Jedynie prawda jest ciekawa

Nowy szef PO - jeszcze latem

23.05.2013

29 czerwca odbędzie się Konwencja Krajowa PO, która ma zmienić statut partii umożliwiając bezpośrednie wybory przewodniczącego Platformy. Będziemy proponować, by wyborów dokonywać drogą korespondencyjną i przez internet - podał rzecznik rządu Paweł Graś.

Taka decyzja zapadła na czwartkowym posiedzeniu zarządu krajowego PO. Konwencja krajowa Platformy to zgromadzenie przedstawicieli partii ze wszystkich regionów, do kompetencji Konwencji należy m.in. uchwalanie zmian w statucie. 

"Jeśli Konwencja dokona zmiany statutu, Rada Krajowa PO przyjmie regulamin i kalendarz wyborów bezpośrednich" - podał Graś  wieczorem na Twitterze.

Jak poinformowały źródła PAP we władzach PO, niewykluczone, iż przewodniczący Platformy mógłby zostać wybrany nawet w lipcu lub sierpniu; wybory szefa partii miałyby mieć dwie tury - najprawdopodobniej pierwsza tura wyłoniłaby dwóch kandydatów, spośród których wybrany zostałby nowy przewodniczący PO. 

Do tej pory jedynie Donald Tusk zadeklarował, że zamierza kandydować. Startu w wyborach szefa PO nie wykluczają wiceszef PO Grzegorz Schetyna i b. minister sprawiedliwości Jarosław Gowin. 

Tusk zapowiedział wcześniej, że na czwartkowym posiedzeniu zarządu PO zaproponuje "szybkie działania", które doprowadzą do finału emocje wyborcze wewnątrz partii.

ansa/PAP

[fot.PAP/T.Gzell]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook