Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Nowicka pozostanie na stanowisku

08.02.2013

Wanda Nowicka pozostanie wicemarszałkiem Sejmu. Za odwołaniem Nowickiej zagłosowało jedynie 45 posłów - w większości z Ruchu Palikota, co nie pozwoliło na odwołanie partyjnej koleżanki z klubu.

Przeciw odwołaniu Nowickiej byli parlamentarzyści z PO, PSL i SLD. Posłowie Prawa i Sprawiedliwości nie wzięli udziału w tym głosowaniu.

"To był jeden z najtrudniejszych okresów w moim życiu. Dziękuję za zaufanie" - mówiła Nowicka z mównicy sejmowej. 

Wsparcia Nowickiej udzieliła marszałek Ewa Kopacz, która - choć pomyliła się przy głosowaniu - przeprosiła wicemarszałek i zapewniła o swoim poparciu. 

Po głosowaniu klub Prawa i Sprawiedliwości złożył wniosek o zmniejszenie liczby wicemarszałków do czterech. Uzasadniając wniosek Beata Szydło pytała: "Jak długo, panowie i panie z PO i PSL? Gdy trwa ta polityczna hucpa, tysiące ludzi straciło prace, bankrutują firmy wykonujące inwestycje, UE zamraża pieniądze na drogi, a my nie znajdujemy czasu, by o tym porozmawiać! Komu służą te polityczne walki, co mają przykryć?" - argumentowała poseł PiS.

Wniosek Prawa i Sprawiedliwości - podobnie jak pomysł Ruchu Palikta - przepadł w głosowaniu; liczba wicemarszałków Sejmu pozostanie bez zmian. Wciąż będzie ich pięciu; nie zmieni się też skład Prezydium Sejmu.

lw

[Fot. PAP/Radek Pietruszka]

Słowa kluczowe:

Nowicka

,

Ewa Kopacz

,

sejm

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook