Jedynie prawda jest ciekawa

Ojciec Rydzyk dziękuje za obronę TV Trwam

24.12.2013

"To zwycięstwo jest dzięki modlitwie, jest to zwycięstwo Pana Boga i wasze zwycięstwo."

Od połowy lutego Telewizja Trwam zacznie nadawać na multipleksie - podpisała bowiem porozumienie z Telewizją Polską o zwolnieniu miejsca. "Potrzebna jest  jednak jeszcze decyzja UKE – Urzędu Komunikacji Elektronicznej" - przypomina o. Rydzyk w specjalnym komunikacie zamieszczonym na stronach "Naszego Dziennika".

"To zwycięstwo jest dzięki modlitwie,  jest to zwycięstwo Pana Boga i wasze zwycięstwo. To zwycięstwo solidarności wielu: od Episkopatu, przez ofiarujących swoje cierpienia, modlących się i działających świeckich i duchownych, parlamentarzystów i samorządowców, rad gmin, sejmików, uczelni, organizacji świeckich i religijnych, ponad 180 marszów w Polsce i świecie. To zwycięstwo Polaków w Ojczyźnie i Polonii. Razem można uczynić wiele, w pojedynkę, w małych grupkach się ginie. Bóg zapłać za ten  wygrany egzamin z solidarności w dobrym. Obyśmy poszerzali  tę solidarność w dobrym dla Pana Boga i Ojczyzny na wszystkich rodaków" - mówi ojciec dyrektor.

Jednocześnie zwraca uwagę, że Fundację Lux Veritatis czeka jeszcze batalia z Urzędem Komunikacji Elektronicznej. "Zostaje też kwestia płacenia każdego miesiąca za koncesję na ten multipleks, do 15 lutego będzie to ponad 700 tys. złotych. Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji odpisał, iż to jest zgodne z prawem. Płacimy, a nie mamy tego, za co płacimy!" - wyjaśnia redemptorysta. "To prawo jest szkodliwe, to jest nieuczciwe, to jest kradzież" - dodaje.

"Zdaliśmy egzamin z solidarności. Oby wszyscy się przebudzili na chwałę Bożą, dla dobra naszej Ojczyzny, dla dobra każdego człowieka, oby nikt nie był obojętny" - mówi ojciec Rydzyk dziękując Polakom. I przypomina, że wejście na multipleks TV Trwam związane jest także z wielkimi kosztami.

"Będzie kosztowało nas ponad 2 miliony złotych miesięcznie. Proszę Państwa, to jest bardzo dużo, ale razem możemy uczynić wiele. Na miliony Polaków, na miliony katolików to nie jest duże obciążenie. Gdyby każdy pomyślał tylko troszeczkę, np. jedną paczkę papierosów mniej miesięcznie, a może dwie paczki papierosów mniej, i takie wielkie dobro będzie rosło. (...) Jest miejsce na reklamę w telewizji. Chcemy mówić o tym, co jest dobre, co jest pozytywne, o sukcesach ludzi, o tym, co proponują innym, i dlatego pomyślcie już o  reklamie. (...) Pomyślcie o tym, prosimy wszystkich mających firmy"- zachęca redemptorysta.

mc,naszdziennik.pl

[fot. wPolityce.pl]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook