Jedynie prawda jest ciekawa


Paranoja, zobaczyli, imię Allacha na skarpetkach z H&M. Produkt został wycofany ze sklepów!

01.02.2018
1270allahnapisany
Paranoja, zobaczyli, imię Allacha na skarpetkach z H&M. Produkt został wycofany ze sklepów!

Kolejny przykład tego, do czego może prowadzić źle rozumiana poprawność polityczna. Szwedzki potentat odzieżowy, marka H&M, musiała wycofać ze swojego asortymentu skarpetki ze wzorem Lego – wszystko dlatego, że według niektórych klientów, ludzik z klocków miał rzekomo rzeźbić imię Allacha zapisane po arabsku i odwrócone do góry nogami. Choć sytuacja wydaje się kuriozalna, modowy gigant posypał głowy popiołem i przeprosił, że nieświadomie mógł kogoś obrazić.

- Wydruk na skarpecie przedstawiający figurkę Lego, która wygląda jak słowo "Allah" zapisane po arabsku, to całkowity zbieg okoliczności. Jednak ze względu na fakt, że nasi klienci skarżyli się na ten wzór, zdecydowaliśmy się wycofać produkt z naszego asortymentu – powiedział na antenie państwowej szwedzkiej rozgłośni SVT Petry Buchinger, rzecznik prasowy H&M.

- Zawsze staramy się oferować produkty, które zostaną docenione przez klientów, przykro nam, że tym razem wyszło inaczej. Nikogo nie chcieliśmy obrazić – powiedział rzecznik.

To kolejny w ostatnim czasie kontrowersyjny produkt szwedzkiego producenta. Kilka tygodni temu, w internecie zrobiło się głośno o bluzie z napisem: najfajniejsza małpa w dżungli, którą w firmowym katalogu nosił czarnoskóry chłopiec. Choć zarówno matka dziecka, jak i sam nastolatek nie widzieli w tym nic zdrożnego, lewaccy komentatorzy doszukali się rasistowskiego przesłania. Swoje oburzenie wyraziły też czarnoskóre gwiazdy, koszykarz LeBron James i raper Diddy.

Także i wtedy producent ugiął się i wycofał reklamę. Ciekawe, co jeszcze może się nie spodobać „miłośnikom tolerancji”.

Warto poczytać

 1. 1270primemateusz 19.07.2018

  Premier: apeluję do opozycji o zdrowy rozsądek

  Chciałbym zaapelować do opozycji, żeby bezpieczeństwo granicy zdrowego rozsądku zapanowało; żeby nie zdarzały się takie rzeczy, że jacyś awanturnicy są wwożeni na teren Sejmu w bagażnikach - mówił w czwartek w Sejmie premier Mateusz Morawiecki.

 2. gersdorf03072018 19.07.2018

  Gersdorf w liście do prezydenta: moja kadencja w SN trwa do 2020 r.; nie może zostać skrócona ustawą

  Zostałam prawidłowo powołana na stanowisko I prezes Sądu Najwyższego; zgodnie z Konstytucją moja kadencja w SN trwa do 30 kwietnia 2020 roku i nie może zostać skrócona żadną ustawą - napisała sędzia Małgorzata Gersdorf w liście skierowanym do prezydenta Andrzeja Dudy.

 3. 1270tatrere 19.07.2018

  Wybierasz się na wakacje w góry? Lepiej to przeczytaj

  Na skutek ulewnych deszczy, ujęcie wody w Małem Cichem zasilające wodociąg dla wsi Poronin, zostało w czwartek zanieczyszczone. Woda nie nadaje się do spożycia. Odbudowa zniszczonego ujęcia może potrwać kilka dni.

 4. Petru-15062018 19.07.2018

  Troje posłów z zakazem wjazdu na teren Sejmu

  Troje posłów - Ryszard Petru, Joanna Schmidt i Joanna Scheuring-Wielgus, którzy w środę uczestniczyli w zorganizowaniu transportu na teren Sejmu osobom postronnym, nie może wjeżdżać do parlamentu do końca bieżącego posiedzenia - poinformował dyrektor Centrum Informacyjne Sejmu Andrzej Grzegrzółka.

 5. weiss19072018 19.07.2018

  Szewach Weiss naprawdę obraził Polaków. Tłumaczenie nie pozostawia złudzeń

  W niedawno przeprowadzonym wywiadzie prof. Szewach Weiss wypowiadał się na temat relacji polsko-żydowskich w kontekście II wojny światowej. Jak donoszą angielskojęzyczne media, profesor miał oskarżyć polski rząd na uchodźstwie o mordowanie żydów.

 6. cba18072018 18.07.2018

  Przemysław M. zatrzymany przez CBA. Podejrzany o udział w grupie przestępczej wyłudzającej podatek VAT

  Dzięki wspólnej pracy CBA, ABW i Prokuratury Okręgowej w Zamościu zatrzymano dziś członków zorganizowanej grupy przestępczej, która w latach 2015-2016 działając wspólnie i w porozumieniu naraziła Skarb Państwa na straty sięgające blisko 7 milionów złotych

 7. mazurek09032018 18.07.2018

  To będzie najważniejsza komisja śledcza w tej kadencji. Znamy kandydatów PiS

  Kazimierz Smoliński, Małgorzata Janowska, Marcin Horała, Wojciech Murdzek, Andrzej Matusiewicz, zostaną zgłoszeni jako kandydaci PiS do komisji śledczej ds. VAT

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook