Jedynie prawda jest ciekawa


Paranoja, zobaczyli, imię Allacha na skarpetkach z H&M. Produkt został wycofany ze sklepów!

01.02.2018
1270allahnapisany
Paranoja, zobaczyli, imię Allacha na skarpetkach z H&M. Produkt został wycofany ze sklepów!

Kolejny przykład tego, do czego może prowadzić źle rozumiana poprawność polityczna. Szwedzki potentat odzieżowy, marka H&M, musiała wycofać ze swojego asortymentu skarpetki ze wzorem Lego – wszystko dlatego, że według niektórych klientów, ludzik z klocków miał rzekomo rzeźbić imię Allacha zapisane po arabsku i odwrócone do góry nogami. Choć sytuacja wydaje się kuriozalna, modowy gigant posypał głowy popiołem i przeprosił, że nieświadomie mógł kogoś obrazić.

- Wydruk na skarpecie przedstawiający figurkę Lego, która wygląda jak słowo "Allah" zapisane po arabsku, to całkowity zbieg okoliczności. Jednak ze względu na fakt, że nasi klienci skarżyli się na ten wzór, zdecydowaliśmy się wycofać produkt z naszego asortymentu – powiedział na antenie państwowej szwedzkiej rozgłośni SVT Petry Buchinger, rzecznik prasowy H&M.

- Zawsze staramy się oferować produkty, które zostaną docenione przez klientów, przykro nam, że tym razem wyszło inaczej. Nikogo nie chcieliśmy obrazić – powiedział rzecznik.

To kolejny w ostatnim czasie kontrowersyjny produkt szwedzkiego producenta. Kilka tygodni temu, w internecie zrobiło się głośno o bluzie z napisem: najfajniejsza małpa w dżungli, którą w firmowym katalogu nosił czarnoskóry chłopiec. Choć zarówno matka dziecka, jak i sam nastolatek nie widzieli w tym nic zdrożnego, lewaccy komentatorzy doszukali się rasistowskiego przesłania. Swoje oburzenie wyraziły też czarnoskóre gwiazdy, koszykarz LeBron James i raper Diddy.

Także i wtedy producent ugiął się i wycofał reklamę. Ciekawe, co jeszcze może się nie spodobać „miłośnikom tolerancji”.

Warto poczytać

 1. kacperplazynski22042018 22.04.2018

  Nieoficjalnie: Wiadomo, kto będzie kandydatem PiS-u na prezydenta Gdańska!

  Według informacji ujawnionych w Radiu Gdańsk przez Janusza Śniadka, Prawo i Sprawiedliwość podjęło decyzję dotyczącą wyboru kandydata na prezydenta Gdańska.

 2. 1270szydlo 21.04.2018

  Szydło: nasz rząd bezwzględnie walczy z korupcją i oszustami

  - Bardzo często słyszymy o problemach obywateli, którzy zostali oszukani przez instytucje finansowe, nasz rząd bezwzględnie walczy z korupcją i oszustami - mówiła wicepremier Beata Szydło w sobotę w Szymbarku w Małopolsce.

 3. 1270prezydentmieszkaniowiec 21.04.2018

  Wyborcza ustawka Pawła Adamowicza - protest przeciwko faszyzmowi. Przyszło niewielu

  W Gdańsku manifestowano przeciwko nacjonalizmowi i faszyzmowi

 4. 1270mateuszmorawieckie 21.04.2018

  PiS pierwszym rządem, który spełni wszystkie swoje obietnice?

  Wąsik: rząd PiS jest na dobrej drodze, by zrealizować cały swój program

 5. Szydlo21042018 21.04.2018

  Piękne słowa Premier Szydło: polskie rodziny są kolebką polskości

  Polska rodzi się w polskich rodzinach, które są ostoją najważniejszych wartości; polskie rodziny są kolebką polskości - mówiła w sobotę w Przemyślu wicepremier Beata Szydło

 6. TuskFlickr 21.04.2018

  Tusk trafi do sądu

  W poniedziałek od godz. 10 były premier Donald Tusk ma zeznawać jako świadek w warszawskim sądzie w procesie b. szefa KPRM Tomasza Arabskiego oraz czterech innych urzędników, w sprawie organizacji wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu 10 kwietnia 2010 r

 7. LubnauerSchetyna21042018 21.04.2018

  Nawet Zjednoczona Opozycja nie jest w stanie pokonać PiS! Co zrobią teraz Lubnauer i Schetyna?

  Jeszcze niedawno buńczucznie stwierdzali, że z połączenia PO i Nowoczesnej wyrośnie siła, która obali rząd PiS. Dziś już wiadomo że te zapowiedzi były przedwczesne, a Zjednoczona Opozycja może liczyć zaledwie na 29,6 procent głosów - wynika z sondażu IBRiS dla "Faktu" i "Onetu"

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook