Jedynie prawda jest ciekawa


O czym blogują ambasadorowie?

14.11.2012

Na polecenie Radosława Sikorskiego dyplomaci i pracownicy MSZ na stronie internetowej ministerstwa prowadzą blogi, na których m.in. krytykują politykę szefów państw, w których przebywają - pisze Gazeta Polska Codziennie.

Minister Sikorski zaskakująco wyjaśnił gazecie, że… dyplomaci wejdą w rolę korespondentów mediów, odwoływanych z powodu oszczędności.

Poseł PiS Krzysztof Szczerski uznaje, że treść wpisów może przyczynić się do pogorszenia stosunków dyplomatycznych między Polską, a krajami, w których rezydują ambasadorowie - blogerzy. Wskazał ambasadora w Wielkiej Brytanii Witolda Sobkowa, który komentuje działania premiera Davida Camerona i krytykuje jego partię konserwatywną.

To rzecz karygodna i absolutnie niedopuszczalna – mówi Witold Waszczykowski (PiS), wiceprzewodniczący sejmowej komisji spraw zagranicznych. - Blogi MSZ są elementem większego procesu wykluczania opozycji z życia politycznego. Ze strony rządowej sączy się jad, że opozycja jest antysystemowa. Rząd nie prowadzi normalnego dyskursu politycznego, tylko tworzy wrażenie, że opozycja powinna być wyeliminowana i zdelegalizowana. Tym bardziej teraz kiedy opozycja zaczyna przeważać w sondażach. Minister Sikorski łamie przy tym wszelkie kanony i zaprzęga do walki politycznej urzędników państwowych - dodaje Waszczykowski.

GPC/run

fot. msz.gov.pl

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook