Jedynie prawda jest ciekawa


Obrońcy demokracji sfałszowali wybory w Platformie Obywatelskiej? Oskarża ich były wojewoda, członek PO!

10.12.2017
POFlickr
Obrońcy demokracji sfałszowali wybory w Platformie Obywatelskiej? Oskarża ich były wojewoda, członek PO!

Z wynikami wyborów w warszawskiej PO nie zgodził się polityk tej partii, Jacek Kozłowski. - Prawdopodobieństwo, żeby wygrało równocześnie pierwszych 28 kandydatów z jednej karty wyborczej i pierwszych 60 z drugiej, jest mniejsze niż prawdopodobieństwo 138 wygranych pod rząd w kasynie przez Pawła Piskorskiego - napisał na Facebooku.

Kozłowski złożył już protest wyborczy do regionalnych władz Platformy Obywatelskiej. - Zbieżność ogłoszonych w dniu 4.12.2017 roku wyników wyborów dotyczących delegatów i Rady Powiatu z kolejnością kandydatów na kartach do głosowania wskazuje, że listy osób, które miały zostać delegatami i członkami Rady Powiatu ustalono przed rozpoczęciem głosowania, a nawet jeszcze przed rozpoczęciem przyjmowania zgłoszeń kandydatów przez Powiatową Komisję Wyborczą - przekonuje we wniosku.

Jak zauważył Kozłowski, po podliczeniu głosów okazało się że istnieje ogromna różnica pomiędzy ostatnią osobą wybraną, a pierwszą osobą niewybraną - aż 179 w wyborach na delegatów i 263 w wyborach do Rady Powiatu. Inaczej miało być wśród osób które się dostały, bądź nie - tam różnica wynosiła maksymalnie kilkanaście głosów, a różnica w ilości głosów pomiędzy pierwszą i ostatnią wybraną osobą była dwukrotnie mniejsza niż dystans pomiędzy ostatnią osobą wybraną i pierwszą niewybraną. 

Już samo to wydaje się - jeśli nie podejrzane - to przynajmniej niepokojące. Ale według Kozłowskiego to nie wszystko. - Według jednego z członków Powiatowej Komisji Wyborczej w Warszawie, do Komisji tuż po rozpoczęciu przyjmowania zgłoszeń wpłynęło najpierw równocześnie 28 zgłoszeń kandydatów na delegatów oraz 60 zgłoszeń kandydatów na członków Rady Powiatu, a dopiero później wpływały pojedynczo pozostałe zgłoszenia. 88 zgłoszeń kandydatów, którzy potem w komplecie zostali wybrani, dostarczyła prawdopodobnie jedna osoba. Poseł Marcin Święcicki, członek Powiatowej Komisji Wyborczej informując mnie w dniu 3.12.2017 o godz. 13:52 o tym, że nie zostałem wybrany, napisał m.in.: "Wybrano pierwsze 28 osób licząc od początku listy zarejestrowanych „wg kolejności zgłoszeń” (…). Dużo ponad 200 głosów, jak wg szymelu zaznaczało pierwsze 28 nazwisk. Dużo blisko szymelu. Musiało to być uzgodnione. Czuję duży niesmak." - napisał były wojewoda mazowiecki.

To już, według Kozłowskiego, złamanie regulaminu, gdyż kandydat zgłasza się do Powiatowej Komisji Wyborczej, a nie do "innej osoby", która następnie zgłasza kandydatów grupowo. A także naruszenie fragmentu regulaminu mówiącego, że kandydaci umieszczani są na liście według kolejności zgłoszeń, a w przypadki "grupowego" zgłoszenia kandydatów przez jedną osobę, ciężko jest taką kolejność zweryfikować.

Kozłowski wyjaśnił, że wniosek składa "kierowany troską o odzyskanie przez Platformę Obywatelską zaufania społecznego pozwalającego jej na realizację celów statutowych, a w szczególności na zorganizowanie skutecznego sprzeciwu Polaków przeciwko likwidowaniu w Polsce ustroju demokratycznego i wycofywaniu naszego kraju z Unii Europejskiej i międzynarodowej wspólnoty państw demokratycznych, szanujących zasady wyrażone w Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka"

- WOW. Były wojewoda Mazowiecki PO Jacek Kozłowski zarzuca de facto fałszerstwo wyborów do władz partii w Warszawie. Rozumiem, że fałszowali najwięksi "obrońcy demokracji" szef PO w Wawie Marcin Kierwiński i szef PO w Radzie Miasta Jarosław Szostakowski. Grubo - skomentował na Twitterze zarzuty Kozłowskiego warszawski aktywista społeczny, Jan Śpiewak.


kh/Facebook
Fot: PlatformaObywatelskaRP/Flickr

Warto poczytać

 1. duda24062018 25.06.2018

  Ważne słowa prezydenta po meczu Polski z Kolumbią!

  Prezydent Andrzej Duda obejrzał w niedzielę mecz Polska-Kolumbia (0:3) w Gdyni w "marynarskiej" Strefie Kibica na ORP Generał Kazimierz Pułaski.

 2. gdynia19062018 25.06.2018

  W Gdyni 25 czerwca o godzinie 11.00 startuje Forum Wizja Rozwoju

  25 i 26 czerwca w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym oraz 26 czerwca w Hali Gdynia Arena odbywa się największe wydarzenie gospodarcze w północnej Polsce.

 3. walada23062018 23.06.2018

  Bratobójczy pojedynek w Gdańsku. J. Wałęsa ostro przeciwko P. Adamowiczowi!

  Syn b. prezydenta, eurodeputowany PO Jarosław Wałęsa wspólnym kandydatem PO i Nowoczesnej na prezydenta Gdańska.

 4. partia-razem-23062018 23.06.2018

  Partia Razem znalazła sojuszników. Lewicowa formacja zamierza podbić PE

  "Nowy Ład dla Europy" - z takim wspólnym programem Partia Razem oraz inne lewicowe ugrupowania europejskie wystartują w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Zakłada on m.in. europejską płacę minimalną, standaryzację ochrony zdrowia, wdrożenie europejskiego systemu azylowego

 5. walesa24052018 23.06.2018

  Wałęsa dyktatorem? "Wy zrobicie, a mi podziękują"

  Podczas sobotniego w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku został powołany Komitet Obywatelski, na czele którego stanął Lech Wałęsa. Wśród uczestników spotkania znaleźli się m.in. Grzegorz Schetyna, Katarzyna Lubnauer oraz Andrzej Rzepliński

 6. dzien-ojca-23062018 23.06.2018

  Piękne życzenia z okazji dnia ojca od Prezydenta

  Z okazji Dnia Ojca Kancelaria Prezydenta RP złożyła w sobotę na Twitterze życzenia i przypomniała sześciu wybitnych Polaków

 7. zydzi-22062018 22.06.2018

  Ogromne tempo wydawania polskich paszportów w Izraelu. Zaledwie co 20 nowy obywatel mówi w naszym języku

  Tempo wydawania polskich paszportów w Izraelu wzrosło w latach 2015-2017 i jest największe w ciągu ostatnich 15 lat.

 8. dorota-grupinska-wpis-22062018 22.06.2018

  Skandaliczny wpis polityk PO! Porównała premiera do Hitlera oraz Stalina

  Dorota Malinowska-Grupińska, przewodnicząca Rady Warszawy z ramienia Platformy Obywatelskiej, za pośrednictwem Facebooka udostępniła zdjęcie, na którym zestawia Mateusza Morawieckiego ze znanymi dyktatorami i zbrodniarzami.

CS156fotoMINI

Czas Stefczyka 156/2018

PDF (8,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook