głowacka.

 7. Trzaskowski20062018 20.06.2018

  O co chodzi Rafałowi Trzaskowskiemu? Dziwna niekonsekwencja kandydata PO na prezydenta Warszawy

  Wygląda na to, że Platforma Obywatelska próbuje różnymi sposobami przykryć kryzys wizerunkowy wywołany niezbyt przemyślaną wypowiedzią Rafała Trzaskowskiego o „zamrożeniu funduszy” unijnych na czas rządów PiS.

CS156fotoMINI

Czas Stefczyka 156/2018

PDF (8,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook