Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

OLT Express zbyt biedne, by upaść

24.08.2012

Sąd oddalił wniosek OLT Express o ogłoszenie upadłości. Jego zdaniem spółka nie dysponuje wystarczającym majątkiem, by ponieść koszty postępowania - donosi "Dziennik Gazeta Prawna".

Jak ustalił "DGP", Sąd oddalił wniosek na podstawie art. 13 ust. 1 prawa upadłościowego i naprawczego. Oznacza to, że spółka nie ma gotówki na kontach oraz nie posiada majątku, który można łatwo sprzedać i sfinansować pierwszy okres postępowania upadłościowego, jak np. wysyłanie listów do wierzycieli przez syndyka. Może to oznaczać, że spółka nie posiada nawet 40–50 tys. zł, które wystarczyłyby do przeprowadzenia postępowania.

Do tej pory do sądu nie wpłynęło zażalenie na postanowienie w tej sprawie.

Nowy obrót sprawy stanowi poważny problem dla klientów, którzy kupili bilety  na odwołane loty. W sytuacji, gdy postępowanie upadłościowe nie dojdzie do skutku, wierzyciele OLT mogą próbować wyegzekwować pieniądze z prywatnego majątku zarządu. To oczywiście pod warunkiem, że zostanie on zidentyfikowany.

Jak twierdzą eksperci, postępowanie może trwać latami. Ich zdaniem, w obliczu zaistniałej sytuacji niewskazane jest pozywanie samego przewoźnika, skoro nie dysponuje on nawet majątkiem umożliwiającym pokrycie kosztów postępowania. Wyrok byłby nieegzekwowalny. Możliwe, że dopóki nie nastąpi ostateczna likwidacja przewoźnika, zostanie on dofinansowany przez właścicieli lub ewentualnych inwestorów. Takie rozwiązanie umożliwiłoby ponowienie wezwań do zapłaty, a w przypadku ich bezskuteczności wystąpienie na drogę sądową. Klienci OLT Express powinni wyczerpać drogę reklamacji do samych linii oraz składać skargi do Komisji Ochrony Praw Pasażerów przy prezesie Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

kop, Dziennik Gazeta Prawna
[fot. wikipedia]
Słowa kluczowe:

OLT Express

,

Upadłość

,

sąd

,

majątek

Warto poczytać

 1. mid-17119112 21.01.2017

  Rafalska: Babcie i dziadkowie to Instytucja

  „Życzę, by znaleźli czas na realizowanie własnych pasji i zainteresowań. By czuli się potrzebni, by jak najdłużej mogli cieszyć się bezinteresowną miłością wnuków”.

 2. mid-17120119 21.01.2017

  Ziobro: Sprawa finansowania Solidarnej Polski jest jasna

  Solidarna Polska była finansowana jak inne partie, a rozliczenia zostały zaakceptowane przez Parlament Europejski - powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

 3. premierszydlozyczeniadobabcidziadkow 21.01.2017

  Życzenia premier dla babć i dziadków. WIDEO

  „Jesteście opoką naszych rodzin, to wy dajecie naszym dzieciom, swoim wnukom szczęście, radość i ciepło”.

 4. glinskinacmentarzuzydowskimSi 20.01.2017

  Gliński: polska kultura poniosła dotkliwą stratę przez Holocaust

  Inauguracja szlaku edukacyjnego śladem pomników nagrobnych Abrahama Ostrzega jest centralnym punktem europejskich obchodów 75. rocznicy "Akcji Reinhard" i Zagłady Żydów.

 5. mid-17120116-1 20.01.2017

  Premier po rozmowach z ministrami Kamińskim i Ziobrą

  "Dziś służby są pod kontrolą państwa i na służbie państwa i polskich obywateli. To ważne, aby Polacy czuli się bezpiecznie, a zagrożenia były eliminowane" - podkreśliła premier Szydło.

 6. mid-17117278 20.01.2017

  Kijowski: Będę kandydował na szefa KOD

  „Chcę, bo KOD potrzebuje dzisiaj doświadczonego i odpowiedzialnego przywództwa. Chcę, bo nie mogę pozwolić by „ciemna strona” była górą!”

 7. KalitaTomasz 20.01.2017

  Prezydent weźmie udział w pogrzebie T. Kality

  Prezydent Andrzej Duda w sobotę weźmie udział w pogrzebie byłego rzecznika SLD Tomasza Kality.

 8. stanislawtyszkayoutubewsensie 20.01.2017

  Tyszka chce wyjaśnień ws. Straży Marszałkowskiej

  "Będę domagał się wyjaśnień od pana marszałka, bo bardzo mnie to zaskoczyło".

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook