Jedynie prawda jest ciekawa


Ostre starcie Jakiego z dziennikarką WP. "Ordynarnie manipuluje, nawet sekundy nie poświęciła żeby zadzwonić"

15.01.2018
Jakitweetwp
Ostre starcie Jakiego z dziennikarką WP. "Ordynarnie manipuluje, nawet sekundy nie poświęciła żeby zadzwonić"

- Wystarczyłaby sekunda, aby do mnie zadzwonić - i pani "dziennikarka" by się dowiedziała, że pomyliła wszystkie pojęcia - przekonuje wiceminister sprawiedliwości odnosząc się do tekstu opublikowanego w Wirtualnej Polsce.

Tekst na portalu wp.pl dotyczył niedzielnego tweeta Patryka Jakiego. Minister przekonywał, że "Owsiak, GW i inni aborcjoniści sprawiają, że na świecie przerwano badania nad T21 - bo znaleźli wszyscy proste rozwiązanie - aborcja." Z tekstu na portalu wynika, że badania nad zespołem Downa cały czas trwają, również w Polsce gdzie prowadzi je m.in. polski profesor Victor Tybulewicz.

- Kolejny odcinek pt. jak ordynarnie manipuluje WP! Pseudodziennikarka Maga Mieśnik pisze, że ja atakuje fake newsem. Tymczasem ja napisałem prawdę a manipulatorka nawet sekundy nie poświęciła, aby do mnie zadzwonić i to sprawdzić (pisownia oryginalna - przyp stefczyk.info) - napisał na facebooku Patryk Jaki . Jak wyjaśnia Jaki, "Chodzi o brak możliwości kontynuowania kluczowych badań nad T21 tj. badaniem genu dyrk1a, które dużo kosztuje - więc pieniądze idą na rozwój narzędzi do selekcji prenatalnej. Nie można więc koontynuować badań na nad wyciszeniem genu powodującego Zespołu Downa - ponieważ świat znalazł łatwiejsze rozwiązanie - aborcje. Na Islandii dzieci z zespolem już w ogóle się nie rodzą."

- A WP pyta o inne badania (np. serca?!) i celowo manipulując wyciąga inne wnioski. WP Kłamie - to nie jest FAKE NEWS. Wystarczyłaby sekunda, aby do mnie zadzwonić - i pani "dziennikarka" by się dowiedziała, że pomyliła wszystkie pojęcia - napisał Patryk Jaki. 

Spór pomiędzy wiceministrem a dziennikarką wybuchł też na Twitterze. - Panie Ministrze, raz jeszcze: czy Pana wpisy na Twitterze nie są Pana komentarzami? Rozumiem, że zamiast odpowiadać woli Pan mnie obrażać. Miłego dnia - odpowiedziała Jakiemu autorka tekstu, Magdalena Mieśnik. - Czyli rozumiem, że inni (przypadkowo) wszyscy atakujący mnie w tekście mogą się wypowiedzieć swobodnie - a ja mam tylko limit na TT? Ponadto tłit dot. czegoś innego niż Pani zarzut. A obraża się Pani sama takim poziomem manipulacji - odpowiedział minister. - To Pan wybrał sobie kanał do komunikacji w tej kwestii. Jeśli ma Pan za złe, że cytujemy Pana tweety jako Pana komentarze, to proszę nie używać Tt jako oficjalnego konta - przeczytał w odpowiedzi. 

kh
Fot: PAP/Twitter

Warto poczytać

 1. kacperplazynski22042018 22.04.2018

  Nieoficjalnie: Wiadomo, kto będzie kandydatem PiS-u na prezydenta Gdańska!

  Według informacji ujawnionych w Radiu Gdańsk przez Janusza Śniadka, Prawo i Sprawiedliwość podjęło decyzję dotyczącą wyboru kandydata na prezydenta Gdańska.

 2. 1270szydlo 21.04.2018

  Szydło: nasz rząd bezwzględnie walczy z korupcją i oszustami

  - Bardzo często słyszymy o problemach obywateli, którzy zostali oszukani przez instytucje finansowe, nasz rząd bezwzględnie walczy z korupcją i oszustami - mówiła wicepremier Beata Szydło w sobotę w Szymbarku w Małopolsce.

 3. 1270prezydentmieszkaniowiec 21.04.2018

  Wyborcza ustawka Pawła Adamowicza - protest przeciwko faszyzmowi. Przyszło niewielu

  W Gdańsku manifestowano przeciwko nacjonalizmowi i faszyzmowi

 4. Szydlo21042018 21.04.2018

  Piękne słowa Premier Szydło: polskie rodziny są kolebką polskości

  Polska rodzi się w polskich rodzinach, które są ostoją najważniejszych wartości; polskie rodziny są kolebką polskości - mówiła w sobotę w Przemyślu wicepremier Beata Szydło

 5. Niepelnosprawni21042018 21.04.2018

  Kuchciński podsumował propozycje Premiera ws niepełnosprawnych: Odważne

  Zapowiedziane przez premiera ustawowe propozycje wsparcia osób niepełnosprawnych są odważne, ale wymagają pracy - ocenił marszałek Sejmu Marek Kuchciński, który w sobotę odwiedził Żywiec (Śląskie). Dodał, że należy w tej sprawie działać roztropnie, ale bez zbędnej zwłoki

 6. TuskFlickr 21.04.2018

  Tusk trafi do sądu

  W poniedziałek od godz. 10 były premier Donald Tusk ma zeznawać jako świadek w warszawskim sądzie w procesie b. szefa KPRM Tomasza Arabskiego oraz czterech innych urzędników, w sprawie organizacji wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu 10 kwietnia 2010 r

 7. LubnauerSchetyna21042018 21.04.2018

  Nawet Zjednoczona Opozycja nie jest w stanie pokonać PiS! Co zrobią teraz Lubnauer i Schetyna?

  Jeszcze niedawno buńczucznie stwierdzali, że z połączenia PO i Nowoczesnej wyrośnie siła, która obali rząd PiS. Dziś już wiadomo że te zapowiedzi były przedwczesne, a Zjednoczona Opozycja może liczyć zaledwie na 29,6 procent głosów - wynika z sondażu IBRiS dla "Faktu" i "Onetu"

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook