Jedynie prawda jest ciekawa


Parulski w prokuraturze

14.02.2013

Ruszyły przesłuchania świadków w śledztwie dotyczącym błędów popełnionych przez wojskowych prokuratorów badających okoliczności katastrofy smoleńskiej – informuje "Gazeta Polska Codziennie". Pierwszym, który złoży zeznania, będzie gen. Krzysztof Parulski, były szef Naczelnej Prokuratury Wojskowej.

Liczę, że zostaną zadane kluczowe pytania i padnie na nie odpowiedź – mówi w rozmowie z GPC poseł Antoni Macierewicz, przewodniczący parlamentarnego zespołu badającego katastrofę smoleńską.

Wg informacji gazety przesłuchanie gen. Parulskiego miało się rozpocząć dzisiaj o godz. 9 w Wojskowej Prokuraturze Okręgowej w Poznaniu. Jak przypomina dziennik śledztwo wszczęto na początku listopada ub.r. po złożeniu zawiadomienia przez mecenasa Piotra Pszczółkowskiego, pełnomocnika Jarosława Kaczyńskiego. Dotyczy ono możliwości popełnienia przestępstwa przekroczenia lub niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariusza publicznego, a także utrudniania postępowania karnego. Chodzi przede wszystkim o zaniechanie przeprowadzenia sekcji zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej w Polsce, podczas gdy wiadomo było,że polscy śledczy nie uczestniczyli w autopsjach w Rosji.

Codzienna zwraca jednak uwagę, że przesłuchanie Parulskiego w charakterze świadka może świadczyć o tym, że nie jest o brany pod uwagę jako oskarżony. Tymczasem według Antoniego Macierewicza jego odpowiedzialność Parulskiego za sprawę sekcji jest kluczowa. Jednak formalnie śledztwo dotyczy nieprawidłowości w prokuraturze okręgowej, a Parulski był szefem naczelnej.

Jak informuje GPC formalnie śledztwo jest prowadzone przez wojskową prokuraturę, ale nadzoruje je specjalnie oddelegowany cywilny prokurator Jacek Bedryj.

ansa/ GPC

[fot. youtube]

Warto poczytać

 1. 1270ludziesacase 19.01.2018

  Bielan: decyzja polityczna ws. reparacji - po zakończeniu prac zespołu parlamentarnego

  - Kwestia odszkodowań wojennych nie była jeszcze poruszana w oficjalnych relacjach z Niemcami; decyzja polityczna w tej sprawie będzie podejmowana po zakończeniu prac parlamentarnego zespołu ds. reparacji - powiedział w piątek wicemarszałek Senatu Adam Bielan.

 2. macierewicz25112017 18.01.2018

  Mocna wypowiedź Antoniego Macierewicza w sprawie aneksu WSI. Wszyscy na to czekamy!

  - Aneks do raportu z weryfikacji Wojskowych Służb Informacyjnych powinien zostać ujawniony przez prezydenta Andrzeja Dudę.

 3. duda180102018 18.01.2018

  Historyczne przemówienie. Andrzej Duda wystąpił przed Radą Bezpieczeństwa ONZ

  - Nie tylko agresja, ale próby budowania agresywnych zdolności stanowią naruszenie międzynarodowych norm - powiedział prezydent Andrzej Duda w Nowym Jorku.

 4. Sejm06122017 18.01.2018

  To jest pogrom. PiS z trzykrotnie większym poparciem niż PO

  Gdyby wybory odbyły się w styczniu, na PiS zagłosowałoby 44 proc. osób deklarujących udział w głosowaniu, PO uzyskałaby 15 proc. poparcia, do Sejmu weszłyby też Nowoczesna (6 proc.) i Kukiz'15 (5 proc.) - wynika z sondażu CBOS przeprowadzonego po rekonstrukcji rządu Mateusza Morawieckiego

 5. 1270lekarzzuj 18.01.2018

  Lekarz nie chciał obsługiwać ludzi z PiS. Po awanturze medialnej zmienił zdanie

  Swoją "akcję" uważa teraz za niezrozumiany dowcip i zaleca wszystkim więcej dystansu do rzeczywistości. Słynny w ostatnich dniach lekarz przekonuje, że nigdy nie odmówił pomocy żadnemu pacjentowi

 6. DudaTrump 18.01.2018

  Duda podziękował Trumpowi: Musimy kontynuować zwalczanie tego zjawiska

  Prezydent Andrzej Duda podziękował na Twitterze Donaldowi Trumpowi za demaskowanie zjawiska fake news. To reakcja na przyznanie przez prezydenta USA nagród dla mediów w tej kategorii

 7. Kaczynski18012018 18.01.2018

  Kaczyński: nie zmieniamy stanowiska ws. reparacji

  Nie zmieniamy stanowiska w sprawie reparacji - oświadczył prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook