Jedynie prawda jest ciekawa

Oglądaj film "Dzieci Kwatery Ł"!

07.10.2014

We wtorek 7 października o godzinie 22.55 w Telewizji Polskiej na kanale TVP 2 odbędzie się telewizyjna premiera filmu "Dzieci Kwatery Ł" w reżyserii Arkadiusza Gołębiewskiego.

Film "Dzieci Kwatery Ł " to kontynuacja głośnego już filmu "Kwatera Ł" nagrodzonego m.in na kieleckim "Nurcie". Projekt filmowy opowiada o historiach Żołnierzy Wyklętych zamordowanych w więzieniu na Rakowieckiej i potajemnie pogrzebanych na cmentarzu wojskowym przy ul. Powązkowskiej. Od 2012 roku pod kierownictwem prof. Krzysztofa Szwagrzyka prowadzone są prace ekshumacyjne mające ustalić tożsamość pomordowanych w latach 1948 - 1956. Do tej pory z Kwatery Ł potocznie zwanej "Łączką" z ziemni wydobyto ok. 200 ciał z czego 36 zostało zidentyfikowanych. Na przywrócenie należytego szacunku nadal czeka jeszcze ok.100 bohaterów.

Film miał już swoją kinową premierę. 3 września w warszawskim kinie Atlanic odbył się długo oczekiwany pokaz filmu "Dzieci Kwatery Ł".

Obraz miał również swój pokaz specjalny na Festiwalu NNW w Gdyni, a także w Szczecinie w miejscu wyjątkowym dla projektu prowadzonego przez prof. Szwagrzyka bo na terenie PUM gdzie mieści się laboratorium w którym bada się DNA ofiar i rodzin pomordowanych, a tym samym dokonuje się ostatecznej identyfikacji.

Serdecznie Państwa zapraszamy do oglądania filmu.

Zwiastun filmu "Dzieci kwatery Ł"

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook