Jedynie prawda jest ciekawa


Nowoczesna: Niech szef MON odniesie się do słów gen. Pytla

14.02.2017

Poseł Nowoczesnej Adam Szłapka zaapelował do szefa MON Antoniego Macierewicza, aby odniósł się do wypowiedzi b. szefa SKW gen. Piotra Pytla.

- Poseł Nowoczesnej Adam Szłapka zaapelował do szefa MON Antoniego Macierewicza, aby odniósł się do wypowiedzi b. szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego gen. Piotra Pytla, według którego Macierewicz powiedział, że "zamach smoleński to tylko narzędzie polityczne".

Gen. Pytel był w poniedziałek gościem programu "Kropka na i" w TVN24. Jak relacjonował, Macierewicz powiedział mu na spotkaniu: "Przecież pan jest inteligentnym człowiekiem. Pan sobie zdaje sprawę z tego w sposób oczywisty, że zamach smoleński to tylko narzędzie polityczne". Generał podkreślił, że słowa te wywarły wówczas na nim duże wrażenie. "Z kontekstu tej wypowiedzi mogłem wywnioskować, że Macierewicz nawet nie wierzy w ten zamach" - zaznaczył były szef SKW.

Szłapka powiedział we wtorek na konferencji prasowej w Sejmie, że szef MON powinien odnieść się do słów generała. "Macierewicz powinien odpowiedzieć na pytanie, czy zajmuje się kwestiami bezpieczeństwa, czy polityką, czy kwestia tzw. zamachu smoleńskiego jest tylko kwestią polityczną, czy on się zajmuje bezpieczeństwem" - podkreślił poseł.

Zdaniem posła Nowoczesnej, nie ma podstaw, aby nie wierzyć w słowa b.szefa SKW. "To są słowa, które brzmią bardzo wiarygodnie, nie mam żadnych powodów, żeby nie wierzyć generałowi, który jest osobą doświadczoną, był szefem Służby Kontrwywiadu Wojskowego" - zaznaczył Szłapka. Jak ocenił, szef MON "gra tzw. zamachem smoleńskim, aby tylko i wyłącznie budować swoją pozycję polityczną".

"Pytamy też Macierewicza, czym się zajmuje i czy panuje nad swoim resortem. Tydzień temu szef MON mówił, że oddanie honorów (obecnie urlopowanemu szefowi gabinetu politycznego i rzecznikowi MON) Bartłomiejowi Misiewiczowi przez jeden z oddziałów wojskowych, to był jedyny taki przypadek, pojawiły się jednak kolejne nagrania, gdzie żołnierze jednej z brygady kolejny raz oddawali honory Misiewiczowi - 26-latkowi bez doświadczenia" - powiedział poseł Nowoczesnej.

Podkreślił, że Macierewicz powinien dbać o honor i szacunek dla polskiego żołnierza.

[fot. Fratria]

(PAP)/ems

Warto poczytać

 1. 1270sejmsenate 16.07.2018

  Spalone karty do głosowania i akta sądowe we wsi pod Warszawą

  W opuszczonej szopie w podwarszawskiej wsi Gołaszew znaleziono tysiące nadpalonych dokumentów. Były to akta sądowe i karty do głosowania w wyborach do Sejmu i Senatu. Trwa zabezpieczanie i wywożenie dokumentów przez policję

 2. strazgraniczna16072018 16.07.2018

  Straż Graniczna zatrzymała trzech imigrantów z Afryki. Dokąd zmierzali?

  Troje młodych imigrantów z Erytrei, którzy pieszo przekroczyli tzw. zieloną granicę z Ukrainy do Polski, zatrzymali funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Cudzoziemcy mieli być w podróży od kilku tygodni. Ich celem były Niemcy.

 3. 1270jezykias 16.07.2018

  Co trzeba mieć w głowie, żeby robić coś takiego. Sadysta z Zielonej Góry podpalił jeże

  Jak podają lokalne media, zielonogórska policja szuka sadysty, który morduje jeże. Tylko w zeszłym tygodniu zwyrodnialec zabił 9 małych jeżyków. Dziś znaleziono kolejne 4 martwe jeże. Ich spopielone zwłoki morderca podrzuca pod urząd miasta

 4. ziobro16072018 16.07.2018

  "Życiorys sędziego Iwulskiego jest symbolem, który pokazuje jeden z motywów reformy sądownictwa"

  Życiorys Józefa Iwulskiego, człowieka, który został wyznaczony przez Małgorzatę Gersdorf do pełnienia obowiązków Pierwszego Prezesa SN, jest symbolem, który pokazuje jeden z motywów, które legły u podstaw naszej reformy wymiaru sprawiedliwości.

 5. sondaztuskduda16072018 16.07.2018

  Sondaż: Duda wygrałby z Tuskiem w wyborach prezydenckich

  Z sondażu Pollster wykonanego na zlecenie „Super Expressu” wynika, że gdyby wybory prezydenckie odbyły się w najbliższą niedzielę, to stanowisko utrzymałby Andrzej Duda. Wygrałby on z Donaldem Tuskiem, który zająłby drugie miejsce.

 6. pogotowie12062018 16.07.2018

  Samochód wjechał w grupę pieszych. Nie żyje 13-letnia dziewczynka

  13-letnia dziewczynka zginęła, a jej rówieśniczka została ranna w wyniku wypadku, do którego doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek w miejscowości Koryczany w powiecie zawierciańskim (Śląskie). Kierowane przez 19-latka auto wjechało tam w grupę idących poboczem pieszych.

 7. 1270peyt2u 16.07.2018

  To koniec Petru? Balcerowicz: Jest szkodnikiem, egocentryzm przesłania mu rozum

  - Merytorycznie jest bardzo dobry. Okazał się jednak niedojrzały politycznie. W efekcie szkodzi sobie, a przy okazji projektowi, który współtworzył. Najgorsze było jego zachowanie po przegranej w partii.

 8. tuskkaczynski15072018 15.07.2018

  Tusk kontra Kaczyński? Jaki: Scenariusz nie do zrealizowania

  Donald Tusk chce się zmierzyć w wyborach prezydenckich z liderem PiS, a nie marionetkami - powiedział Marcin Kierwiński (PO). Według Patryka Jakiego (Zjednoczona Prawica), Tusk tworzy scenariusz nie do zrealizowania, bo nie chce walczyć z prezydentem Andrzejem Dudą.

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook