Jedynie prawda jest ciekawa


Ostre słowa premier Szydło w obronie szefa MON

24.05.2017

"Dzisiejsza debata jest dobrą okazją do dyskusji o bezpieczeństwu Polski. Odnosząc się do zarzutów stawianych przez wnioskodawców, odpowiem krótko: Antoni Macierewicz odbudowuje to, co wy zrujnowaliście. Dokonuje zmian, które przywracają armię siłę, a Polsce bezpieczeństwo. Oczekuję, że doprowadzi do końca te zmiany, bo tego potrzebują Polacy i Polska" — mówiła premier Beata Szydło w trakcie sejmowej debaty nad wnioskiem o odwołanie Antoniego Macierewicza.

"Podważanie pozycji ministra obrony w przededniu ważnego szczytu nie jest mądre i odpowiedzialne. Jest szkodliwe. Jest nie tylko nieroztropnością, jest kardynalnym błędem"— podkreśliła szefowa rządu.


Podkreśliła, że nie ma nic cenniejszego niż bezpieczeństwo Ojczyzny i obywateli.

"Nie powinno być tutaj różnic zdań i wątpliwości. Nas, polityków, dzielą poglądy, ale powinna łączyć troska o Polaków i Polskę. O spokój obywateli i ich bezpieczeństwo. Czyny i słowa zostaną zapamiętane, a to będzie dla Was gorzki rachunek. (…) Polska nigdy wcześniej nie była tak wspierana przez sojuszników"— zwróciła uwagę premier Szydło.

Premier mówiła również rosnące morale żołnierzy oraz postawę ochotników, którzy zgłaszają się do WOT oraz bezpieczeństwie.

"Od rana rozmawiamy na tej sali o bezpieczeństwie - mówimy o funkcjonowaniu polskiej armii. My w polskim rządzie bardzo poważnie traktujemy bezpieczeństwo Polski i Polaków. Kryzys migracyjny jest najlepszym na to dowodem i przykładem. Rząd absolutnie nie zgadza się z utopią otwarcia granic. Nie wiem, co opozycja ma realnie do zaproponowania w tej sprawie, tyle razy zmienialiście zdanie"— przekonuje wiceprezes PiS, dodając, że gdyby obowiązywały decyzje Ewy Kopacz, to dziś musielibyśmy przyjąć uchodźców.

Wskazała, że budowanie bezpieczeństwa Polski to dla jej rządu skuteczna współpraca między służbami i dlatego wspomina o problemie uchodźców.

"Dziś, m.in. dzięki wysiłkom ministra Macierewicza, wojsko doskonale współpracuje z policją, strażą pożarną i graniczną. Efekty widzieliśmy podczas Światowych Dni Młodzieży, które odbyły się w Polsce. (…) Bezpieczna Polska to wielkie zadanie"— mówiła premier.

Odniosła się również do zamachu terrorystycznego w Manchesterze. Nawiązując do tej tragedii zapytała posłów, czy chcą dopuścić do tego samego w Polsce.

"Chcecie, by Polska była bezbronna?! Dziś ta debata nad wotum nieufności jest przede wszystkim debatą nad stanem bezpieczeństwa Polski. My to bezpieczeństwo odbudowujemy i nie dopuścimy do tego, by polskie dzieci nie mogły bezpiecznie pójść do klubu, szkoły i na plac zabaw. Nigdy się na to nie zgodzimy"— zaakcentowała premier Szydło i dodała:

"Mam odwagę zadać elitom politycznym pytanie: dokąd zmierzacie? Dokąd zmierzasz, Europo? Powstań z kolan, Europo, bo będziesz opłakiwała codziennie swoje dzieci! (…) Dlaczego o tym mówię? Bo musimy sobie wszyscy odpowiedzieć, czy chcemy polityków, którzy mówią, że musimy przyzwyczaić się do ataków? Czy chcemy polityków silnych, którzy dostrzegają zagrożenie i skutecznie z im walczą, a takim politykiem jest Antoni Macierewicz"— podkreśliła Premier Beata Szydło.

wkt

[fot. PAP/Bartłomiej Zborowski]

Warto poczytać

 1. schmidt-20072018 20.07.2018

  Schmidt usprawiedliwia akcję z bagażnikiem. Absurdalne tłumaczenie

  Posłanka Joanna Schmidt na antenie Polsat News odniosła się do ostatnich wydarzeń przed gmachem polskiego Sejmu. Parlamentarzystka zdecydowała się na przewiezienie dwóch osób w bagażniku swojego samochodu

 2. Petruflickr 20.07.2018

  Skandaliczny wpis Petru! Polityk zaatakował Annę Walentynowicz

  Sejm przyjął dziś większością głosów uchwałę w sprawie ustanowienia roku 2019 Rokiem Anny Walentynowicz.

 3. nurowska20072018 20.07.2018

  To są plany totalnych? Nurowska: "Zrobiłam laleczkę Piotrowicza, wbijam szpilki". Odpowiedź Agnieszki Holland szokuje

  Sympatyzująca z KOD-em polska pisarka Maria Nurowska postanowiła kolejny raz włączyć się w polityczny spór toczący się w Polsce.

 4. duda08032018 20.07.2018

  Prezydent zapowiedział 2-dniowe referendum ws. zmian w Konstytucji

  Prezydent RP Andrzej Duda na piątkowej konferencji zapowiedział dwudniowe referendum dotyczące zmian w konstytucji, które ma się odbyć w dniach 10-11 listopada

 5. 1270zamkniete3opaze 20.07.2018

  Odrażająca manipulacja polskojęzycznej niemieckiej gazety

  To już wyższy poziom manipulacji. Dziennikarze „Gazety Wrocławskiej” z należącej do niemieckiego koncernu grupy Polska Press udowodnili, że im nie jest wszystko jedno. Kto według nich odpowiada za plagę sinic i pozamykane polskie plaże? Wiadomo – PiS

 6. mieszkowski-20072018 20.07.2018

  Polska kadra była słaba, bo brakowało jej graczy z Aryki oraz Azji? Przemówienie posła Nowoczesnej podbija sieć

  Przyczyn słabości polskiej reprezentacji na mundialu w Rosji doszukiwał się każdy, od piłkarskiego eksperta po zwykłego, niedzielnego kibica. W rolę krytyka, na sejmowej mównicy, wcielił się również poseł Nowoczesnej, Krzysztof Mieszkowski

 7. sasin-gersdorf-20072018 20.07.2018

  Sasin w mocnych słowach o Gersdorf: Jest emerytką, czy się jej to podoba, czy też nie

  Dotychczasowa I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf jest dzisiaj emerytką i powinna korzystać z wolnego czasu - powiedział w piątek w "Sygnałach dnia" w PR3 szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin

 8. protest-20072018 20.07.2018

  Akt wandalizmu w trakcie protestu. Jego uczestnicy domagają się "sądu ostatecznego"

  "Czas na sąd ostateczny" - taki napis wykonany sprayem umieścili w nocy z czwartku na piątek na elewacji budynku sejmowego protestujący pod gmachem parlamentu

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook