Jedynie prawda jest ciekawa


Nowoczesna chce likwidacji 500+

20.05.2017

Zredukowanie programu 500+ to jeden z punktów programu Nowoczesnej, która ma zostać zaprezentowany w niedzielę.

Przyjęcie uchodźców, zredukowanie programu 500+, legalizacja związków partnerskich i oddzielenie państwa od Kościoła — taki program ma zaproponować w niedzielę na swojej konwencji Nowoczesna. Partia, której liderem jest Ryszard Petru liczy, że za pomocą tych postulatów przekona do siebie wyborców Platformy.

Politycy Nowoczesnej szczególnie mocno atakują rządowy programy 500+. - Uważam, że 500 plus wymaga korekty. Ale proponowanie 500 zł na pierwsze dziecko jest skrajną nieodpowiedzialnością — powiedział w rozmowie z Onetem Ryszard Petru.

Inny poseł Nowoczesnej, Piotr Misiło w rozmowie z Onetem, dodał: Pomoc powinna trafić do potrzebujących, nie może być rozdawania pieniędzy. Jako jedyni głosowaliśmy przeciwko tej ustawie, PO zabrakło odwagi. Populiści

W niedzielę w Warszawie odbędzie się konwencja Nowoczesnej. Pojawi się na niej znany z atakowania Polski Guy Verhofstadt. Zaproszony został również wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans, ale nie odmówił przybycia. Partia kierowana przez Ryszarda Petru liczy, że konwencja pozwoli jej na nowe otwarcie, które poprawi fatalne notowania sondażowe.

- Jeśli się nie wydźwigniemy z sondażowych trudności, to znaczy, że jesteśmy słabi i nie nadajemy się do polityki i rządzenia krajem — mówi poseł Piotr Misiło w rozmowie z Onetem.

[fot. Fratria]

ems/Onet.pl

Warto poczytać

 1. Tarczynskiwpolsce 25.04.2018

  Tarczyński nie wytrzymał: kiedy twój pan Michnik przeprosi za brata?

  Rosyjska propaganda odkryła potencjał pana Tarczyńskiego - napisał na Twitterze redaktor Gazety Wyborczej Bartosz Wieliński. Poseł udzielił szybkiej repliki

 2. lichocka25042018 25.04.2018

  Lichocka dla wPolsce.pl: Projekt „Zatrzymaj aborcję” ma rozbić prawicę

  Ten projekt jest zły, jest źle napisany również dlatego, że jedne dzieci - te chore - ma chronić, a inne dzieci - zupełnie zdrowe - pozwala zabijać - powiedziała w środę o projekcie "Zatrzymaj aborcję" posłanka PiS Joanna Lichocka.

 3. 1270migalskis12 25.04.2018

  Gdzie ten człowiek ma serce? Popis bezduszności w wykonaniu Marka Migalskiego.

  Gdy cały świat emocjonuje się dramatyczną walką o życie małego Alfi’ego Evansa, są ludzie, na których bezduszność maszyny urzędniczej nie robi wrażenia. Godną politologa wrażliwością społeczną zabłysnął były europoseł Marek Migalski.

 4. 1270andrzejdudaalfie 25.04.2018

  Prezydent Duda: Musimy ocalić Alfiego Evansa!

  Prezydent Andrzej Duda zabrał głos w sprawie małego Alfie'go Evansa

 5. 1270andrzejdudaetiop 25.04.2018

  Johann: konstytucja RP wymaga korekty lub całkowitej zmiany

  Konstytucja RP wymaga korekty lub całkowitej zmiany - ocenił w środę przedstawiciel prezydenta w KRS Wiesław Johann. Jego zdaniem należy jasno określić relacje pomiędzy władzą wykonawczą, sądowniczą a ustawodawczą.

 6. 1270policjaprow 24.04.2018

  Policyjna prowokacja - przechodnie pomagali pijanym kierowcom

  Dwie na cztery osoby zdecydowały się pomóc pijanemu kierowcy wyjechać z parkingu podczas policyjnej prowokacji, przeprowadzonej we wtorek w Katowicach. W jednym przypadku reakcja była bierna, a tylko w jednym - prawidłowa.

 7. 1270popieluszko50 24.04.2018

  Prezydent wręczył bratu bł. ks. Popiełuszki i jego żonie medal za 50 lat pożycia małżeńskiego

  Brat błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki, Józef i jego żona Alfreda, odebrali we wtorek w Pałacu Prezydenckim z rąk prezydenta Andrzeja Dudy i pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy medale za długoletnie pożycie małżeńskie.

 8. 1270rafalskaaaa 24.04.2018

  Podpisano porozumienie ws. wsparcia osób niepełnosprawnych

  To sukces środowisk osób niepełnosprawnych; widzę tu dobrą wolę, że rząd chce spełnić niektóre postulaty - oceniła podpisanie porozumienia rządu i części środowisk osób niepełnosprawnych Ewa Krawczyk z Fundacji Pomóż Innym.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook