Jedynie prawda jest ciekawa

Obywatelski marsz w intencji ofiar

06.04.2013

Ruch Społeczny im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego zaprasza na obchody rocznicy katastrofy smoleńskiej. W ramach nich ulicami miasta przejdzie „Marsz milczenia w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej”.

W liście zapraszającym na uroczystości czytamy:

„Szanowni Państwo,

W imieniu Ruchu Społecznego im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego serdecznie zapraszam na „Marsz milczenia w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej”, który przejdzie ulicami Gdańska – 10 kwietnia (środa) z kościoła Świętej Brygidy do Bazyliki Mariackiej. Zakończy się przy pomniku ofiar katastrofy. Marsz poprzedzi Msza Święta w kościele Świętej Brygidy o godz. 18.30. Uczestników Marszu Milczenia zachęcamy do zakupienia (w kościele) kwiatów od wolontariuszy Caritas, z których dochód w całości przeznaczony zostanie na funkcjonowanie Domu Hospicyjnego św. Józefa w Sopocie.

Podczas tego Marszu, żółte żonkile symbolizujące nadzieję, będą podstawowym symbolem, które każdy z uczestników może złożyć pod Pomnikiem Tragedii Smoleńskiej w Bazylice Mariackiej. Marsz ma charakter obywatelski, ponadpolityczny i pragnie zgromadzić wszystkich tych ludzi, którym bliska jest pamięć osób, które poniosły śmierć w wyniku katastrofy w Smoleńsku, a także czują się odpowiedzialni za losy naszego kraju. Planowany przemarsz odbędzie się w całkowitym milczeniu, chcemy nieść ze sobą tylko jeden transparent z hasłem: „Wszyscy potrzebujemy prawdy i dialogu”.

Będziemy zaszczyceni, jeśli tego dnia będziecie Państwo z nami.

Maciej Łopiński”

TK
[Fot. Lechkaczynski.pl]
CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook