Jedynie prawda jest ciekawa


Ostatnia szansa widzów TV Trwam

11.01.2012

Za kilka tygodni mija termin, w jakim muszą zostać rozpoznane odwołania od decyzji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji ws. miejsc na multipleksie. Tylko do końca stycznia Telewizja Trwam może mieć nadzieję na zmianę negatywnej dla siebie decyzji KRRiT. Jeśli do zmiany nie dojdzie, oznaczać to będzie, że Telewizja Trwam za kilka lat zostanie zmuszona do zakończenia emisji.

Sprawa budzi emocje od wielu miesięcy. Istnieje bowiem niebezpieczeństwo, że TV Trwam decyzją Krajowe Rady zostanie wyeliminowana z rynku. Wszystko przy okazji wprowadzania cyfryzacji telewizji w Polsce. Cała sprawy wygląda jak pozbycie się niewygodnej dla władzy stacji. Bowiem toruńską telewizję pominięto w rozdziale miejsc na multipleksie.

Podejrzenia o polityczne działanie KRRiT jest tym bardziej uprawnione, że miejsca znalazły się dla niedoświadczonych firm, które nie zajmowały się wcześniej telewizją. Jak dowiaduje się portal Stefczyk.info wśród podmiotów, które mają swoje miejsce na multipleksie znajdują się również takie, które nie posiadają żadnego kapitału zakładowego. Niektórym firmom przyznano więcej niż jedno miejsce na platformie. Tymczasem, poważna firma, która działa na rynku telewizyjnym od lat oraz ma wielomilionowy kapitał zakładowy nie otrzymała żadnego miejsca.

Sytuacja związana z TV Trwam w oczywisty sposób może doprowadzić do ograniczenia swobód obywatelskich. Bowiem odbiorcy stacji z Torunia nie będą mogli korzystać ze swojej stacji telewizyjnej. Ograniczone zostaną ich prawa do informacji oraz podstawowe prawo równości. W związku z tym wiele środowisk naciska na KRRiT, by zmieniła swoją decyzję. Jak dosiaduje się portal Stefczyk.info Prawo i Sprawiedliwość złożyło wniosek o zorganizowanie specjalnego posiedzenia sejmowej komisji kultury i środków przekazu. Posłowie chcą się zająć właśnie skandaliczną decyzją Rady ws. TV Trwam. Zgodnie z regulaminem, przewodnicząca komisji Elżbieta Śledzińska-Katarasińska najpóźniej 20 stycznia musi zwołać posiedzenie.

Spotkanie posłów z komisji odbędzie się zaledwie na dziesięć dni przed terminem podjęcia ostatecznej decyzji przez Radę. Zapewne spotkanie będzie przebiegało w napiętej atmosferze. Czy uda się wywrzeć presję na Radę, by uszanowała prawo Polaków do informacji? Trzeba mieć nadzieję, choć wiele osób jest w tej sprawie sceptycznych.

saż
[fot. Wikpedia.pl]

Warto poczytać

 1. 1270sejmsenate 16.07.2018

  Spalone karty do głosowania i akta sądowe we wsi pod Warszawą

  W opuszczonej szopie w podwarszawskiej wsi Gołaszew znaleziono tysiące nadpalonych dokumentów. Były to akta sądowe i karty do głosowania w wyborach do Sejmu i Senatu. Trwa zabezpieczanie i wywożenie dokumentów przez policję

 2. strazgraniczna16072018 16.07.2018

  Straż Graniczna zatrzymała trzech imigrantów z Afryki. Dokąd zmierzali?

  Troje młodych imigrantów z Erytrei, którzy pieszo przekroczyli tzw. zieloną granicę z Ukrainy do Polski, zatrzymali funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Cudzoziemcy mieli być w podróży od kilku tygodni. Ich celem były Niemcy.

 3. 1270jezykias 16.07.2018

  Co trzeba mieć w głowie, żeby robić coś takiego. Sadysta z Zielonej Góry podpalił jeże

  Jak podają lokalne media, zielonogórska policja szuka sadysty, który morduje jeże. Tylko w zeszłym tygodniu zwyrodnialec zabił 9 małych jeżyków. Dziś znaleziono kolejne 4 martwe jeże. Ich spopielone zwłoki morderca podrzuca pod urząd miasta

 4. ziobro16072018 16.07.2018

  "Życiorys sędziego Iwulskiego jest symbolem, który pokazuje jeden z motywów reformy sądownictwa"

  Życiorys Józefa Iwulskiego, człowieka, który został wyznaczony przez Małgorzatę Gersdorf do pełnienia obowiązków Pierwszego Prezesa SN, jest symbolem, który pokazuje jeden z motywów, które legły u podstaw naszej reformy wymiaru sprawiedliwości.

 5. sondaztuskduda16072018 16.07.2018

  Sondaż: Duda wygrałby z Tuskiem w wyborach prezydenckich

  Z sondażu Pollster wykonanego na zlecenie „Super Expressu” wynika, że gdyby wybory prezydenckie odbyły się w najbliższą niedzielę, to stanowisko utrzymałby Andrzej Duda. Wygrałby on z Donaldem Tuskiem, który zająłby drugie miejsce.

 6. pogotowie12062018 16.07.2018

  Samochód wjechał w grupę pieszych. Nie żyje 13-letnia dziewczynka

  13-letnia dziewczynka zginęła, a jej rówieśniczka została ranna w wyniku wypadku, do którego doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek w miejscowości Koryczany w powiecie zawierciańskim (Śląskie). Kierowane przez 19-latka auto wjechało tam w grupę idących poboczem pieszych.

 7. 1270peyt2u 16.07.2018

  To koniec Petru? Balcerowicz: Jest szkodnikiem, egocentryzm przesłania mu rozum

  - Merytorycznie jest bardzo dobry. Okazał się jednak niedojrzały politycznie. W efekcie szkodzi sobie, a przy okazji projektowi, który współtworzył. Najgorsze było jego zachowanie po przegranej w partii.

 8. tuskkaczynski15072018 15.07.2018

  Tusk kontra Kaczyński? Jaki: Scenariusz nie do zrealizowania

  Donald Tusk chce się zmierzyć w wyborach prezydenckich z liderem PiS, a nie marionetkami - powiedział Marcin Kierwiński (PO). Według Patryka Jakiego (Zjednoczona Prawica), Tusk tworzy scenariusz nie do zrealizowania, bo nie chce walczyć z prezydentem Andrzejem Dudą.

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook