Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Nowak usilnie walczy o przejezdność

18.02.2012

Jesteśmy w finale prac nad specustawą o przejezdności autostrad na Euro 2012. Przejezdność oznacza że oddamy w zasadzie skończoną autostradę którą będzie można pojechać. Przewidywalna dopuszczalna prędkość na tych odcinkach autostrad to 70-90 km/h - zapowiada Sławomir Nowak w Przesłuchaniu na antenie RMF FM.

- Resort Infrastruktury przygotowuje się do rozmowy z premierem. Kto jest bez grzechu niech pierwszy rzuci kamień - mówi Nowak pytany o listę grzechów jego resortu, którą przedstawi na spotkaniu z Tuskiem.

- Walczymy o przejezdność na A2. Zagrożony jest odcinek po Chińczykach. Pomagamy nowemu wykonawcy, czyli DSS jak możemy. Oczywiście w granicach prawa. Będę podejmował takie decyzje, które pozwolą na osiągnięcie na tym odcinku przejezdności do maja 2012 roku. Nie mogę powiedzieć że ten odcinek na pewno będzie. Mogą zdarzyć się nieprzewidziane okoliczności. Mówię uczciwie, mogą zdarzyć się na przykład poważne roztopy po śnieżnej zimie, kiedy podmyją nasypy, to zdarzenia losowe na które nie mamy wpływu. Nie chce obiecywać gruszek na wierzbie - mówi Sławomir Nowak o autostradzie A2.

- Przed nami rozprawa z wykonawcami autostrad A1 i A4 które nie będą oddane w terminie. Będziemy dochodzili interesu publicznego i egzekwowali go - zapowiada szef resortu transportu.

- Większość i odcinków autostradowych zostanie zakończona w terminie kontraktowym (jesień 2012). W kontraktowych terminach zakończymy te inwestycje - zapewnia.

- Obniżka opłat za użytkowanie autostrad? Najdalej za parę tygodni może będziemy mieli dla kierowców jeszcze lepszą wiadomość niż obniżka - zapowiada Sławomir Nowak. - Pracujemy nad rozporządzeniem w tej sprawie, rozmawiamy z Rostowskim - dodaje.

Nowak wyjaśnił też przyczyny wczorajszego odwołania prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego Grzegorza Kruszyńskiego.
- Nie starczył mu rok na przygotowanie potrzebnych rozporządzeń, na chwilę obecną mamy 22 przeterminowane rozporządzenia a trzeba przygotować jeszcze 30. Praca nie została wykonana na wystarczającym poziomie. Prezes Kruszyński mówił mi że nie ma wystarczającej siły przerobowej. Zapytałem go o budżet i ilość ludzi którymi dysponuje. Ma 350 etatów i 54 miliony budżetu. jeżeli przy takim budżecie i liczbie etatów nie daje rady, decyzja o odwołaniu była dla mnie oczywista - tłumaczył Nowak.

RMF FM, PiKa

Więcej na rmf24.pl

[fot. budowa autostrady A2 Stryków - Konotopa w rejonie Dmosina, PAP / G. Michałowski]

Warto poczytać

 1. macierewiczpap 24.05.2017

  Przepadł wniosek o wotum nieufności dla Macierewicza

  Sejm odrzucił wniosek PO o wotum nieufności wobec szefa MON min. Antoniego Macierewicza. W głosowaniu 190 posłów opowiedziało się za jego odwołaniem, 238 – przeciw, a 14 wstrzymało się od głosu.

 2. mid-17524161 24.05.2017

  Ostre słowa premier Szydło w obronie szefa MON

  "Dokąd zmierzasz Europo? Powstań z kolan, bo będziesz opłakiwała codziennie swoje dzieci!"

 3. bkempa1270x714sgs1bs32b2sb 24.05.2017

  Kempa: Budka godzi w moje dobre imię

  „Mam prawo, aby chronić moje dobre imię i będę korzystać z tych instrumentów” - podkreśliła szefowa KPRM.

 4. carac21 24.05.2017

  Airbus Helicopters poszkodowanym?

  Grupa Airbus Helicopters wystąpiła o dołączenie jej w charakterze poszkodowanego do postępowania w sprawie przekroczenia uprawnień - poinformowała firma w środę PAP.

 5. mid-17524049 24.05.2017

  Ziobro: Stachowiak nie zginął od tasera

  „Biegli uznali, że badania nie dają podstaw do jednoznacznego ustalenia bezpośredniej przyczyny śmierci”.

 6. lapinskistefddg 24.05.2017

  Łapiński: Coraz większe nakłady na obronność

  Chcemy być istotnym komponentem bezpieczeństwa międzynarodowego - mówił w środę rzecznik prasowy prezydenta Krzysztof Łapiński. Polska będzie zwiększać wydatki na obronność; jeśli chodzi o zaangażowanie polskich żołnierzy poza granicami, na razie nie ma takiego tematu - dodał.

 7. mid-17524047 24.05.2017

  Błaszczak: „Nie uciekamy od odpowiedzialności”

  „My patologię nazywamy po imieniu i na nią skutecznie reagujemy” - mówił szef MSWiA, odpowiadając w Sejmie ws. śmierci Igora Stachowiaka.

 8. CYupUOWAAAdWl0 24.05.2017

  Akcja CBA przeciwko mafii VAT-owskiej

  Zatrzymano trzy osoby podejrzewane w obrót fikcyjnymi fakturami VAT, udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz pranie pieniędzy.

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook