Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Palikot: Ludziom kojarzę się z dojrzałym orangutanem

20.10.2014

Decyzję o starcie w wyborach prezydenckich podejmę na początku grudnia – zapowiada Janusz Palikot.

Lider Twojego Ruchu jest przekonany, że gdyby wystartował, to będzie miał lepszy wynik niż 1-2 proc. „Ciągle jestem dobrze postrzegany. Ludzie widzą we mnie przywódcę stada. Kojarzę się z królem lwem, panterą, tygrysem i dojrzałym orangutanem” - mówi skromnie.

Swoich potencjalnych kontrkandydatów zdecydowanie krytykuje: „Miller jest odbierany jako PZPR-owski beton i wielki cynik. (…) Bronisław Komorowski - ludzie wskazywali na starego goryla, lwa, konia - ale nie rączego, tylko takiego podstarzałego.”

Wszystko wskazuje na to, że w grudniu ogłosi oficjalnie swój start, bo decyzja jest już raczej podjęta: „Jeśli nie wystartuję, pewien typ myślenia - przyjazne, świeckie i nowoczesne państwo, związki partnerskie, firma przez trzy miesiące na próbę - nie będzie obecny w debacie.”

Komentuje też swoje otwarte poparcie dla rządu Ewy Kopacz: „Ewa Kopacz złożyła ofertę opozycji, by poprzeć część rozwiązań rządu. Dlaczego miałbym nie poprzeć dobrych dla Polski rzeczy. (…) Żadnych umizgów nie było! Wysłałem sygnał do PO, że w sprawach światopoglądowych poprę liberalne skrzydło Platformy. To będzie też mój sukces. Taka jest moja taktyka.” - tłumaczy. 

Jednak zauważa, że charyzma to nie jest cecha Ewy Kopacz: „Ale ma charakter, jest ambitna. Nie ma katastrofy, ale też nie ma objawienia” - ocenia. 

Próbuje też załagodzić obraz sypiącej się ostatnio partii – Twojego Ruchu: „Partia się nie sypie. Wstępują do nas nowi ludzie i jest ich więcej niż tych, którzy odchodzą. A uciekają dawni działacze SLD, którzy przyszli do nas z powodów koniunkturalnych, bo niegdyś uznali, że to my przetrwamy. (…) Nowe otwarcie to przejście z radykalnej opozycji - dziś to PiS i SLD - do opozycji konstruktywnej. Odcięcie się od skrajności - jak Armand Ryfiński przebierający się za biskupa czy Anka Grodzka ciągle wprowadzająca postulat adopcji dzieci przez pary homoseksualne. Ja, Palikot, prywatnie jestem za tym, ale w programie TR tego nie ma.”

Zapowiada też złagodzenie swojej antyklerykalnej polityki: „Nadal jesteśmy za rozdziałem państwa od Kościoła, nie powinno być krzyży w instytucjach publicznych, także w Sejmie, nie powinno być religii w szkołach.” I dodaje, że według niego przebieranki Ryfińskiego za biskupa były przegięciem. „Nie będziemy walczyć z wiarą i religią, tylko rozpychającym się, chcącym władzy i przywilejów Kościołem katolickim. Ponownie złożymy projekty o związkach partnerskich, in vitro.”

mc,wyborcza.pl
[fot. facebook.com/Twój Ruch PL]


Warto poczytać

 1. mid-17529062 29.05.2017

  Prezydent o ważnej roli samorządów

  Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe za zasługi w działalności społecznej, samorządowej oraz na rzecz społeczności lokalnej.

 2. CHAD060217030t58aeb530m800xec9cb92e 29.05.2017

  Bochenek: Politycy PO przez lata kłamali

  To bardzo smutna sprawa, pokazuje, że politycy PO przez lata kłamali; pokazuje, że nie dopełniono podstawowych procedur - tak rzecznik rządu Rafał Bochenek skomentował informację o tym, że w trumnie gen. Bronisława Kwiatkowskiego znalazły się szczątki innych osób.

 3. wypadekoswiecim1270x714s5vs5vsss 29.05.2017

  RMF FM: Premier miała poważne obrażenia

  „Według ekspertów, do których dotarli dziennikarze radia, obrażenia premier należy zakwalifikować nawet jako zagrażające życiu”.

 4. BronislawKwiatkowskigraves52vss 29.05.2017

  PK potwierdza: W grobie były także inne szczątki

  W grobie gen. Bronisława Komorowskiego znaleziono w czasie ekshumacji szczątki innych ofiar katastrofy smoleńskiej.

 5. CHAD160516503t573ddda4m800x074345a7 29.05.2017

  Mazurek: Państwo PO nie zdało egzaminu

  "Mam przekonanie graniczące z pewnością, że po dzisiejszych informacjach nikt nie zarzuci nam, że prokuratura działa pod dyktando PiS, bo to nieprawda" - powiedziała w Sejmie Beata Mazurek, rzecznik Prawa i Sprawiedliwości.

 6. mid-17527010 29.05.2017

  HGW stanie przed Komisją Weryfikacyjną

  W poniedziałek popołudniu odbędzie się pierwsze posiedzenie Komisji Weryfikacyjnej do spraw reprywatyzacji w Warszawie.

 7. gromnato54vg5b65 29.05.2017

  Prezydent: Jesteśmy dumni z Weteranów

  "Oficerowie i Żołnierze, Szanowni Weterani działań poza granicami państwa! Dziękujemy za Wasze męstwo i sumienną służbę”.

 8. warsaw-6984161270x714aav1av21asv1 29.05.2017

  Ruszają prace Komisji Weryfikacyjnej

  Pierwsze posiedzenie komisji będzie miało charakter organizacyjny.

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook