Jedynie prawda jest ciekawa


Ofensywa PiS w regionach. Spotkania polityków w całej Polsce

14.04.2018
1270jarekprezes
Ofensywa PiS w regionach. Spotkania polityków w całej Polsce

W niedzielę planowane są spotkania z udziałem czołowych polityków PiS w całej Polsce. Z wyborcami spotkają się m.in. prezes ugrupowania Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki, marszałkowie: Sejmu i Senatu oraz ministrowie.

Według udostępnionego przez PiS harmonogramu, spotkanie z udziałem szefa polskiego rządu odbędzie się o godz. 12. w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Z kolei Kaczyński uda się w niedzielę do Trzcianki w woj. wielkopolskim; spotkanie z prezesem PiS ma się rozpocząć o godz. 15. w miejscowej hali sportowej.

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński o godz. 17. ma się spotkać z wyborcami w Janowie Lubelskim, a spotkanie z udziałem marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego planowane jest na godz. 19. w Tomaszowie Mazowieckim.

Wicepremier, szefowa Komitetu Społecznego Rady Ministrów oraz wiceprezes PiS Beata Szydło spotka się o godz. 15. z mieszkańcami Wieliczki. Z kolei wicepremier i minister kultury Piotr Gliński ma rozmawiać w niedzielę o godz. 15. z mieszkańcami Mińska Mazowieckiego.

Zaplanowano również spotkania z udziałem innych członków rządu oraz przedstawicieli władz PiS. Szef MSWiA i wiceprezes PiS Joachim Brudziński ma się spotkać z wyborcami w Małopolsce - w Dąbrowie Tarnowskiej (o godz. 15.) i w Brzesku (o 17.30.).

W objazd po Polsce wyruszą także inni wiceprezesi partii, szef MON Mariusz Błaszczak, który o godz. 15. weźmie udział w spotkaniu w Makowie Mazowieckim, minister koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński, który uda się do Białobrzegów (spotkanie o godz. 16.), oraz pełnomocnik rządu ds. społeczeństwa obywatelskiego i równego traktowania Adam Lipiński (godz. 13. w Łowiczu).

Na Podlasiu z wyborcami rozmawiać będą szefowa resortu rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, która o godz. 14. ma zaplanowane spotkanie w Łapach, oraz minister środowiska Henryk Kowalczyk - o godz. 11. w Marianowie.

W podróż po kraju w niedzielę wyruszą także minister edukacji Anna Zalewska, która o godz. 17. ma się spotkać z mieszkańcami Brzegu (woj. opolskie), minister gospodarki morskiej Marek Gróbarczyk (o 16. spotka się z wyborcami w Nowej Soli w woj. lubuskim) oraz szef Komitetu Stałego RM Jacek Sasin, który ma zaplanowane spotkanie o godz. 13.15 w Rozogach w woj. warmińsko-mazurskim.

Z wyborcami spotkać mają się także parlamentarzyści PiS, m.in. Stanisław Piotrowicz, Arkadiusz Mularczyk, Maciej Wąsik (zastępca ministra koordynatora służb specjalnych), Paweł Szefernaker (wiceszef MSWiA), Łukasz Schreiber czy Joanna Lichocka. Łącznie na niedzielę zaplanowano ponad 30 spotkań z udziałem członków rządu i parlamentarzystów PiS.        (PAP)

autor: Marceli Sommer, fot. PAP/Radek Pietruszka


Warto poczytać

 1. protest-20072018 20.07.2018

  Akt wandalizmu w trakcie protestu. Jego uczestnicy domagają się "sądu ostatecznego"

  "Czas na sąd ostateczny" - taki napis wykonany sprayem umieścili w nocy z czwartku na piątek na elewacji budynku sejmowego protestujący pod gmachem parlamentu

 2. 1270primemateusz 19.07.2018

  Premier: apeluję do opozycji o zdrowy rozsądek

  Chciałbym zaapelować do opozycji, żeby bezpieczeństwo granicy zdrowego rozsądku zapanowało; żeby nie zdarzały się takie rzeczy, że jacyś awanturnicy są wwożeni na teren Sejmu w bagażnikach - mówił w czwartek w Sejmie premier Mateusz Morawiecki.

 3. gersdorf03072018 19.07.2018

  Gersdorf w liście do prezydenta: moja kadencja w SN trwa do 2020 r.; nie może zostać skrócona ustawą

  Zostałam prawidłowo powołana na stanowisko I prezes Sądu Najwyższego; zgodnie z Konstytucją moja kadencja w SN trwa do 30 kwietnia 2020 roku i nie może zostać skrócona żadną ustawą - napisała sędzia Małgorzata Gersdorf w liście skierowanym do prezydenta Andrzeja Dudy.

 4. chmajwassermann18072018 19.07.2018

  Małgorzata Wassermann kontra Marek Chmaj. Pełnomocnik Rostowskiego tłumaczy się ze słynnego już zdjęcia

  Po jednej stoi gniewny, niemal czerwony z wściekłości Marek Chmaj. Obok dumna i wyprostowana Małgorzata Wassermann, przewodnicząca komisji ds. Amber Gold.

 5. 1270tatrere 19.07.2018

  Wybierasz się na wakacje w góry? Lepiej to przeczytaj

  Na skutek ulewnych deszczy, ujęcie wody w Małem Cichem zasilające wodociąg dla wsi Poronin, zostało w czwartek zanieczyszczone. Woda nie nadaje się do spożycia. Odbudowa zniszczonego ujęcia może potrwać kilka dni.

 6. Petru-15062018 19.07.2018

  Troje posłów z zakazem wjazdu na teren Sejmu

  Troje posłów - Ryszard Petru, Joanna Schmidt i Joanna Scheuring-Wielgus, którzy w środę uczestniczyli w zorganizowaniu transportu na teren Sejmu osobom postronnym, nie może wjeżdżać do parlamentu do końca bieżącego posiedzenia - poinformował dyrektor Centrum Informacyjne Sejmu Andrzej Grzegrzółka.

 7. weiss19072018 19.07.2018

  Szewach Weiss naprawdę obraził Polaków. Tłumaczenie nie pozostawia złudzeń

  W niedawno przeprowadzonym wywiadzie prof. Szewach Weiss wypowiadał się na temat relacji polsko-żydowskich w kontekście II wojny światowej. Jak donoszą angielskojęzyczne media, profesor miał oskarżyć polski rząd na uchodźstwie o mordowanie żydów.

 8. cba18072018 18.07.2018

  Przemysław M. zatrzymany przez CBA. Podejrzany o udział w grupie przestępczej wyłudzającej podatek VAT

  Dzięki wspólnej pracy CBA, ABW i Prokuratury Okręgowej w Zamościu zatrzymano dziś członków zorganizowanej grupy przestępczej, która w latach 2015-2016 działając wspólnie i w porozumieniu naraziła Skarb Państwa na straty sięgające blisko 7 milionów złotych

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook