Jedynie prawda jest ciekawa


Nowy numer "Sieci" od poniedziałku w kioskach!

07.04.2013

Temat tygodnia zapowiada Jacek Karnowski we wstępniaku: Spośród wielu społecznych skutków tragedii smoleńskiej jednym z najbardziej niebezpiecznych jest jeszcze dalej idąca utrata poczucia pewności siebie przez Polaków. I to po obu stronach konfliktu."

Już w najbliższy poniedziałek, 8 kwietnia br. ukaże się nowe wydanie tygodnika „Sieci”.

W najnowszym wydaniu „Sieci” czytelnicy znajdą, jak co tydzień, lubianą przez nich rubrykę  „Z życia koalicji, z życia opozycji” autorstwa Igora Zalewskiego i Roberta Mazurka. Temat tygodnia zapowiada Jacek Karnowski we wstępniaku: Spośród wielu społecznych skutków tragedii smoleńskiej jednym z najbardziej niebezpiecznych jest jeszcze dalej idąca utrata poczucia pewności siebie przez Polaków. I to po obu stronach konfliktu." Wątek kontynuuje Marek Pyza w tekście „Katyńska gra”.

"Obecność Lecha Kaczyńskiego w Katyniu miała być niewiele znaczącym epizodem po wiekopomnym spotkaniu premierów. Podwładni Donalda Tuska i Władimira Putina stanęli na głowie, by wizytę prezydenta zmarginalizować.

Podczas obchodów tragedii katyńskiej Marek Pyza był jednym z pierwszych dziennikarzy obecnych na terenie Memoriału w Katyniu podczas spotkania Donalda Tuska i Władimira Putina 7 kwietnia 2010 roku. Dziś wspomina:

Wraz z ekipą TVP przyglądaliśmy się ostatnim przygotowaniom do spotkania premierów Polski i Rosji. Poprawianiu krzeseł dla gości, sprawdzaniu mikrofonów, całej nerwowej krzątaninie Rosjan. Doskonale widzieliśmy też, jak skrupulatnie była ta uroczystość zorganizowana pod względem bezpieczeństwa. Nie przypuszczaliśmy, że liczba ochroniarzy, nawet w obliczu obecności Władimira Putina, może być tak duża. Byli wszędzie. Inaczej niż trzy dni później. Nie jest prawdą, że zabezpieczenie wizyt 7 i 10 kwietnia było takie samo."

Przebieg, a także organizację spotkania Donalda Tuska i Władimira Putina w Katyniu dziennikarz podsumowuje: "nikt nie myślał o tym, co miało się w tym miejscu wydarzyć trzy dni później. I o to chodziło."

Operacja wyrugowania prezydenta z oficjalnych uroczystości katyńskich trwała co najmniej siedem miesięcy. Rozpoczęła się na sopockim molo 1 września 2009 r.

Dziennikarz śledzi historię najważniejszych decyzji i dokumentów dotyczących organizacji wizyty prezydenta w Katyniu, stwierdzając: całą operację administracji rządowej można streścić jednym zdaniem: zrobiono wszystko, aby prezydent nie mógł zrobić nic.

Do tematu tragedii smoleńskiej nawiązują też Maciej Pawlicki i Krzysztof Czabański. Ten ostatni twierdzi: "zmuszenie do zaangażowania kompetentnych i niezależnych struktur międzynarodowych jest w sprawie katastrofy smoleńskiej niezbędne."

Marzena Nykiel rozmawia z Marią  Dłużewską, autorką filmu „Testament”, w którym dzieci ofiar tragedii smoleńskiej opowiadają o swojej stracie i poszukiwaniu prawdy.

W nowym „Sieci” Bracia Karnowscy rozmawiają tym razem z Janem Tomaszewskim, legendarnym bramkarzem reprezentacji Polski, dziś posłem Prawa i Sprawiedliwości, natomiast Cezary Kowalski - z Kamilem Stochem, mistrzem świata w skokach na dużej skoczni, który udowadnia, że nie jest sportowcem celebrytą. Na łamach najnowszego wydania „Sieci” czytelnicy znajdą również fragment książki „Lech Kaczyński. Biografia polityczna. Tom 1: 1949-2005”.

Czytelnikom polecamy wydanie z dołączonym filmem Marii Dłużewskiej "Testament" - poruszające świadectwo dzieci ofiar katastrofy smoleńskiej. 

svit

[Fot. materiały prasowe]

Warto poczytać

 1. macierewicz25112017 18.01.2018

  Mocna wypowiedź Antoniego Macierewicza w sprawie aneksu WSI. Wszyscy na to czekamy!

  - Aneks do raportu z weryfikacji Wojskowych Służb Informacyjnych powinien zostać ujawniony przez prezydenta Andrzeja Dudę.

 2. Sejm06122017 18.01.2018

  To jest pogrom. PiS z trzykrotnie większym poparciem niż PO

  Gdyby wybory odbyły się w styczniu, na PiS zagłosowałoby 44 proc. osób deklarujących udział w głosowaniu, PO uzyskałaby 15 proc. poparcia, do Sejmu weszłyby też Nowoczesna (6 proc.) i Kukiz'15 (5 proc.) - wynika z sondażu CBOS przeprowadzonego po rekonstrukcji rządu Mateusza Morawieckiego

 3. 1270lekarzzuj 18.01.2018

  Lekarz nie chciał obsługiwać ludzi z PiS. Po awanturze medialnej zmienił zdanie

  Swoją "akcję" uważa teraz za niezrozumiany dowcip i zaleca wszystkim więcej dystansu do rzeczywistości. Słynny w ostatnich dniach lekarz przekonuje, że nigdy nie odmówił pomocy żadnemu pacjentowi

 4. DudaTrump 18.01.2018

  Duda podziękował Trumpowi: Musimy kontynuować zwalczanie tego zjawiska

  Prezydent Andrzej Duda podziękował na Twitterze Donaldowi Trumpowi za demaskowanie zjawiska fake news. To reakcja na przyznanie przez prezydenta USA nagród dla mediów w tej kategorii

 5. wellmanpiekara18012018 18.01.2018

  Szokujący wyrok. Jacek Piekara ma zapłacić pół miliona złotych za wpis w internecie

  W październiku 2016 roku na Twitterze Piekara zasugerował, iż Wellman nie grozi aborcja.

 6. mirzec-policja 18.01.2018

  Brudziński: rewolucja w polskiej policji będzie postępowała

  Kolejny posterunek wraca na policyjną mapę Polski. To już 72 jednostka przywrócona przez rząd Zjednoczonej Prawicy.

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook