Jedynie prawda jest ciekawa

Pałac Prezydencki broni zachowania Komorowskiego w Japonii

05.03.2015

Zwołano specjalną konferencję prasową, na której tłumaczono, że nie ma podstaw, aby śmiać się z prezydenta.


Prezydent Komorowski podczas wizyty w Japonii zaskoczył gospodarzy, gdy zwiedzał parlament. Komorowski wszedł na podest ustawiony za mównicą dla posłów. Choć wszyscy byli przekonani, że zachowanie prezydenta to faux pas, okazało się, że choć japoński przewodnik ściągał Komorowskiego z podestu, to Japończycy nie mają żadnych pretensji, a podest jest tam ustawiony właśnie z myślą o gościach zagranicznych.

Z tej okazji zorganizowano nawet specjalną konferencję prasową szefowej biura prasowego Kancelarii Prezydenta.

„W rzeczywistości za mównicą znajduje się specjalny podest na który wszedł pan prezydent i podest służy do robienia okolicznościowych fotografii delegacji zagranicznych przybywających z wizytą w parlamencie Japonii. Mam nadzieję, że dokumentacja fotograficzna potwierdzi te wiadomości i utnie tę jałowa dyskusję wokół nieistniejącego krzesła, zwłaszcza ze informacje te potwierdza strona japońska.” – tłumaczyła Joanna Trzaska-Wieczorek.

Następnym razem Japończycy powinni umożliwić prezydentowi zrobienie sobie zdjęcia na specjalnie do tego przeznaczonym podeście.

mly/wPolityce.pl

fot. Youtube
Słowa kluczowe:

prezydent

Warto poczytać

 1. bbn23092017 23.09.2017

  Szef BBN zwolnił płk. Czesława Juźwika. Ekspert służył w WSW

  - Szef BBN Paweł Soloch podjął decyzję o natychmiastowym rozwiązaniu umowy o pracę z płk. Czesławem Juźwikiem, ekspertem w Departamencie Zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi, po uzyskaniu informacji o jego służbie w WSW w latach 1983-90 - wynika z komunikatu Biura.

 2. niezwyciezeni23092017 23.09.2017

  Skandal! YouTube zablokował film IPN-u. Komu przeszkadzają "Niezwyciężeni"?

  Na kilkanaście godzin YouTube zablokował anglojęzyczną wersję filmu „Niezwyciężeni”, wyprodukowaną przez Instytut Pamięci Narodowej

 3. jugend23092017 23.09.2017

  Niemcy zorganizowali festiwal w Opolu. Kilkaset osób uczestniczy w JugendFestivaluMłodych

  Organizowana po raz pierwszy przez organizacje mniejszości niemieckiej impreza ściągnęła do Opola młodzież z całej Polski

 4. 1270krakowdeszcz 23.09.2017

  W Krakowie pogotowie przeciwpowodziowe. Wisła może przekroczyć stan alarmowy

  Deszcz nie przestaje padać w Małopolsce, pogotowie przeciwpowodziowe ogłoszono w ok. 20 gminach, w tym w Krakowie, gdzie - z powodu wysokiego poziomu Wisły - zostały zamknięte tunele dla pieszych (pod rondem Grunwaldzkim i pod ul. Konopnickiej na wysokości hotelu Forum).

 5. gdansk127022092017 22.09.2017

  Ogromna kasa dla mediów z gdańskiego ratusza. Kto zarabia najwięcej?

  Od początku stycznia do połowy września br. Gdańsk wydał w mediach ponad 400 tysięcy złotych. Lista beneficjentów jest krótka. To głównie Agora, Trojmiasto.pl i Polska Press. Z wydawców radiowych najbardziej uprzywilejowany jest Eurozet (m. in. Radio Zet i Antyradio), a także grupa RMF.

CS147fotMINI

Czas Stefczyka 147/2017

PDF (5,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook