Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Ogórek: Pogłębiają się nierówności społeczne

08.03.2015

Kandydatka SLD na prezydenta Magdalena Ogórek, która odwiedziła w niedzielę Zieloną Górę, mówiła o malejącej frekwencji w wyborach w Polsce i zachęcała, aby brać w nich udział.

„W Polsce pogłębiają się nierówności społeczne. Mamy w Polsce źle napisane, niesprawiedliwe prawo. Na szczęście mamy też w Polsce zbliżającą się szansę na to, aby to zmienić” - powiedziała Ogórek do zielonogórzan.

Odnosząc się do frekwencji wyborczej w Polsce, Ogórek mówiła, że prawie 40 proc. obywateli nie głosuje.

„W tym roku macie historyczną szansę, bo po wyborach prezydenckich będą parlamentarne. Te 40 procent obywateli, dodanych do jakichkolwiek liczb sondażowych, jest w stanie zmienić wszystko” - podkreśliła Ogórek.

„Jeżeli wybierzecie prezydenta, który będzie dla was, dla obywateli, a potem parlament, który będzie was godnie reprezentował, to wtedy mamy szansę na Polskę od nowa” - dodała.

Kandydatka Sojuszu zabiegała w niedzielę o głosy zielonogórzan, udzieliła także poparcia Jolancie Danielak, która 15 marca br. powalczy o urząd prezydenta Zielonej Góry z ramienia komitetu SLD Lewica Razem. Ogórek otrzymała też kwiaty od innego z kandydatów na urząd prezydenta Zielonej Góry – obecnego włodarza tego miasta Janusza Kubickiego (bezpartyjny), który w Dniu Kobiet, wraz z kandydatami na radnych ze swojego komitetu, rozdawał je kobietom na deptaku.

Z Zielonej Góry Magdalena Ogórek pojechała do Gorzowa Wielkopolskiego, gdzie około godziny 16 spotka się z mieszkańcami na nadwarciańskim bulwarze.

Rzecznik sztabu Magdaleny Ogórek Tomasz Kalita poinformował w niedzielę na Twitterze, że kandydatka SLD na prezydenta udzieliła wywiadu dla Radia Zachód i Radia Zielona Góra.

AM/PAP

[fot. PAP/Lech Muszyński]

Słowa kluczowe:

Polska

,

prawo

,

szansa

,

szczęście

,

obywatele

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook