Jedynie prawda jest ciekawa


Partia Petru straci posłów?

10.04.2017

"Do klubu PO mogą wkrótce dołączyć niektórzy z obecnych posłów Nowoczesnej" - potwierdzają nieoficjalnie rozmówcy PAP z władz krajowych PO. Według "Rzeczpospolitej", chodzi o Grzegorza Furgo i Martę Golbik. Politycy PO nie mówią na razie ilu parlamentarzystów może dołączyć do ich klubu.

"Rzeczpospolita" napisała w poniedziałek, że w najbliższym czasie Platforma ogłosi transfer dwóch posłów Nowoczesnej: Marty Golbik i Grzegorza Furgo. Według Wirtualnej Polski, odejście z Nowoczesnej rozważa dwoje kolejnych polityków partii Ryszarda Petru: Joanna Augustynowska i Michał Stasiński. Nieoficjalnie rozmówcy PAP z władz Platformy potwierdzają, że przejścia z Nowoczesnej są możliwe, choć trudno przesądzić jaka będzie ostateczna liczba tych posłów. "Tam sytuacja cały czas jest rozwojowa, zobaczymy" - powiedział PAP polityk ze ścisłego kierownictwa Platformy. 

Informacji o odejściach nie potwierdzają liderzy Nowoczesnej. "Spośród tych osób nie mamy na razie ani potwierdzenia, ani zaprzeczenia jeśli chodzi o ich odejście z partii" - powiedziała w poniedziałek PAP rzeczniczka partii Katarzyna Lubnauer. "Nowoczesna jest pewnym projektem i jeśli ktoś nie zgadza się z założeniami tego projektu lub uważa, że ze względu na swoje ambicje ma zamiar wybrać coś innego, to uważam, że nikt nie jest w stanie go zatrzymać" - dodała. 

Z posłami, których nazwiska padają w mediach, nie udało się PAP skontaktować. Gdyby posłowie Nowoczesnej zdecydowali się dołączyć do klubu Platformy, byłby to pierwszy tego typu transfer. W zeszłym roku to dwóch posłów PO (Michał Jaros i Marek Sowa) zdecydowało się zmienić partyjne barwy i wzmocnić klub Nowoczesnej. Pod koniec 2015 r. z formacją Ryszarda Petru postanowił związać się poseł Kukiz'15 Paweł Kobyliński.

kk/PAP

[fot. Fratria]

Warto poczytać

 1. pispzpr21072018 22.07.2018

  Zdewastowano biura parlamentarzystów PiS. Wandale pomazali je farbą

  Przed wejściem do biura pojawił się napis: "Czas na sąd ostateczny", a na drzwiach i oknach napisano: "PZPR".

 2. policja21072018 21.07.2018

  Tak amerykańska policja radzi sobie z demonstrantami

  Warto zestawić obrazki z Polski z tymi, na których widać zachowanie amerykańskich funkcjonariuszy.

 3. monika-miller 21.07.2018

  Seksowna wnuczka Leszka Millera wyjawiła swój sekret. Ostra reakcja dziadka!

  Monika Miller to prawdziwa gwiazda mediów społecznościowych. Znana jest jest nie tylko z powodu swojej urody i dużej liczby tatuaży. Wnuczka Leszka Millera lubi też zaskoczyć media oryginalną i ciekawą wypowiedzią. Nie inaczej było ostatnio, gdy... pochwaliła się swoją biseksualną orientacją.

 4. policja-20072018 21.07.2018

  Dziennikarz TVN wzywał policję do zaatakowania polityków?

  Prowadzący program w TVN24 nawoływał polską policję do wypowiedzenia posłuszeństwa władzy państwowej; czy Discovery akceptuje taki przekaz swojej telewizji? - zapytał w sobotę na Twitterze wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński

 5. w-tyle-wizji-21072018 21.07.2018

  Wzruszający apel prawnuka polskiego bohatera. Ta wypowiedź przejdzie do historii!

  Piątkowe wydanie „W tyle wizji” zostało całkowicie poświęcone protestom przed gmachem Sejmu oraz Małgorzacie Gersdorf

 6. policjasejm21072018 21.07.2018

  Cztery osoby w areszcie po protestach przed Sejmem. Dziennikarz Gazety Wyborczej namawia do walki z policją

  Do „odbijania” zatrzymanych i walki z policją namawiał protestujących Wojciech Czuchnowski, dziennikarz Gazety Wyborczej.

 7. schmidt-20072018 20.07.2018

  Schmidt usprawiedliwia akcję z bagażnikiem. Absurdalne tłumaczenie

  Posłanka Joanna Schmidt na antenie Polsat News odniosła się do ostatnich wydarzeń przed gmachem polskiego Sejmu. Parlamentarzystka zdecydowała się na przewiezienie dwóch osób w bagażniku swojego samochodu

 8. Petruflickr 20.07.2018

  Skandaliczny wpis Petru! Polityk zaatakował Annę Walentynowicz

  Sejm przyjął dziś większością głosów uchwałę w sprawie ustanowienia roku 2019 Rokiem Anny Walentynowicz.

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook