Jedynie prawda jest ciekawa

Okna życia szeroko otwarte

03.01.2013

Przypadki z ostatnich dni potwierdzają głęboki sens katolickiej akcji ratowania niemowląt niechcianych przez rodziców. Dzięki Oknom Życia w okresie świątecznym ocalono troje dzieci.

W Nowy Rok we wrocławskim Oknie Życia odnaleziono chłopczyka. Z listu pozostawionego przy dziecku przez samotną matkę wynikało, że chłopczyk przyszedł na świat 29 grudnia, ma na imię Krystian i zaraz po porodzie otrzymał 10 punktów w skali Apgara.

- Gdy otwierałam drzwi, to widziałam, że coś w tym okienku jest. Więc serce zaczęło bić o wiele szybciej. Gdy podeszłam to Krystianek spał. Spał też gdy go wyciągnęłam z łóżeczkiem z okna i położyłam na materacu w sali - opowiadała S. Dorota, boromeuszka, która znalazła Krystiana.

To już piąte dziecko uratowane w ten sposób we Wrocławiu. Również w innych częściach kraju katolicka akcja potwierdza swoją niezbędność. W Oknie Życia znajdującym się przy Domu Samotnej Matki w Rzeszowie prowadzonym przez siostry sercanki została znaleziona w środę maleńka dziewczynka, której siostry nadały imię Joanna Maria.

W ostatni dzień ubiegłego roku do podobnego przypadku doszło w Krakowie. Zdesperowana matka pozostawiła tu pod opiekę siostrom zakonnym dziecko w kołysce. Przy noworodku znaleziono dramatyczny list: „Serce mi pęka, ale muszę to zrobić. Proszę Was, znajdźcie mu dobrych rodziców.”

JKUB

[fot. caritas.rzeszow.pl]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook