Jedynie prawda jest ciekawa


Nowy pomysł Niesiołowskiego. Chce bojkotować Matkę Boską

17.04.2018
Niesiolowskiwiki
Nowy pomysł Niesiołowskiego. Chce bojkotować Matkę Boską

- Jasną Górę należy bojkotować tak jak Wawel - przekonuje Stefan Niesiołowski. Postawę o. Marcina Waligóry, który odpowiadając na protesty w sprawie pielgrzymki narodowców na Jasną Górę stwierdził że ta jest dostępna "dla wszystkich", były polityk PO określił "najczystszej postaci faryzeizmem".

Niesiołowski opublikował na Facebooku wpis, w którym poruszył kwestię między innymi pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej "a faktycznie pisowskiej władzy nad Polską". Polityk zwrócił uwagę na to, na uroczystości odsłonięcia pomnika pojawiło się bardzo mało osób. - Nie jest istotna sama szkaradność tego monumentu, bo pod tym względem konkurencja smoleńskich pomników i tablic jest bardzo silna, ani to, że w mediach padają zarzuty o plagiat z jakiegoś niemieckiego dworca, ważniejsze jest to, że nareszcie zakończyły się pisowskie miesięcznice będące spektaklami nienawiści i szyderstwa z religii - napisał Niesiołowski, nazywając Jarosława Kaczyńskiego "Jarozbawem". 

Niesiołowski porównuje sytuację związaną z katastrofą smoleńską do... upamiętnień Włodzimierza Lenina w PRL. - Widziałem makietę pomnika Lecha Kaczyńskiego i jest on uderzająco podobny pod względem sylwetki ułożenia nóg, ogólnej postawy do Włodzimierza Illicza w Poroninie, którego razem z kolegami z Ruchu i moim bratem Markiem usiłowałem w czerwcu 1970 roku nieudolnie wysadzić w powietrze - tłumaczy, zaznaczając, że nie będzie tym razem podejmował tego typu działań. - Poczekam na upadek rządów PiS-u czyli na Wolną Polskę i z satysfakcją odprowadzę pomnik największego prezydenta wszechczasów do Kozłówki - napisał Niesiołowski.

kh
Fot: wikicommons

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook