Jedynie prawda jest ciekawa

"Panie Generale zdrowia"

25.09.2011

„Panu, to ja mogę co najwyżej nogę podać" - te słynne słowa Lech Wałęsa wypowiedział niegdyś do Aleksandra Kwaśniewskiego. Lata później uścisnął mu rękę. Teraz ściska rękę generała Wojciecha Jaruzelskiego, którego odwiedził w szpitalu na ul. Szaserów w Warszawie. Zdjęcia z wizyty Wałęsa zamieścił w internecie na swoim blogu z dopiskiem: "Panie Generale zdrowia".

Na zdjęciach Wałęsa ściska dłoń Jaruzelskiego. Prezes Instytutu Lecha Wałęsy, Piotr Gulczyński powiedział PAP, że "była to prywatna wizyta". Jak dodał, b. prezydent odwiedził w sobotę generała w szpitalu przy okazji wizyty u swojego syna, Jarosława.

Jaruzelski przebywa w klinice hematologii Wojskowego Instytutu Medycznego od 15 września z powodu zapalenia płuc będącego powikłaniem chemioterapii zastosowanej w leczeniu chłoniaka.

Także w Wojskowym Instytucie Medycznym przebywa syn b. prezydenta, europoseł Jarosław Wałęsa, który na początku września uległ ciężkiemu wypadkowi jadąc na motocyklu. Europoseł podczas wypadku doznał niezwykle ciężkiego urazu, głównie w obrębie układu kostnego - miał złamane m.in.: obie kości udowe, miednica, oba przedramiona, żebra oraz uszkodzony kręgosłup.

IAR

[fot.lechwalesa.blip.pl]
CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook