Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Nowy sondaż: PiS wygrywa wybory

15.04.2013

Najnowsze badanie poparcia partii politycznych wskazuje, że wybory wygrałoby Prawo i Sprawiedliwość. Partia Jarosława Kaczyńskiego sporo zyskuje dzięki pojawieniu się inicjatywy Europa +.

Sondaż na zlecenie "Rzeczpospolitej" przeprowadził instytut Homo Homini. Wynika z niego, że Europa Plus (w badaniu powiększona o Ryszarda Kalisza) może liczyć na poparcie 18 procent poparcia pytanych, zabierając sporo głosów Platformie Obywatelskiej. Na partię Donalda Tuska chce bowiem zagłosować jedynie 25 procent badanych - to najsłabszy wynik PO od kilku miesięcy.

Na pojawieniu się inicjatywy Aleksandra Kwaśniewskiego najbardziej zyskuje Prawo i Sprawiedliwość. Na partię Jarosława Kaczyńskiego chce zagłosować 29 procent badanych, a to oznacza, że uzyskuje sporą przewagę nad PO. Pozostałe ugrupowania cieszą się słabszym poparciem - jedynie SLD z 9-proc. wynikiem wygląda lepiej niż mizernie.

Jak podkreśla "Rz", oznacza to, że po raz pierwszy od siedmiu lat zostałby przełamany dotychczasowy układ sił na scenie politycznej, w którym dominują PO i PiS, a reszcie partii przypada rola politycznych przystawek. W podobnym tonie komentują to politolodzy.

svit, "Rzeczpospolita"

[Fot. PAP/Jacek Turczyk]

Słowa kluczowe:

sondaż

,

Prawo i Sprawiedliwość

Warto poczytać

 1. ec183c522d0244a28910420090869fe7 20.10.2016

  Rafalska o pracy zespołu „Za życiem”

  "Zespół 'Za życiem' pracuje bardzo intensywnie, ale nie chcemy mówić o wypracowanych rozwiązaniach, zanim nie zostaną one zaakceptowane przez panią premier".

 2. tr-st-st 20.10.2016

  Tusk o karaniu Polski za TK: To mało prawdopodobne

  Były premier z dystansem wyraził się o ewentualnym przeniesieniu procedury praworządności na poziom Rady Europejskiej.

 3. mid-16a20063 20.10.2016

  Sejmowa awantura o Caracale

  "Powtarzanie, że mamy do czynienia wyłącznie z zamówieniem w Mielcu i wyłącznie z zamówieniem helikopterów Black Hawk jest nieprawdą" - podkreślił minister Antoni Macierewicz.

 4. dudusonieplnoSI 20.10.2016

  Prezydent o tworzeniu szans niepełnosprawnym

  "Jestem wdzięczny wszystkim tym, którzy myślą o innych, którzy myślą o tym, jak uczynić Polskę dostępną, jak uczynić Polskę nowoczesną".

 5. put-sts 20.10.2016

  Ta taśma podważa ustalenia komisji Millera i MAK

  Rozmowa 10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku b. premierów Polski i Rosji -Donalda Tuska i Wladimira Putina - przedstawia przebieg katastrofy smoleńskiej w sposób sprzeczny z konkluzjami MAK i komisji Millera - oświadczył w czwartek resort obrony narodowej.

 6. was-st 20.10.2016

  W listopadzie ruszą przesłuchania świadków ws. Amber Gold

  -Pierwszym bardzo istotnym świadkiem jest prok. Kijanko. Moja determinacja, aby ten świadek był przesłuchany pierwszy jest daleko posunięta- mówiła podczas czwartkowego posiedzenia szefowa komisji śledczej Małgorzata Wassermann (PiS).

 7. maciereiwczocaracalachwsejmieSI 20.10.2016

  Szef MON: ws. Caracali nie było gwarancji 6 tys. miejsc pracy

  "Grupa posłów w pełni świadomych, cynicznych i bezwstydnych działa na rzecz międzynarodowych koncernów przeciw państwu polskiemu”.

 8. gronkowiecipisSI 20.10.2016

  PiS: Skandaliczna postawa prezydent Warszawy

  "Na posiedzenie komisji samorządu terytorialnego została zaproszona Hanna Gronkiewicz-Waltz, niestety pani prezydent zignorowała to zaproszenie, zlekceważyła posłów".

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook