Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Członkowie PO otrzymali karty do głosowania

16.07.2013

Wtorek jest ostatnim dniem rozsyłania kart do głosowania, których blisko 42 tysiące członków PO użyje w trakcie trwania wyborów na stanowisko przewodniczącego partii. Głosować można za pomocą poczty tradycyjnej lub przez internet.

"Dzisiaj kończy się wysyłka do członków PO materiałów niezbędnych do przeprowadzenia bezpośrednich wyborów przewodniczącego partii. Każdy z uprawnionych do głosowania członków PO otrzyma kartę wyborczą oraz login potrzebny do głosowania internetowego" - powiedział Marcin Kierwiński z partyjnej komisji, która odpowiada za przeprowadzenie wyborów przewodniczącego.

Głosować można pocztą lub przez internet. "Oczywiście uruchomienie procedury głosowania internetowego uniemożliwia głosowanie korespondencyjne - i odwrotnie" - zaznaczył Kierwiński, który sam zamierza głosować przez internet. Żartobliwie tłumaczył, że jako elektronik z wykształcenia chce promować ten sposób głosowania. Jak mówił, materiałów do głosowania jeszcze nie otrzymał, ma nadzieję, że Poczta Polska wkrótce je dostarczy.

Głosujący za pośrednictwem poczty muszą odesłać karty wyborcze do 19 sierpnia. Na głosowanie internetowe będzie tydzień: od 1 do 6 sierpnia będzie działała specjalnie w tym celu utworzona strona internetowa.

PO zapewnia, że wybory będą tajne - specjalny system kodowania ma uniemożliwić przypisanie oddanego głosu konkretnej osobie.

W wyborach na szefa PO startują Donald Tusk i Jarosław Gowin. Nowy przewodniczący partii zostanie wybrany bezwzględną większością głosów, w wyborach powszechnych. Wyniki głosowania mają być znane po 20 sierpnia.

PAP, lz

[fot: PAP/Radek Pietruszka]

Słowa kluczowe:

wybory 2011

,

PO-PSL

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook