Jedynie prawda jest ciekawa

Nowy numer tygodnika "wSieci"!

22.09.2013

Już od 23 września w sprzedaży nowy numer tygodnika młodej Polski, w którym Marek Pyza pisze, dlaczego „Wyborcza” próbuje skompromitować ekspertów zespołu parlamentarnego Antoniego Macierewicza, Robert Mazurek proponuje quiz polityczny, a Tomasz Łysiak przypomina wielkich prezydentów Warszawy.

Bracia Karnowscy rozmawiają z poetą i pisarzem Janem Polkowskim, autorem powieści „Ślady krwi”, przypominającej czasy PRL, który mówi:

"Wielką motywacją, by o tym napisać, było coraz bardziej wszechogarniające kłamstwo peerelowskie. Jego fundament to twierdzenie, że PRL była normalnym państwem o nieco ograniczonej suwerenności zewnętrznej, a nie szarą okupacją sowiecką, totalitarnym dominium, z ogromną okupacyjną armią pilnującą, by nie przyszły nam do głowy żadne marzenia, i armią kolaborantów dławiącą każdy oddech".

Ile warte jest nazwisko Janusza Palikota, kto jest rzecznikiem prasowym Prawa i Sprawiedliwości, czy prezydent mgr Bronisław Komorowski przeczytał książkę, czy tylko ją kupił – te i wiele innych pytań stawia przed czytelnikami tygodnika „wSieci” Robert Mazurek w quizie „Co ty wiesz o polityce”.

Ponadto Tomasz Łysiak w materiale „Gdzie twoje imię?” przypomina wielkich prezydentów Warszawy:

"Bobrowski, Starzyński, Kaczyński – włodarze Warszawy, dla których było oczywiste, że stanowisko prezydenta stolicy ma znaczenie większe niźli tylko te dotyczące zarządzania miastem".

Marek Pyza pisze o tym, dlaczego chcą skompromitować ekspertów zespołu parlamentarnego Antoniego Macierewicza, nawiązując do publikacji w „Gazety Wyborczej” pt. „Trzech Zamachowcy”.

"W jakim celu zorganizowano operację kompromitowania ekspertów zespołu parlamentarnego? Może to wstęp do większych ataków przed październikową konferencją naukową. Może odpowiedź na doniesienia o raporcie Edmunda Klicha wskazującym na odpowiedzialność Rosjan za doprowadzenie do tragedii. A może próba zablokowania zaproponowanej  przez prezesa PAN prof. Michała Kleibera debaty dwóch stron naukowego sporu. Możliwe, że uczeni współpracujący z zespołem się mylą – należy i to zakładać. Ale by to zweryfikować i im udowodnić, należy usiąść z nimi do rozmów i punkt po punkcie zderzyć argumenty" - pisze redaktor naczelny portalu wPolityce.pl.

Tej samej sprawie poświęcona jest również rozmowa z prof. Wiesławem Biniendą. Z kolei Maciej Pawlicki w swoim eseju "Wyzwoliciel z polskości" pisze o przemyśle, który podkopuje polską tożsamość narodową.

Ćwierć wieku temu Donald Tusk poskarżył się, że musi dźwigać niechcianą polskość. Od sześciu lat konsekwentnie leczy nas z tej przykrej przypadłości. Rosyjscy i niemieccy władcy od 300 lat szukają polaka, który najskuteczniej rozmontuje Polskę od wewnątrz. No i znaleźli go w osobie Donalda Tuska

- pisze Pawlicki.

Redakcja „wSieci” przygotowała także dla czytelników dodatek „wSieci Kultury”, w którym między innymi sylwetka polskiej Bellucci – Kasi Smutniak oraz wspomnienie Obywatela G.C., czyli materiał poświęcony właśnie wydanej książce opisującej kulisy związku Grzegorza Ciechowskiego z Małgorzatą Potocką, a także rozmowa z Beatą Kozidrak.

Na czytelników czekają również stałe rubryki Mazurka i Zalewskiego, Doroty Łosiewicz, Wiktora Świetlika, Łukasza Warzechy, Krzysztofa Feusette'a i Piotra Zaremby.

Nowy numer „wSieci” już od 23 września w sprzedaży, także w formie e-wydania.

Greg
[fot. "wSieci"]

Zainteresował Cię artykuł? Znajdź nas na Facebooku!
Słowa kluczowe:

Jacek Karnowski

,

wSieci

,

PRL

CS147fotMINI

Czas Stefczyka 147/2017

PDF (5,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook