Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Ojciec Rydzyk dziękuje za obronę TV Trwam

24.12.2013

"To zwycięstwo jest dzięki modlitwie, jest to zwycięstwo Pana Boga i wasze zwycięstwo."

Od połowy lutego Telewizja Trwam zacznie nadawać na multipleksie - podpisała bowiem porozumienie z Telewizją Polską o zwolnieniu miejsca. "Potrzebna jest  jednak jeszcze decyzja UKE – Urzędu Komunikacji Elektronicznej" - przypomina o. Rydzyk w specjalnym komunikacie zamieszczonym na stronach "Naszego Dziennika".

"To zwycięstwo jest dzięki modlitwie,  jest to zwycięstwo Pana Boga i wasze zwycięstwo. To zwycięstwo solidarności wielu: od Episkopatu, przez ofiarujących swoje cierpienia, modlących się i działających świeckich i duchownych, parlamentarzystów i samorządowców, rad gmin, sejmików, uczelni, organizacji świeckich i religijnych, ponad 180 marszów w Polsce i świecie. To zwycięstwo Polaków w Ojczyźnie i Polonii. Razem można uczynić wiele, w pojedynkę, w małych grupkach się ginie. Bóg zapłać za ten  wygrany egzamin z solidarności w dobrym. Obyśmy poszerzali  tę solidarność w dobrym dla Pana Boga i Ojczyzny na wszystkich rodaków" - mówi ojciec dyrektor.

Jednocześnie zwraca uwagę, że Fundację Lux Veritatis czeka jeszcze batalia z Urzędem Komunikacji Elektronicznej. "Zostaje też kwestia płacenia każdego miesiąca za koncesję na ten multipleks, do 15 lutego będzie to ponad 700 tys. złotych. Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji odpisał, iż to jest zgodne z prawem. Płacimy, a nie mamy tego, za co płacimy!" - wyjaśnia redemptorysta. "To prawo jest szkodliwe, to jest nieuczciwe, to jest kradzież" - dodaje.

"Zdaliśmy egzamin z solidarności. Oby wszyscy się przebudzili na chwałę Bożą, dla dobra naszej Ojczyzny, dla dobra każdego człowieka, oby nikt nie był obojętny" - mówi ojciec Rydzyk dziękując Polakom. I przypomina, że wejście na multipleks TV Trwam związane jest także z wielkimi kosztami.

"Będzie kosztowało nas ponad 2 miliony złotych miesięcznie. Proszę Państwa, to jest bardzo dużo, ale razem możemy uczynić wiele. Na miliony Polaków, na miliony katolików to nie jest duże obciążenie. Gdyby każdy pomyślał tylko troszeczkę, np. jedną paczkę papierosów mniej miesięcznie, a może dwie paczki papierosów mniej, i takie wielkie dobro będzie rosło. (...) Jest miejsce na reklamę w telewizji. Chcemy mówić o tym, co jest dobre, co jest pozytywne, o sukcesach ludzi, o tym, co proponują innym, i dlatego pomyślcie już o  reklamie. (...) Pomyślcie o tym, prosimy wszystkich mających firmy"- zachęca redemptorysta.

mc,naszdziennik.pl

[fot. wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. mid-16a20026 23.10.2016

  Wassermann zapowiada przesłuchanie Tuska

  "Będziemy pytać premiera Donalda Tuska, od kiedy miał wiedzę, że istnieje coś takiego jak Amber Gold i kto tę firmę prowadzi".

 2. mid-16a22283 23.10.2016

  Antoni Macierewicz - "Patriota Roku 2016"

  Szef Ministerstwa Obrony Narodowej otrzymał nagrodę im. Kazimierza Odnowiciela.

 3. mid-16a20066 22.10.2016

  Szef MON: PiS źródłem geopolitycznej zmiany

  "Sukces w ogóle byłby niemożliwy, gdyby nie myśl polityczna, gdyby nie plany przygotowane i sukces ostateczny koalicji, którą kieruje Jarosław Kaczyński".

 4. palace-of-culture-651926960720-1 22.10.2016

  Spór o Chmielną 11 w Warszawie

  Ratusz do dziś nie zrobił nic, by unieważnić decyzję Święcickiego, o której urzędnicy pisali „wydana z rażącym naruszeniem prawa”.

 5. mistraleeeee 22.10.2016

  MON oczekuje odpowiedzi ws. Mistrali

  W interesie bezpieczeństwa Polski jest to, aby Rosja nie posiadała najnowocześniejszych okrętów desantowo - śmigłowcowych klasy Mistral.

 6. CvXg0t8XgAAWZ1k 22.10.2016

  Pogrzeb Józefa Bandzo ps. „Jastrząb”

  W kościele pw. św. Karola Boromeusza zakończyły się uroczystości pogrzebowe Józefa Bandzo. „Jastrząb” był jednym z ostatnich żołnierzy mjr. Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki”.

 7. siweczkowskiSI-YT 22.10.2016

  Prokuratura zbada sprawę Caracali

  Prokuratura całościowo zajmie się wyjaśnieniem tej sprawy, od początku, od działań podjętych kilka lat temu, aż do chwili obecnej - powiedział w sobotę prokurator krajowy pytany czy będzie śledztwo ws. okoliczności wyboru śmigłowców Caracal i odstąpienia od zakupu.

 8. mid-16a20149 22.10.2016

  Prezydent leci do Budapesztu

  Andrzej Duda weźmie udział w obchodach rocznicy rewolucji węgierskiej.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook