Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Nowicka pozostanie na stanowisku

08.02.2013

Wanda Nowicka pozostanie wicemarszałkiem Sejmu. Za odwołaniem Nowickiej zagłosowało jedynie 45 posłów - w większości z Ruchu Palikota, co nie pozwoliło na odwołanie partyjnej koleżanki z klubu.

Przeciw odwołaniu Nowickiej byli parlamentarzyści z PO, PSL i SLD. Posłowie Prawa i Sprawiedliwości nie wzięli udziału w tym głosowaniu.

"To był jeden z najtrudniejszych okresów w moim życiu. Dziękuję za zaufanie" - mówiła Nowicka z mównicy sejmowej. 

Wsparcia Nowickiej udzieliła marszałek Ewa Kopacz, która - choć pomyliła się przy głosowaniu - przeprosiła wicemarszałek i zapewniła o swoim poparciu. 

Po głosowaniu klub Prawa i Sprawiedliwości złożył wniosek o zmniejszenie liczby wicemarszałków do czterech. Uzasadniając wniosek Beata Szydło pytała: "Jak długo, panowie i panie z PO i PSL? Gdy trwa ta polityczna hucpa, tysiące ludzi straciło prace, bankrutują firmy wykonujące inwestycje, UE zamraża pieniądze na drogi, a my nie znajdujemy czasu, by o tym porozmawiać! Komu służą te polityczne walki, co mają przykryć?" - argumentowała poseł PiS.

Wniosek Prawa i Sprawiedliwości - podobnie jak pomysł Ruchu Palikta - przepadł w głosowaniu; liczba wicemarszałków Sejmu pozostanie bez zmian. Wciąż będzie ich pięciu; nie zmieni się też skład Prezydium Sejmu.

lw

[Fot. PAP/Radek Pietruszka]

Słowa kluczowe:

Nowicka

,

Ewa Kopacz

,

sejm

Warto poczytać

 1. ONR24072017twitter 24.07.2017

  ONR domaga się prawnego zakazu finansowania organizacji pozarządowych z kapitału zagranicznego

  Obóz Narodowo - Radykalny wystosował w poniedziałek list do premier Beaty Szydło, w którym domaga się zdecydowanych działań rządu zmierzających do wprowadzenia prawnego zakazu finansowania organizacji pozarządowych ze środków kapitału zagranicznego.

 2. RosjaDuma 24.07.2017

  Gil: atak rosyjskiej Dumy na polską ustawę dekomunizacyjną to reakcja na kryzys tożsamości

  Rosja pęka sensie ideologicznym - mówi PAP politolog prof. Andrzej Gil z KUL. Jego zdaniem ostra reakcja na ustawę dekomunizującą przestrzeń publiczną w Polsce "ma z powrotem zjednoczyć naród rosyjski wokół pewnych wartości".

 3. Dudawiki 24.07.2017

  Duda podjął decyzję: będzie weto

  Zdecydowałem o tym że zwrócę do rozpatrzenia Sejmowi, czyli zawetuję ustawę o SN i ustawę o Krajowej Radzie Sądownictwa - powiedział w swoim oświadczeniu Prezydent Andrzej Duda

 4. burzawarszawa24072017 24.07.2017

  Burze nad Polską: ponad tysiąc interwencji

  - Prawie 1000 razy interweniowali strażacy po burzach, które w ciągu ostatniej doby przeszły nad Polską - poinformował w poniedziałek rano PAP rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Paweł Frątczak.

 5. LotniskoChopinawiki 24.07.2017

  Rekordowe przejęcie przemytu na warszawskim lotnisku

  33-letniego obywatela Bułgarii, wracającego z Brazylii, zatrzymali celnicy na warszawskim lotnisku Chopina; mężczyzna próbował przemycić 3,5 kg kokainy - poinformował w poniedziałek PAP rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Warszawie podinsp. Piotr Tałałaj.

CS145fotMINI

Czas Stefczyka 145/2017

PDF (8,85 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook