Jedynie prawda jest ciekawa


Ostre starcie Jakiego z dziennikarką WP. "Ordynarnie manipuluje, nawet sekundy nie poświęciła żeby zadzwonić"

15.01.2018
Jakitweetwp
Ostre starcie Jakiego z dziennikarką WP. "Ordynarnie manipuluje, nawet sekundy nie poświęciła żeby zadzwonić"

- Wystarczyłaby sekunda, aby do mnie zadzwonić - i pani "dziennikarka" by się dowiedziała, że pomyliła wszystkie pojęcia - przekonuje wiceminister sprawiedliwości odnosząc się do tekstu opublikowanego w Wirtualnej Polsce.

Tekst na portalu wp.pl dotyczył niedzielnego tweeta Patryka Jakiego. Minister przekonywał, że "Owsiak, GW i inni aborcjoniści sprawiają, że na świecie przerwano badania nad T21 - bo znaleźli wszyscy proste rozwiązanie - aborcja." Z tekstu na portalu wynika, że badania nad zespołem Downa cały czas trwają, również w Polsce gdzie prowadzi je m.in. polski profesor Victor Tybulewicz.

- Kolejny odcinek pt. jak ordynarnie manipuluje WP! Pseudodziennikarka Maga Mieśnik pisze, że ja atakuje fake newsem. Tymczasem ja napisałem prawdę a manipulatorka nawet sekundy nie poświęciła, aby do mnie zadzwonić i to sprawdzić (pisownia oryginalna - przyp stefczyk.info) - napisał na facebooku Patryk Jaki . Jak wyjaśnia Jaki, "Chodzi o brak możliwości kontynuowania kluczowych badań nad T21 tj. badaniem genu dyrk1a, które dużo kosztuje - więc pieniądze idą na rozwój narzędzi do selekcji prenatalnej. Nie można więc koontynuować badań na nad wyciszeniem genu powodującego Zespołu Downa - ponieważ świat znalazł łatwiejsze rozwiązanie - aborcje. Na Islandii dzieci z zespolem już w ogóle się nie rodzą."

- A WP pyta o inne badania (np. serca?!) i celowo manipulując wyciąga inne wnioski. WP Kłamie - to nie jest FAKE NEWS. Wystarczyłaby sekunda, aby do mnie zadzwonić - i pani "dziennikarka" by się dowiedziała, że pomyliła wszystkie pojęcia - napisał Patryk Jaki. 

Spór pomiędzy wiceministrem a dziennikarką wybuchł też na Twitterze. - Panie Ministrze, raz jeszcze: czy Pana wpisy na Twitterze nie są Pana komentarzami? Rozumiem, że zamiast odpowiadać woli Pan mnie obrażać. Miłego dnia - odpowiedziała Jakiemu autorka tekstu, Magdalena Mieśnik. - Czyli rozumiem, że inni (przypadkowo) wszyscy atakujący mnie w tekście mogą się wypowiedzieć swobodnie - a ja mam tylko limit na TT? Ponadto tłit dot. czegoś innego niż Pani zarzut. A obraża się Pani sama takim poziomem manipulacji - odpowiedział minister. - To Pan wybrał sobie kanał do komunikacji w tej kwestii. Jeśli ma Pan za złe, że cytujemy Pana tweety jako Pana komentarze, to proszę nie używać Tt jako oficjalnego konta - przeczytał w odpowiedzi. 

kh
Fot: PAP/Twitter

Warto poczytać

 1. petru09042018 19.07.2018

  Troje posłów z zakazem wjazdu na teren Sejmu

  Troje posłów - Ryszard Petru, Joanna Schmidt i Joanna Scheuring-Wielgus, którzy w środę uczestniczyli w zorganizowaniu transportu na teren Sejmu osobom postronnym, nie może wjeżdżać do parlamentu do końca bieżącego posiedzenia - poinformował dyrektor Centrum Informacyjne Sejmu Andrzej Grzegrzółka.

 2. weiss19072018 19.07.2018

  Szewach Weiss naprawdę obraził Polaków. Tłumaczenie nie pozostawia złudzeń

  W niedawno przeprowadzonym wywiadzie prof. Szewach Weiss wypowiadał się na temat relacji polsko-żydowskich w kontekście II wojny światowej. Jak donoszą angielskojęzyczne media, profesor miał oskarżyć polski rząd na uchodźstwie o mordowanie żydów.

 3. cba18072018 18.07.2018

  Przemysław M. zatrzymany przez CBA. Podejrzany o udział w grupie przestępczej wyłudzającej podatek VAT

  Dzięki wspólnej pracy CBA, ABW i Prokuratury Okręgowej w Zamościu zatrzymano dziś członków zorganizowanej grupy przestępczej, która w latach 2015-2016 działając wspólnie i w porozumieniu naraziła Skarb Państwa na straty sięgające blisko 7 milionów złotych

 4. mazurek09032018 18.07.2018

  To będzie najważniejsza komisja śledcza w tej kadencji. Znamy kandydatów PiS

  Kazimierz Smoliński, Małgorzata Janowska, Marcin Horała, Wojciech Murdzek, Andrzej Matusiewicz, zostaną zgłoszeni jako kandydaci PiS do komisji śledczej ds. VAT

 5. sejm180702018 18.07.2018

  Skandaliczne sceny. Tłum pod Sejmem zaatakował Kornela Morawieckiego!

  Protestujący w środę pod Sejmem chcieli uniemożliwić wyjście marszałkowi seniorowi Kornelowi Morawieckiemu

 6. rostowski18072018 18.07.2018

  Czas na trudne pytania. Rostowski przed komisją śledczą ds. Amber Gold

  W środę po godz. 10 sejmowa komisja śledcza rozpoczęła posiedzenie, na którym przesłuchuje b. ministra finansów w rządzie PO-PSL Jana Vincenta Rostowskiego.

 7. gersdorf03072018 18.07.2018

  Gersdorf: Jestem I prezesem SN do 2020 roku, nikt tego nie zmieni

  Jestem I prezesem Sądu Najwyższego do 2020 r., nikt tego nie zmieni, bo normy konstytucyjne są najważniejsze i nie można ich zmieniać zwykłymi ustawami – powiedziała dziennikarzom Małgorzata Gersdorf, która w środę przybyła do Sądu Najwyższego.

 8. sejm18072018 18.07.2018

  Rozpoczęło się trzydniowe posiedzenie sejmu. Czym zajmą się posłowie?

  Sejm, który w środę po godz. 9 rozpoczął trzydniowe posiedzenie, zajmie się projektem PiS zmian w Kodeksie wyborczym dotyczącym wyborów do PE, projektem dot. zmian w procedurze wyboru I prezesa SN oraz projektem zmian w Prawie o prokuraturze, w ustawie o SN oraz w ustawie o KRS.

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook