Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Oświatowa „Solidarność” zaostrza protest

03.10.2014

Oświatowa „Solidarność” zapowiada wzmożenie protestu i walkę o prawa nauczycieli. Szef organizacji Ryszard Proksa zapowiada akcję informacyjną i pikiety, które mają pokazać prawdę o działaniach rządu ws. szkolnictwa.

Już w dniu nauczyciela odbędą się regionalne konferencje na temat sytuacji oświaty i nauczycieli w Polsce. Wobec działań rządu nastroje w oświacie się radykalizują.

Oświatowa „Solidarność” sprzeciwia się zamrożeniu płac w oświacie na okres kilku kolejnych lat.

Związkowcy alarmują również o drastycznych ograniczeniach środków przekazywanych przed rząd na polską oświatę. Wskazują, że polscy nauczyciele zarabiają najmniej w Europie.

„Ponad połowa osób, które wzięły udział w bankiecie opowiedziały się za strajkiem. Stąd musimy zradykalizować swoje poglądy” - mówi Ryszard Proksa.

Szef oświatowej „S” zaznacza, że wszystkie dotychczasowe obietnice rządu ws. oświaty okazały się kłamstwem.

Zapowiada, że związkowcy będą domagać się 9-cio procentowej podwyżki od 1 stycznia 2015 roku.

Radio Maryja, lz

[fot: PAP/Rafał Guz]  

Słowa kluczowe:

oświata

,

protest

Warto poczytać

 1. mid-16a20066 22.10.2016

  Szef MON: PiS źródłem geopolitycznej zmiany

  "Sukces w ogóle byłby niemożliwy, gdyby nie myśl polityczna, gdyby nie plany przygotowane i sukces ostateczny koalicji, którą kieruje Jarosław Kaczyński".

 2. palace-of-culture-651926960720-1 22.10.2016

  Spór o Chmielną 11 w Warszawie

  Ratusz do dziś nie zrobił nic, by unieważnić decyzję Święcickiego, o której urzędnicy pisali „wydana z rażącym naruszeniem prawa”.

 3. mistraleeeee 22.10.2016

  MON oczekuje odpowiedzi ws. Mistrali

  W interesie bezpieczeństwa Polski jest to, aby Rosja nie posiadała najnowocześniejszych okrętów desantowo - śmigłowcowych klasy Mistral.

 4. CvXg0t8XgAAWZ1k 22.10.2016

  Pogrzeb Józefa Bandzo ps. „Jastrząb”

  W kościele pw. św. Karola Boromeusza zakończyły się uroczystości pogrzebowe Józefa Bandzo. „Jastrząb” był jednym z ostatnich żołnierzy mjr. Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki”.

 5. siweczkowskiSI-YT 22.10.2016

  Prokuratura zbada sprawę Caracali

  Prokuratura całościowo zajmie się wyjaśnieniem tej sprawy, od początku, od działań podjętych kilka lat temu, aż do chwili obecnej - powiedział w sobotę prokurator krajowy pytany czy będzie śledztwo ws. okoliczności wyboru śmigłowców Caracal i odstąpienia od zakupu.

 6. mid-16a20149 22.10.2016

  Prezydent leci do Budapesztu

  Andrzej Duda weźmie udział w obchodach rocznicy rewolucji węgierskiej.

 7. szyd-st 21.10.2016

  Premier Szydło: Polski rząd odpowie KE

  "Szukamy dialogu i przede wszystkim staramy się prowadzić dyskusję merytorycznie, a nie tak, jak czasami - mam wrażenie -niektóre podmioty czy instytucje, które bardziej politycznie angażują się w sprawę" - podkreśliła premier.

 8. brzeskawikipediaSI 21.10.2016

  Wyjaśnią śmierć Jolanty Brzeskiej?

  Wydział Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej wszczął śledztwo ws. niedopełnienia obowiązków przez warszawskich policjantów i prokuratorów, którzy mieli nieprawidłowo prowadzić i nadzorować śledztwo ws. śmierci Jolanty Brzeskiej.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook