Jedynie prawda jest ciekawa


O co chodzi Rafałowi Trzaskowskiemu? Dziwna niekonsekwencja kandydata PO na prezydenta Warszawy

20.06.2018
Trzaskowski20062018
O co chodzi Rafałowi Trzaskowskiemu? Dziwna niekonsekwencja kandydata PO na prezydenta Warszawy

Wygląda na to, że Platforma Obywatelska próbuje różnymi sposobami przykryć kryzys wizerunkowy wywołany niezbyt przemyślaną wypowiedzią Rafała Trzaskowskiego o „zamrożeniu funduszy” unijnych na czas rządów PiS. Ciężko jednak doszukać się konsekwencji i logiki w tym, co mówią i deklarują przedstawiciele PO.

Wezwanie, aby „rząd wziął się do roboty” zostało opublikowane dziś na Twitterze PO. –„W momencie, w którym docierają do nas informacje, że może być dużo mniej pieniędzy na inwestycje dla polskich samorządów, to czego w tym momencie nam potrzeba? Tajnych narad na Nowogrodzkiej czy pełnej mobilizacji i tego, by rząd #PiS wziął się do roboty?!
Przypomnijmy, kilka dni temu Rafał Trzaskowski zapowiadał, że pieniądze z UE będą zamrożone dopóty, dopóki PO nie wygra wyborów, a teraz… nawołuje do pełnej mobilizacji namawia rząd do większej aktywności w sprawie pozyskiwania funduszy.Sprawę feralnej wypowiedzi skomentował również marszałek-senior, Kornel Morawiecki. Powiedział on dziś w radiu „Trójka”, że „wypowiedź Trzaskowskiego źle świadczy o nas, Polakach”.

- Nie chciałbym używać słów jak zdrada, zaprzaństwo, wiarołomstwo. Uważam, że to jest niedojrzałość polityczna, niezrozumienie tego, co naprawdę jest w interesie Polski. Panu Trzaskowskiemu i nikomu z moich kolegów posłów nie odmawiam tego, że oni chcą działać w interesie Polski, tylko źle działacie, źle się chłopcy bawicie. Dla was to jest igraszką, a tu idzie o życie Polski: gospodarcze, o rozwój, o powagę - dodał marszałek.

ac/rh


Fot: wikicommons


Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook