Jedynie prawda jest ciekawa


OLT Express zbyt biedne, by upaść

24.08.2012

Sąd oddalił wniosek OLT Express o ogłoszenie upadłości. Jego zdaniem spółka nie dysponuje wystarczającym majątkiem, by ponieść koszty postępowania - donosi "Dziennik Gazeta Prawna".

Jak ustalił "DGP", Sąd oddalił wniosek na podstawie art. 13 ust. 1 prawa upadłościowego i naprawczego. Oznacza to, że spółka nie ma gotówki na kontach oraz nie posiada majątku, który można łatwo sprzedać i sfinansować pierwszy okres postępowania upadłościowego, jak np. wysyłanie listów do wierzycieli przez syndyka. Może to oznaczać, że spółka nie posiada nawet 40–50 tys. zł, które wystarczyłyby do przeprowadzenia postępowania.

Do tej pory do sądu nie wpłynęło zażalenie na postanowienie w tej sprawie.

Nowy obrót sprawy stanowi poważny problem dla klientów, którzy kupili bilety  na odwołane loty. W sytuacji, gdy postępowanie upadłościowe nie dojdzie do skutku, wierzyciele OLT mogą próbować wyegzekwować pieniądze z prywatnego majątku zarządu. To oczywiście pod warunkiem, że zostanie on zidentyfikowany.

Jak twierdzą eksperci, postępowanie może trwać latami. Ich zdaniem, w obliczu zaistniałej sytuacji niewskazane jest pozywanie samego przewoźnika, skoro nie dysponuje on nawet majątkiem umożliwiającym pokrycie kosztów postępowania. Wyrok byłby nieegzekwowalny. Możliwe, że dopóki nie nastąpi ostateczna likwidacja przewoźnika, zostanie on dofinansowany przez właścicieli lub ewentualnych inwestorów. Takie rozwiązanie umożliwiłoby ponowienie wezwań do zapłaty, a w przypadku ich bezskuteczności wystąpienie na drogę sądową. Klienci OLT Express powinni wyczerpać drogę reklamacji do samych linii oraz składać skargi do Komisji Ochrony Praw Pasażerów przy prezesie Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

kop, Dziennik Gazeta Prawna
[fot. wikipedia]

Warto poczytać

 1. lgbt23072018 23.07.2018

  Lewicowi aktywiści sprofanowali warszawski kościół św. Anny?

  Prezes Młodzieży Wszechpolskiej poinformował na Twitterze o złożonym do prokuratury zawiadomieniu o możliwości popełnienia przestępstwa przez aktywistów LGBT.

 2. szczerba23072018 23.07.2018

  Poseł Szczerba będzie miał kłopoty? Prokuratura zawiadomiona o możliwości popełnienia przestępstwa

  W związku z ujawnieniem danych personalnych policjantów i falą gróźb kierowanych w stosunku funkcjonariuszy oraz ich rodzin Komendant Główny Policji złoży zawiadomienie do prokuratury - zapowiedział w poniedziałek rzecznik KGP Mariusz Ciarka.

 3. 1270kgrobyu 23.07.2018

  Skandal! Hieny cmentarne obrabowały groby polskich żołnierzy pod Lwowem

  To raczej nie jest rosyjska prowokacja, przejaw nienawiści ze strony ukraińskich nacjonalistów tylko zwykła, ale jakże ordynarna bandycka grabież. Jak informuje „Nasz Dziennik” na lwowskich i podlwowskich cmentarzach rozkopywane i bezczeszczone są groby polskich żołnierzy

 4. piselblag23072018 23.07.2018

  Kolejne napisy na ścianach siedzib PiSu. Wilk: Obawiam się, że będzie coraz gorzej

  Nieznani sprawcy namalowali czerwoną farbą na ścianie budynku, w którym się mieści siedziba PiS w Elblągu napis "Czas na sąd ostateczny" oraz wulgarne słowo. O akcie wandalizmu została poinformowana w poniedziałek policja, która będzie prowadzić postępowanie w tej sprawie.

 5. berlin23072018 23.07.2018

  Makabryczne sceny w Berlinie. Nieznani sprawcy podpalili dwóch bezdomnych

  Dwaj nieznani sprawcy oblali w niedzielę późnym wieczorem płynem i podpalili dwóch bezdomnych oraz ich dobytek na stacji kolei miejskiej Schoeneweide w Berlinie. Zaatakowani doznali ciężkich poparzeń i przebywają w szpitalu - podała w poniedziałek policja.

 6. 1270kacperer 23.07.2018

  K.Płażyński: chcę być prezydentem Gdańska otwartym na wszystkie głosy

  Chcę być prezydentem otwartym, który będzie wsłuchiwał się we wszystkie głosy bez względu na przynależność partyjną i ideową - zadeklarował w poniedziałek w wywiadzie dla "Radia Gdańsk" kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Gdańska, Kacper Płażyński

 7. 1270lunapark 22.07.2018

  Dramat na wesołym miasteczku w Polsce. Zginął chłopiec

  9-letni chłopiec zmarł po wypadku, do jakiego doszło w niedzielę w wesołym miasteczku w Szczytnie (Warmińsko-mazurskie). Według policji do wypadku doszło w wyniku awarii karuzeli. Lunapark zamknięto.

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook