Jedynie prawda jest ciekawa


Nowoczesna niezadowolona z wizyty Morawieckiego. "To upokarzające"

03.01.2018
MorawieckiOrban03012018
Nowoczesna niezadowolona z wizyty Morawieckiego. "To upokarzające"

Premier Mateusz Morawiecki zamiast rozmawiać z liderami Europy, tworzy klub odrzuconych; tworzy koalicję, która ma obronić Polskę przed Europą - tak Paweł Rabiej (Nowoczesna) odniósł się do środowej wizyty premiera na Węgrzech i jego spotkania z Viktorem Orbanem.

Rabiej ocenił na konferencji prasowej w Sejmie, że Mateusz Morawiecki "zamiast rozmawiać z liderami Europy, tworzy klub odrzuconych - tych, którzy odrzucają praworządność, ale też tych którzy są w Europie odrzuceni". - Zamiast tworzyć klub europejskich liderów, tworzy koalicję, która ma obronić Polskę przed Europą - dodał.

- To upokarzające, że w 100-lecie polskiej niepodległości polski premier, zamiast suwerennie rozmawiać z Europą, "wisi na klamce" Viktora Orbana - ocenił Rabiej.

Polityk Nowoczesnej zaapelował też do polskiego rządu "o rozsądek" w kwestii "praworządności i rozmów z Komisją Europejską oraz liderami UE" i o "cofnięcie się ze ścieżki łamania praworządności".

Zdaniem posła Nowoczesnej Adama Szłapki, rządowi Jarosława Kaczyńskiego "udało się doprowadzić do sytuacji, w której premier dużego, europejskiego, 40 milionowego kraju jedzie "łasić się" do premiera znacznie mniejszego państwa, o mniejszym potencjale".

- W ciągu dwóch lat Polska z państwa uchodzącego za wzór transformacji, państwa, które nie tylko aspirowało do bycia liderem regionu, ale także będącego jednym z ważnych państw w UE, państwa, które miało swojego przewodniczącego Parlamentu Europejskiego, stała się państwem, który musi walczyć o to, by chociaż jedno państwo zagłosowało przeciwko sankcjom wobec Polski - podkreślił polityk.

Jak dodał, "pozycja Polski wewnątrz Unii Europejskiej i nasza suwerenność zależy od humoru jednego człowieka, Viktora Orbana, który i tak koniec końców z całą pewnością będzie realizował swoje interesy"

PAP
Fot: PAP/EPA/Tibor Illyes

Warto poczytać

 1. petru09042018 19.07.2018

  Troje posłów z zakazem wjazdu na teren Sejmu

  Troje posłów - Ryszard Petru, Joanna Schmidt i Joanna Scheuring-Wielgus, którzy w środę uczestniczyli w zorganizowaniu transportu na teren Sejmu osobom postronnym, nie może wjeżdżać do parlamentu do końca bieżącego posiedzenia - poinformował dyrektor Centrum Informacyjne Sejmu Andrzej Grzegrzółka.

 2. weiss19072018 19.07.2018

  Szewach Weiss naprawdę obraził Polaków. Tłumaczenie nie pozostawia złudzeń

  W niedawno przeprowadzonym wywiadzie prof. Szewach Weiss wypowiadał się na temat relacji polsko-żydowskich w kontekście II wojny światowej. Jak donoszą angielskojęzyczne media, profesor miał oskarżyć polski rząd na uchodźstwie o mordowanie żydów.

 3. cba18072018 18.07.2018

  Przemysław M. zatrzymany przez CBA. Podejrzany o udział w grupie przestępczej wyłudzającej podatek VAT

  Dzięki wspólnej pracy CBA, ABW i Prokuratury Okręgowej w Zamościu zatrzymano dziś członków zorganizowanej grupy przestępczej, która w latach 2015-2016 działając wspólnie i w porozumieniu naraziła Skarb Państwa na straty sięgające blisko 7 milionów złotych

 4. mazurek09032018 18.07.2018

  To będzie najważniejsza komisja śledcza w tej kadencji. Znamy kandydatów PiS

  Kazimierz Smoliński, Małgorzata Janowska, Marcin Horała, Wojciech Murdzek, Andrzej Matusiewicz, zostaną zgłoszeni jako kandydaci PiS do komisji śledczej ds. VAT

 5. sejm180702018 18.07.2018

  Skandaliczne sceny. Tłum pod Sejmem zaatakował Kornela Morawieckiego!

  Protestujący w środę pod Sejmem chcieli uniemożliwić wyjście marszałkowi seniorowi Kornelowi Morawieckiemu

 6. rostowski18072018 18.07.2018

  Czas na trudne pytania. Rostowski przed komisją śledczą ds. Amber Gold

  W środę po godz. 10 sejmowa komisja śledcza rozpoczęła posiedzenie, na którym przesłuchuje b. ministra finansów w rządzie PO-PSL Jana Vincenta Rostowskiego.

 7. gersdorf03072018 18.07.2018

  Gersdorf: Jestem I prezesem SN do 2020 roku, nikt tego nie zmieni

  Jestem I prezesem Sądu Najwyższego do 2020 r., nikt tego nie zmieni, bo normy konstytucyjne są najważniejsze i nie można ich zmieniać zwykłymi ustawami – powiedziała dziennikarzom Małgorzata Gersdorf, która w środę przybyła do Sądu Najwyższego.

 8. sejm18072018 18.07.2018

  Rozpoczęło się trzydniowe posiedzenie sejmu. Czym zajmą się posłowie?

  Sejm, który w środę po godz. 9 rozpoczął trzydniowe posiedzenie, zajmie się projektem PiS zmian w Kodeksie wyborczym dotyczącym wyborów do PE, projektem dot. zmian w procedurze wyboru I prezesa SN oraz projektem zmian w Prawie o prokuraturze, w ustawie o SN oraz w ustawie o KRS.

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook