Jedynie prawda jest ciekawa


Partia Petru straci posłów?

10.04.2017

"Do klubu PO mogą wkrótce dołączyć niektórzy z obecnych posłów Nowoczesnej" - potwierdzają nieoficjalnie rozmówcy PAP z władz krajowych PO. Według "Rzeczpospolitej", chodzi o Grzegorza Furgo i Martę Golbik. Politycy PO nie mówią na razie ilu parlamentarzystów może dołączyć do ich klubu.

"Rzeczpospolita" napisała w poniedziałek, że w najbliższym czasie Platforma ogłosi transfer dwóch posłów Nowoczesnej: Marty Golbik i Grzegorza Furgo. Według Wirtualnej Polski, odejście z Nowoczesnej rozważa dwoje kolejnych polityków partii Ryszarda Petru: Joanna Augustynowska i Michał Stasiński. Nieoficjalnie rozmówcy PAP z władz Platformy potwierdzają, że przejścia z Nowoczesnej są możliwe, choć trudno przesądzić jaka będzie ostateczna liczba tych posłów. "Tam sytuacja cały czas jest rozwojowa, zobaczymy" - powiedział PAP polityk ze ścisłego kierownictwa Platformy. 

Informacji o odejściach nie potwierdzają liderzy Nowoczesnej. "Spośród tych osób nie mamy na razie ani potwierdzenia, ani zaprzeczenia jeśli chodzi o ich odejście z partii" - powiedziała w poniedziałek PAP rzeczniczka partii Katarzyna Lubnauer. "Nowoczesna jest pewnym projektem i jeśli ktoś nie zgadza się z założeniami tego projektu lub uważa, że ze względu na swoje ambicje ma zamiar wybrać coś innego, to uważam, że nikt nie jest w stanie go zatrzymać" - dodała. 

Z posłami, których nazwiska padają w mediach, nie udało się PAP skontaktować. Gdyby posłowie Nowoczesnej zdecydowali się dołączyć do klubu Platformy, byłby to pierwszy tego typu transfer. W zeszłym roku to dwóch posłów PO (Michał Jaros i Marek Sowa) zdecydowało się zmienić partyjne barwy i wzmocnić klub Nowoczesnej. Pod koniec 2015 r. z formacją Ryszarda Petru postanowił związać się poseł Kukiz'15 Paweł Kobyliński.

kk/PAP

[fot. Fratria]

Warto poczytać

 1. Niedzielabezhandlu 23.04.2018

  Nadchodzi apokalipsa. Znany kabaret znakomicie wyśmiał panikę związaną z zakazem handlu w niedzielę [WIDEO]

  Rodziny walczące o przetrwanie. Pustka wokół centrów handlowych. Wojsko traci kontrolę, a na czarnym rynku ceny osiągają zawrotne sumy

 2. dontusk23042018 23.04.2018

  Tusk: nie odpowiadałem politycznie za projekt wizyty L. Kaczyńskiego w Katyniu

  "Politycznie nie odpowiadałem za projekt wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego 10 kwietnia 2010 r. w Katyniu"

 3. Lis23042018 23.04.2018

  Lis próbował uderzyć w Kaczyńskiego posuwając się do manipulacji. Nie wyszło

  Zdjęcie wychodzącego z domu Donalda Tuska stało się dla redaktora naczelnego "Newsweeka" okazją do manipulacji

 4. tusk23042018 23.04.2018

  "Tusk powinien być napiętnowany za szkodliwe decyzje ws. Smoleńska"

  Donald Tusk powinien być napiętnowany za szkodliwe decyzje jakie podejmował po katastrofie smoleńskiej; obiecywał, że państwo zrobi wszystko, by szybko i skutecznie ją wyjaśnić i tutaj skłamał - podkreślił w poniedziałek szef KSRM Jacek Sasin

 5. duda08032018 23.04.2018

  Prezydent pod ostrzałem. Namawiają go do zmiany decyzji

  Referendum konsultacyjne ws. konstytucji to autorski pomysł prezydenta Andrzeja Dudy; wycofanie się z niego byłoby dobry krokiem - ocenił w poniedziałek szef KSRM Jacek Sasin. Jego zdaniem referendum ma sens wtedy, gdy poddaje się pod nie "pewne gotowe propozycje"

 6. JanPawelIIwiki 23.04.2018

  Były kamerdyner Jana Pawła II przerywa milczenie

  Były kamerdyner Jana Pawła II Angelo Gugel ujawnił, że przed inauguracją pontyfikatu papież przeczytał mu przygotowaną homilię i poprosił o pomoc z włoskim akcentem. Dziennikowi "Corriere della Sera" opowiedział, że widział papieża odprawiającego egzorcyzmy

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook