Jedynie prawda jest ciekawa


Ojciec Rydzyk dziękuje za obronę TV Trwam

24.12.2013

"To zwycięstwo jest dzięki modlitwie, jest to zwycięstwo Pana Boga i wasze zwycięstwo."

Od połowy lutego Telewizja Trwam zacznie nadawać na multipleksie - podpisała bowiem porozumienie z Telewizją Polską o zwolnieniu miejsca. "Potrzebna jest  jednak jeszcze decyzja UKE – Urzędu Komunikacji Elektronicznej" - przypomina o. Rydzyk w specjalnym komunikacie zamieszczonym na stronach "Naszego Dziennika".

"To zwycięstwo jest dzięki modlitwie,  jest to zwycięstwo Pana Boga i wasze zwycięstwo. To zwycięstwo solidarności wielu: od Episkopatu, przez ofiarujących swoje cierpienia, modlących się i działających świeckich i duchownych, parlamentarzystów i samorządowców, rad gmin, sejmików, uczelni, organizacji świeckich i religijnych, ponad 180 marszów w Polsce i świecie. To zwycięstwo Polaków w Ojczyźnie i Polonii. Razem można uczynić wiele, w pojedynkę, w małych grupkach się ginie. Bóg zapłać za ten  wygrany egzamin z solidarności w dobrym. Obyśmy poszerzali  tę solidarność w dobrym dla Pana Boga i Ojczyzny na wszystkich rodaków" - mówi ojciec dyrektor.

Jednocześnie zwraca uwagę, że Fundację Lux Veritatis czeka jeszcze batalia z Urzędem Komunikacji Elektronicznej. "Zostaje też kwestia płacenia każdego miesiąca za koncesję na ten multipleks, do 15 lutego będzie to ponad 700 tys. złotych. Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji odpisał, iż to jest zgodne z prawem. Płacimy, a nie mamy tego, za co płacimy!" - wyjaśnia redemptorysta. "To prawo jest szkodliwe, to jest nieuczciwe, to jest kradzież" - dodaje.

"Zdaliśmy egzamin z solidarności. Oby wszyscy się przebudzili na chwałę Bożą, dla dobra naszej Ojczyzny, dla dobra każdego człowieka, oby nikt nie był obojętny" - mówi ojciec Rydzyk dziękując Polakom. I przypomina, że wejście na multipleks TV Trwam związane jest także z wielkimi kosztami.

"Będzie kosztowało nas ponad 2 miliony złotych miesięcznie. Proszę Państwa, to jest bardzo dużo, ale razem możemy uczynić wiele. Na miliony Polaków, na miliony katolików to nie jest duże obciążenie. Gdyby każdy pomyślał tylko troszeczkę, np. jedną paczkę papierosów mniej miesięcznie, a może dwie paczki papierosów mniej, i takie wielkie dobro będzie rosło. (...) Jest miejsce na reklamę w telewizji. Chcemy mówić o tym, co jest dobre, co jest pozytywne, o sukcesach ludzi, o tym, co proponują innym, i dlatego pomyślcie już o  reklamie. (...) Pomyślcie o tym, prosimy wszystkich mających firmy"- zachęca redemptorysta.

mc,naszdziennik.pl

[fot. wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. kaczynski23012018 23.01.2018

  Jarosław Kaczyński apeluje: "Niech futra przejdą do historii"

  - Niech futra przejdą do historii, by na świecie było o wiele mniej cierpienia zwierząt niż dziś - przekonywał prezes PiS Jarosław Kaczyński w nagraniu wideo do uczestników konferencji na ten temat, zorganizowanej we wtorek w Parlamencie Europejskim w Brukseli.

 2. duda23012018 23.01.2018

  Prezydent Duda przyleciał do Szwajcarii. Weźmie udział w Forum w Davos

  - Prezydent Andrzej Duda we wtorek po południu przyleciał do Szwajcarii, gdzie weźmie udział w Światowym Forum Ekonomicznym w Davos. Będzie uczestniczył w debatach na temat Europy Środkowej oraz Bliskiego Wschodu; spotka się m.in. z prezesem Google'a i królem Jordanii.

 3. 1270premiermateuszmorawiecki 23.01.2018

  Premier: w Davos chcę pokazać, że polski model gospodarczy działa

  Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że w Davos podczas Światowego Forum Ekonomicznego będzie promował politykę solidarnościową

 4. 1270dudaprezydent01 23.01.2018

  Dera: Polska jest bardzo ważnym parterem na arenie światowej

  Polska jako niestały członek Rady Bezpieczeństwa ONZ jest bardzo ważnym parterem na arenie światowej - ocenił we wtorek prezydencki minister Andrzej Dera

 5. nitek22012018 22.01.2018

  Niemiecki pracodawca chciał rozstrzelać Polaków. „Świadkowie potwierdzają”

  Według słów Polki, które przed sądem potwierdzili liczni świadkowie, Hans G. miał nazywać się „hitlerowcem”, który „nienawidzi Polaków”.

 6. Schetynawiki 22.01.2018

  To nie jest dobry dzień dla Grzegorza Schetyny. Ministerstwo odpowiada na jego fake newsa

  Lider Platformy Obywatelskiej próbował punktować na Twitterze polski rząd, ale jego strzał okazał się wyjątkowo niecelny

 7. RuchNarodowy22012018 22.01.2018

  Narodowcy: Ktokolwiek zakłada nazistowski mundur, wypisuje się z polskiej wspólnoty narodowej

  Jako polscy narodowcy, jako spadkobiercy idei, która najbardziej ucierpiała w czasie II wojny światowej całkowicie potępiamy i zawsze potępialiśmy wszelkie odwołania do ruchów totalitarnych, do nazizmu, do komunizmu - oświadczył Lider Ruchu Narodowego Robert Winnicki

 8. miasto22012018 22.01.2018

  Nie zabierajcie nam domu. Kulisy dzikiej prywatyzacji w Gdańsku

  W tygodniku Sieci ujawniamy kulisy transakcji, w której położoną w niezwykle atrakcyjnym miejscu działkę i kamienicę oddano za bezcen.

Wiadomości ze świata

więcej
CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook