Jedynie prawda jest ciekawa


Nowoczesna niezadowolona z wizyty Morawieckiego. "To upokarzające"

03.01.2018
MorawieckiOrban03012018
Nowoczesna niezadowolona z wizyty Morawieckiego. "To upokarzające"

Premier Mateusz Morawiecki zamiast rozmawiać z liderami Europy, tworzy klub odrzuconych; tworzy koalicję, która ma obronić Polskę przed Europą - tak Paweł Rabiej (Nowoczesna) odniósł się do środowej wizyty premiera na Węgrzech i jego spotkania z Viktorem Orbanem.

Rabiej ocenił na konferencji prasowej w Sejmie, że Mateusz Morawiecki "zamiast rozmawiać z liderami Europy, tworzy klub odrzuconych - tych, którzy odrzucają praworządność, ale też tych którzy są w Europie odrzuceni". - Zamiast tworzyć klub europejskich liderów, tworzy koalicję, która ma obronić Polskę przed Europą - dodał.

- To upokarzające, że w 100-lecie polskiej niepodległości polski premier, zamiast suwerennie rozmawiać z Europą, "wisi na klamce" Viktora Orbana - ocenił Rabiej.

Polityk Nowoczesnej zaapelował też do polskiego rządu "o rozsądek" w kwestii "praworządności i rozmów z Komisją Europejską oraz liderami UE" i o "cofnięcie się ze ścieżki łamania praworządności".

Zdaniem posła Nowoczesnej Adama Szłapki, rządowi Jarosława Kaczyńskiego "udało się doprowadzić do sytuacji, w której premier dużego, europejskiego, 40 milionowego kraju jedzie "łasić się" do premiera znacznie mniejszego państwa, o mniejszym potencjale".

- W ciągu dwóch lat Polska z państwa uchodzącego za wzór transformacji, państwa, które nie tylko aspirowało do bycia liderem regionu, ale także będącego jednym z ważnych państw w UE, państwa, które miało swojego przewodniczącego Parlamentu Europejskiego, stała się państwem, który musi walczyć o to, by chociaż jedno państwo zagłosowało przeciwko sankcjom wobec Polski - podkreślił polityk.

Jak dodał, "pozycja Polski wewnątrz Unii Europejskiej i nasza suwerenność zależy od humoru jednego człowieka, Viktora Orbana, który i tak koniec końców z całą pewnością będzie realizował swoje interesy"

PAP
Fot: PAP/EPA/Tibor Illyes

Warto poczytać

 1. kacperplazynski22042018 22.04.2018

  Nieoficjalnie: Wiadomo, kto będzie kandydatem PiS-u na prezydenta Gdańska!

  Według informacji ujawnionych w Radiu Gdańsk przez Janusza Śniadka, Prawo i Sprawiedliwość podjęło decyzję dotyczącą wyboru kandydata na prezydenta Gdańska.

 2. 1270szydlo 21.04.2018

  Szydło: nasz rząd bezwzględnie walczy z korupcją i oszustami

  - Bardzo często słyszymy o problemach obywateli, którzy zostali oszukani przez instytucje finansowe, nasz rząd bezwzględnie walczy z korupcją i oszustami - mówiła wicepremier Beata Szydło w sobotę w Szymbarku w Małopolsce.

 3. 1270prezydentmieszkaniowiec 21.04.2018

  Wyborcza ustawka Pawła Adamowicza - protest przeciwko faszyzmowi. Przyszło niewielu

  W Gdańsku manifestowano przeciwko nacjonalizmowi i faszyzmowi

 4. 1270mateuszmorawieckie 21.04.2018

  PiS pierwszym rządem, który spełni wszystkie swoje obietnice?

  Wąsik: rząd PiS jest na dobrej drodze, by zrealizować cały swój program

 5. Szydlo21042018 21.04.2018

  Piękne słowa Premier Szydło: polskie rodziny są kolebką polskości

  Polska rodzi się w polskich rodzinach, które są ostoją najważniejszych wartości; polskie rodziny są kolebką polskości - mówiła w sobotę w Przemyślu wicepremier Beata Szydło

 6. Niepelnosprawni21042018 21.04.2018

  Kuchciński podsumował propozycje Premiera ws niepełnosprawnych: Odważne

  Zapowiedziane przez premiera ustawowe propozycje wsparcia osób niepełnosprawnych są odważne, ale wymagają pracy - ocenił marszałek Sejmu Marek Kuchciński, który w sobotę odwiedził Żywiec (Śląskie). Dodał, że należy w tej sprawie działać roztropnie, ale bez zbędnej zwłoki

 7. TuskFlickr 21.04.2018

  Tusk trafi do sądu

  W poniedziałek od godz. 10 były premier Donald Tusk ma zeznawać jako świadek w warszawskim sądzie w procesie b. szefa KPRM Tomasza Arabskiego oraz czterech innych urzędników, w sprawie organizacji wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu 10 kwietnia 2010 r

 8. LubnauerSchetyna21042018 21.04.2018

  Nawet Zjednoczona Opozycja nie jest w stanie pokonać PiS! Co zrobią teraz Lubnauer i Schetyna?

  Jeszcze niedawno buńczucznie stwierdzali, że z połączenia PO i Nowoczesnej wyrośnie siła, która obali rząd PiS. Dziś już wiadomo że te zapowiedzi były przedwczesne, a Zjednoczona Opozycja może liczyć zaledwie na 29,6 procent głosów - wynika z sondażu IBRiS dla "Faktu" i "Onetu"

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook