Jedynie prawda jest ciekawa


Nowoczesna wydała tysiące złotych na memy atakujące PiS

10.04.2017

Na co idą pieniądze z budżetu państwa? Okazuje się, że partia Ryszarda Petru wydawała je między innymi na usługi PR w tym na tworzenie internetowych memów mających ocieplić wizerunek jej liderów i dokopać przeciwnikom politycznym.

Jak podaje branżowy portal Wirtualne Media. „Nowoczesna w ub.r. otrzymała 1,5 mln zł dotacji budżetowej, z czego 750 tys. zł przeznaczyła na usługi obce - wynika z opisanego w „Fakcie” sprawozdania partii złożonego w Państwowej Komisji Wyborczej”.

Według doniesień portalu tylko od maja do sierpnia 2016 roku partia  wydała 30 tys. złotych partia na tworzenie memów internetowych. Grafiki wykonywała agencja Apayo i jak wynika z prostej kalkulacji brała za to co najmniej 7 tys. złotych miesięcznie.

To jednak tylko wisienka na torcie. Według Wirtualnych Mediów „ Od marca ub.r. z Nowoczesną współpracuje Marcin Kowalski, wcześniej dziennikarz TVP Info i TVN CNBC, pełniąc funkcję dyrektora biura komunikacji partii. W ub.r. na podstawie umowy o dzieło zarabiał 2 tys. zł miesięcznie, a dodatkowo jego firma Events & Media za doradztwo medialne otrzymała ponad 40 tys. zł.”.

Z kolei 10 tys. złotych miesięcznie zarabia w Nowoczesnej  Dorota Drozd, wcześniej pracownica kancelarii Bronisława Komorowskiego. „Głośno było o niej na początku stycznia br., kiedy towarzyszyła Ryszardowi Petru na konferencjach prasowych po powrocie z wyjazdu sylwestrowego do Portugalii” – czytamy  na portalu wirtualnemedia.pl

Duże wydatki na poprawę wizerunku jednak nie pomagają, a partia upada na naszych oczach. Jak można usłyszeć w sejmowych kuluarach, Nowoczesna może stracić kolejnych posłów na rzecz Platformy Obywatelskiej.

Według spekulacji prasowych, których nie potwierdzają jeszcze sami zainteresowani, Marta Globik i Grzegorz Furgo z Nowoczesnej zasilą szeregi Platformy Obywatelskiej. Razem z nimi do PO może przejść jeszcze kilku innych parlamentarzystów.

Wszystko z powodu słabego stylu zarządzania Nowoczesną. Od kilku tygodni trwały spekulacje dotyczące „grupy rozłamowej”, która nie jest zadowolona ze sposobu prowadzenia partii przez Ryszarda Petru. Według informacji, na które powoływała się wcześniej prasa, do grupy oponentów lidera Nowoczesnej należy co najmniej siedem osób z liczącego 31 członków klubu. Wymienia się wśród nich właśnie Grzegorza Furgo, Michała Stasińskiego i Martę Globik.

Różnice między opozycyjnymi partiami zdają się nie mieć szczególnego znaczenia, bo niedawno doszło do transferów w odwrotnym kierunku: Marek Sowa i Michał Jaros przeszli z PO do Nowoczesnej. 

Warto poczytać

 1. 1270policjaprow 24.04.2018

  Policyjna prowokacja - przechodnie pomagali pijanym kierowcom

  Dwie na cztery osoby zdecydowały się pomóc pijanemu kierowcy wyjechać z parkingu podczas policyjnej prowokacji, przeprowadzonej we wtorek w Katowicach. W jednym przypadku reakcja była bierna, a tylko w jednym - prawidłowa.

 2. 1270popieluszko50 24.04.2018

  Prezydent wręczył bratu bł. ks. Popiełuszki i jego żonie medal za 50 lat pożycia małżeńskiego

  Brat błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki, Józef i jego żona Alfreda, odebrali we wtorek w Pałacu Prezydenckim z rąk prezydenta Andrzeja Dudy i pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy medale za długoletnie pożycie małżeńskie.

 3. 1270rafalskaaaa 24.04.2018

  Podpisano porozumienie ws. wsparcia osób niepełnosprawnych

  To sukces środowisk osób niepełnosprawnych; widzę tu dobrą wolę, że rząd chce spełnić niektóre postulaty - oceniła podpisanie porozumienia rządu i części środowisk osób niepełnosprawnych Ewa Krawczyk z Fundacji Pomóż Innym.

 4. Chrzanowskawiki 24.04.2018

  Polska będzie miała kolejną błogosławioną. Była współpracowniczką Karola Wojtyły

  W sobotę w Krakowie-Łagiewnikach odbędzie się beatyfikacja Hanny Chrzanowskiej. To postać, która wspaniale wpisuje się w obchody stulecia odzyskania niepodległości i czterdziestolecia wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża - podkreśla metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski

 5. Lichocka22042018 24.04.2018

  Lichocka o Terlikowskim: Pajac zupełny

  - Zachował się jak hałaśliwy pajac w tej sprawie i nie będę wobec niego używać taryfy ulgowej po tym co napisał - tak posłanka PiS skomentowała słowa Terlikowskiego na temat jej wypowiedzi dotyczącej aborcji

 6. sejm22042018 24.04.2018

  Masażyści wejdą do Sejmu

  Do dyspozycji protestujących osób niepełnosprawnych na czas wizyty masażystów w Sejmie zostanie udostępniony pokój dziennikarski na pierwszym piętrze, nieopodal miejsca protestu - poinformował dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka

 7. RafalskaFlickr 24.04.2018

  PO chce dymisji Rafalskiej. Za 500+, leki dla seniorów, czy spadek bezrobocia?

  Absolutnie powinno dojść do dymisji minister Elżbiety Rafalskiej, to byłby gest rządu, który przyznałby się, że przez 2,5 roku sprawę opiekunów niepełnosprawnych zostawił nierozwiązaną - ocenił szef klubu PO Sławomir Neumann. Będziemy rozmawiać o wniosku ws. wotum nieufności dla Rafalskiej - dodał

 8. HGWPOFlickr 24.04.2018

  Kolejne zatrzymania w sprawie afery reprywatyzacyjnej. A HGW przez lata nie widziała problemu

  Przez lata władze Warszawy udawały że nic się nie dzieje. Tymczasem na polecenie prokuratora policja zatrzymała we wtorek rano dwie osoby w związku z nieprawidłowościami przy reprywatyzacji nieruchomości przy ul. Skaryszewskiej 11 w Warszawie

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook