Jedynie prawda jest ciekawa

Nowe pęknięcia pasa w Modlinie

18.02.2013

Nowe pęknięcia betonu pojawiły się w okolicy hangarów. W weekend zauważył je właściciel szkółki lotniczej- ustalili reporterzy RMF FM.

Według reporterów RMF FM popękać miła beton na drogach do kołowania. Co najciekawsze, w tym miejscu nie były stosowane środki chemiczne pomagające w odśnieżaniu pasa, bowiem właśnie tego argumentu w przypadku poprzednich szkód używa generalny wykonawca forma Erbud.

Nowe również szkody mają zostać naprawione przez firmę, która będzie remontowała pas startowym, jednak wcale nie musi być to Erbud.

Zapadła już decyzja o tym, że pas ma być taki jak dziś - betonowy. Tymczasem Erbud przedstawił cztery warianty, z których każdy zakłada wykorzystanie mieszanki asfaltobetonu. Zdaniem generalnego wykonawcy, zastosowanie technologii betonowej sprawi, że lotnisko będzie zamknięte do końca roku.- donosi RMF.

Władze portu w Modlinie nie zgadzają się z tą opinią, informując, iż albo Erbud dostosuje się do wyznaczonych terminów, albo remont wykona inny wykonawca:

Prace zaczną się w marcu, a skończą się wraz z końcem maja. Jeżeli Erbud nie zaakceptuje tego harmonogramu, lotnisko wybierze inną firmę, która wyremontuje pas na koszt i odpowiedzialność generalnego wykonawcy. Takie rozwiązanie jest zgodne z zapisami umowy- informuje radio.

Podobno zgłosiły się pierwsze chętne firmy, do wykonania remontu.

 

RMF, lz 

[fot: PAP, Paweł Supernak]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook