Jedynie prawda jest ciekawa


Ostre słowa premier Szydło w obronie szefa MON

24.05.2017

"Dzisiejsza debata jest dobrą okazją do dyskusji o bezpieczeństwu Polski. Odnosząc się do zarzutów stawianych przez wnioskodawców, odpowiem krótko: Antoni Macierewicz odbudowuje to, co wy zrujnowaliście. Dokonuje zmian, które przywracają armię siłę, a Polsce bezpieczeństwo. Oczekuję, że doprowadzi do końca te zmiany, bo tego potrzebują Polacy i Polska" — mówiła premier Beata Szydło w trakcie sejmowej debaty nad wnioskiem o odwołanie Antoniego Macierewicza.

"Podważanie pozycji ministra obrony w przededniu ważnego szczytu nie jest mądre i odpowiedzialne. Jest szkodliwe. Jest nie tylko nieroztropnością, jest kardynalnym błędem"— podkreśliła szefowa rządu.


Podkreśliła, że nie ma nic cenniejszego niż bezpieczeństwo Ojczyzny i obywateli.

"Nie powinno być tutaj różnic zdań i wątpliwości. Nas, polityków, dzielą poglądy, ale powinna łączyć troska o Polaków i Polskę. O spokój obywateli i ich bezpieczeństwo. Czyny i słowa zostaną zapamiętane, a to będzie dla Was gorzki rachunek. (…) Polska nigdy wcześniej nie była tak wspierana przez sojuszników"— zwróciła uwagę premier Szydło.

Premier mówiła również rosnące morale żołnierzy oraz postawę ochotników, którzy zgłaszają się do WOT oraz bezpieczeństwie.

"Od rana rozmawiamy na tej sali o bezpieczeństwie - mówimy o funkcjonowaniu polskiej armii. My w polskim rządzie bardzo poważnie traktujemy bezpieczeństwo Polski i Polaków. Kryzys migracyjny jest najlepszym na to dowodem i przykładem. Rząd absolutnie nie zgadza się z utopią otwarcia granic. Nie wiem, co opozycja ma realnie do zaproponowania w tej sprawie, tyle razy zmienialiście zdanie"— przekonuje wiceprezes PiS, dodając, że gdyby obowiązywały decyzje Ewy Kopacz, to dziś musielibyśmy przyjąć uchodźców.

Wskazała, że budowanie bezpieczeństwa Polski to dla jej rządu skuteczna współpraca między służbami i dlatego wspomina o problemie uchodźców.

"Dziś, m.in. dzięki wysiłkom ministra Macierewicza, wojsko doskonale współpracuje z policją, strażą pożarną i graniczną. Efekty widzieliśmy podczas Światowych Dni Młodzieży, które odbyły się w Polsce. (…) Bezpieczna Polska to wielkie zadanie"— mówiła premier.

Odniosła się również do zamachu terrorystycznego w Manchesterze. Nawiązując do tej tragedii zapytała posłów, czy chcą dopuścić do tego samego w Polsce.

"Chcecie, by Polska była bezbronna?! Dziś ta debata nad wotum nieufności jest przede wszystkim debatą nad stanem bezpieczeństwa Polski. My to bezpieczeństwo odbudowujemy i nie dopuścimy do tego, by polskie dzieci nie mogły bezpiecznie pójść do klubu, szkoły i na plac zabaw. Nigdy się na to nie zgodzimy"— zaakcentowała premier Szydło i dodała:

"Mam odwagę zadać elitom politycznym pytanie: dokąd zmierzacie? Dokąd zmierzasz, Europo? Powstań z kolan, Europo, bo będziesz opłakiwała codziennie swoje dzieci! (…) Dlaczego o tym mówię? Bo musimy sobie wszyscy odpowiedzieć, czy chcemy polityków, którzy mówią, że musimy przyzwyczaić się do ataków? Czy chcemy polityków silnych, którzy dostrzegają zagrożenie i skutecznie z im walczą, a takim politykiem jest Antoni Macierewicz"— podkreśliła Premier Beata Szydło.

wkt

[fot. PAP/Bartłomiej Zborowski]

Warto poczytać

 1. respectus19042018 19.04.2018

  Kolejny spot kampanii #RespectUs. Nie trzeba milionów, żeby pokazywać polską historię!

  W ostatnich miesiącach na temat mojej ojczyzny wypowiedzianych zostało wiele kłamstw. Teraz oczekują od nas przeprosin.

 2. 1270radalskaa 19.04.2018

  Dobra zmiana dla osób niepełnosprawnych

  Do końca września powstanie pierwsza w Polsce strategia działań na rzecz osób niepełnosprawnych - zapowiedziała w czwartek w Warszawie szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska.

 3. 1270chazan 19.04.2018

  Prof. Chazan nowym konsultantem ds. ginekologii i położnictwa

  Profesor Bogdan Chazan został świętokrzyskim konsultantem ds. ginekologii i położnictwa - poinformowała PAP w czwartek rzecznik wojewody świętokrzyskiego Diana Głownia. Na stanowisku zastąpił prof. Wojciecha Rokitę, który z pełnienia tej funkcji zrezygnował pod koniec ubiegłego roku.

 4. 1270onrad 19.04.2018

  Wniosek prezydenta Gdańska do ministra sprawiedliwości o delegalizację ONR

  Wniosek do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry o delegalizację Obozu Narodowo-Radykalnego złożył w czwartek prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Jest to jego reakcja na zjazd i marsz ONR, który odbył się w sobotę w Gdańsku.

 5. 1270zalewska 19.04.2018

  "Wyprawka 300 zł dla uczniów nie wynika z jakichkolwiek oszczędności"

  Propozycja wyprawki 300 zł dla uczniów przed rozpoczęciem roku szkolnego absolutnie nie wynika z jakichkolwiek oszczędności; to są dodatkowe pieniądze, źródło finansowania zostało już wskazane - powiedziała w czwartek minister edukacji narodowej Anna Zalewska.

 6. ojtad18042018 19.04.2018

  „Chryja pod Radiem Maryja”. Feministki organizują prowokację w dniu urodzin ojca Tadeusza Rydzyka

  W dniu, w którym ojciec Tadeusz Rydzyk będzie świętował swoje 73 urodziny, feministki zaplanowały akcję pod siedzibą Radia Maryja w Toruniu.

 7. nowoczesna18042018 19.04.2018

  Nowoczesna pomyliła powstania, które dziś uczciliśmy. Kolejna kompromitacja

  Żenująca wpadka partii Katarzyny Lubnauer. Nie wiedzą, kogo pamięć dziś uczcili

 8. duda18042018 19.04.2018

  „W 1944 roku w miejscu warszawskiego getta była pustynia”

  W 1944 r. w miejscu getta warszawskiego była pustynia, zamiarem Niemców było zniszczenie zarówno narodu żydowskiego jak i pamiątek po narodzie żydowskim.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook