Jedynie prawda jest ciekawa

O czym blogują ambasadorowie?

14.11.2012

Na polecenie Radosława Sikorskiego dyplomaci i pracownicy MSZ na stronie internetowej ministerstwa prowadzą blogi, na których m.in. krytykują politykę szefów państw, w których przebywają - pisze Gazeta Polska Codziennie.

Minister Sikorski zaskakująco wyjaśnił gazecie, że… dyplomaci wejdą w rolę korespondentów mediów, odwoływanych z powodu oszczędności.

Poseł PiS Krzysztof Szczerski uznaje, że treść wpisów może przyczynić się do pogorszenia stosunków dyplomatycznych między Polską, a krajami, w których rezydują ambasadorowie - blogerzy. Wskazał ambasadora w Wielkiej Brytanii Witolda Sobkowa, który komentuje działania premiera Davida Camerona i krytykuje jego partię konserwatywną.

To rzecz karygodna i absolutnie niedopuszczalna – mówi Witold Waszczykowski (PiS), wiceprzewodniczący sejmowej komisji spraw zagranicznych. - Blogi MSZ są elementem większego procesu wykluczania opozycji z życia politycznego. Ze strony rządowej sączy się jad, że opozycja jest antysystemowa. Rząd nie prowadzi normalnego dyskursu politycznego, tylko tworzy wrażenie, że opozycja powinna być wyeliminowana i zdelegalizowana. Tym bardziej teraz kiedy opozycja zaczyna przeważać w sondażach. Minister Sikorski łamie przy tym wszelkie kanony i zaprzęga do walki politycznej urzędników państwowych - dodaje Waszczykowski.

GPC/run

fot. msz.gov.pl

Warto poczytać

 1. bbn23092017 23.09.2017

  Szef BBN zwolnił płk. Czesława Juźwika. Ekspert służył w WSW

  - Szef BBN Paweł Soloch podjął decyzję o natychmiastowym rozwiązaniu umowy o pracę z płk. Czesławem Juźwikiem, ekspertem w Departamencie Zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi, po uzyskaniu informacji o jego służbie w WSW w latach 1983-90 - wynika z komunikatu Biura.

 2. niezwyciezeni23092017 23.09.2017

  Skandal! YouTube zablokował film IPN-u. Komu przeszkadzają "Niezwyciężeni"?

  Na kilkanaście godzin YouTube zablokował anglojęzyczną wersję filmu „Niezwyciężeni”, wyprodukowaną przez Instytut Pamięci Narodowej

 3. jugend23092017 23.09.2017

  Niemcy zorganizowali festiwal w Opolu. Kilkaset osób uczestniczy w JugendFestivaluMłodych

  Organizowana po raz pierwszy przez organizacje mniejszości niemieckiej impreza ściągnęła do Opola młodzież z całej Polski

 4. 1270krakowdeszcz 23.09.2017

  W Krakowie pogotowie przeciwpowodziowe. Wisła może przekroczyć stan alarmowy

  Deszcz nie przestaje padać w Małopolsce, pogotowie przeciwpowodziowe ogłoszono w ok. 20 gminach, w tym w Krakowie, gdzie - z powodu wysokiego poziomu Wisły - zostały zamknięte tunele dla pieszych (pod rondem Grunwaldzkim i pod ul. Konopnickiej na wysokości hotelu Forum).

 5. gdansk127022092017 22.09.2017

  Ogromna kasa dla mediów z gdańskiego ratusza. Kto zarabia najwięcej?

  Od początku stycznia do połowy września br. Gdańsk wydał w mediach ponad 400 tysięcy złotych. Lista beneficjentów jest krótka. To głównie Agora, Trojmiasto.pl i Polska Press. Z wydawców radiowych najbardziej uprzywilejowany jest Eurozet (m. in. Radio Zet i Antyradio), a także grupa RMF.

CS147fotMINI

Czas Stefczyka 147/2017

PDF (5,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook