Jedynie prawda jest ciekawa


Nowak usilnie walczy o przejezdność

18.02.2012

Jesteśmy w finale prac nad specustawą o przejezdności autostrad na Euro 2012. Przejezdność oznacza że oddamy w zasadzie skończoną autostradę którą będzie można pojechać. Przewidywalna dopuszczalna prędkość na tych odcinkach autostrad to 70-90 km/h - zapowiada Sławomir Nowak w Przesłuchaniu na antenie RMF FM.

- Resort Infrastruktury przygotowuje się do rozmowy z premierem. Kto jest bez grzechu niech pierwszy rzuci kamień - mówi Nowak pytany o listę grzechów jego resortu, którą przedstawi na spotkaniu z Tuskiem.

- Walczymy o przejezdność na A2. Zagrożony jest odcinek po Chińczykach. Pomagamy nowemu wykonawcy, czyli DSS jak możemy. Oczywiście w granicach prawa. Będę podejmował takie decyzje, które pozwolą na osiągnięcie na tym odcinku przejezdności do maja 2012 roku. Nie mogę powiedzieć że ten odcinek na pewno będzie. Mogą zdarzyć się nieprzewidziane okoliczności. Mówię uczciwie, mogą zdarzyć się na przykład poważne roztopy po śnieżnej zimie, kiedy podmyją nasypy, to zdarzenia losowe na które nie mamy wpływu. Nie chce obiecywać gruszek na wierzbie - mówi Sławomir Nowak o autostradzie A2.

- Przed nami rozprawa z wykonawcami autostrad A1 i A4 które nie będą oddane w terminie. Będziemy dochodzili interesu publicznego i egzekwowali go - zapowiada szef resortu transportu.

- Większość i odcinków autostradowych zostanie zakończona w terminie kontraktowym (jesień 2012). W kontraktowych terminach zakończymy te inwestycje - zapewnia.

- Obniżka opłat za użytkowanie autostrad? Najdalej za parę tygodni może będziemy mieli dla kierowców jeszcze lepszą wiadomość niż obniżka - zapowiada Sławomir Nowak. - Pracujemy nad rozporządzeniem w tej sprawie, rozmawiamy z Rostowskim - dodaje.

Nowak wyjaśnił też przyczyny wczorajszego odwołania prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego Grzegorza Kruszyńskiego.
- Nie starczył mu rok na przygotowanie potrzebnych rozporządzeń, na chwilę obecną mamy 22 przeterminowane rozporządzenia a trzeba przygotować jeszcze 30. Praca nie została wykonana na wystarczającym poziomie. Prezes Kruszyński mówił mi że nie ma wystarczającej siły przerobowej. Zapytałem go o budżet i ilość ludzi którymi dysponuje. Ma 350 etatów i 54 miliony budżetu. jeżeli przy takim budżecie i liczbie etatów nie daje rady, decyzja o odwołaniu była dla mnie oczywista - tłumaczył Nowak.

RMF FM, PiKa

Więcej na rmf24.pl

[fot. budowa autostrady A2 Stryków - Konotopa w rejonie Dmosina, PAP / G. Michałowski]

Warto poczytać

 1. respectus19042018 19.04.2018

  Kolejny spot kampanii #RespectUs. Nie trzeba milionów, żeby pokazywać polską historię!

  W ostatnich miesiącach na temat mojej ojczyzny wypowiedzianych zostało wiele kłamstw. Teraz oczekują od nas przeprosin.

 2. 1270radalskaa 19.04.2018

  Dobra zmiana dla osób niepełnosprawnych

  Do końca września powstanie pierwsza w Polsce strategia działań na rzecz osób niepełnosprawnych - zapowiedziała w czwartek w Warszawie szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska.

 3. 1270chazan 19.04.2018

  Prof. Chazan nowym konsultantem ds. ginekologii i położnictwa

  Profesor Bogdan Chazan został świętokrzyskim konsultantem ds. ginekologii i położnictwa - poinformowała PAP w czwartek rzecznik wojewody świętokrzyskiego Diana Głownia. Na stanowisku zastąpił prof. Wojciecha Rokitę, który z pełnienia tej funkcji zrezygnował pod koniec ubiegłego roku.

 4. 1270onrad 19.04.2018

  Wniosek prezydenta Gdańska do ministra sprawiedliwości o delegalizację ONR

  Wniosek do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry o delegalizację Obozu Narodowo-Radykalnego złożył w czwartek prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Jest to jego reakcja na zjazd i marsz ONR, który odbył się w sobotę w Gdańsku.

 5. 1270zalewska 19.04.2018

  "Wyprawka 300 zł dla uczniów nie wynika z jakichkolwiek oszczędności"

  Propozycja wyprawki 300 zł dla uczniów przed rozpoczęciem roku szkolnego absolutnie nie wynika z jakichkolwiek oszczędności; to są dodatkowe pieniądze, źródło finansowania zostało już wskazane - powiedziała w czwartek minister edukacji narodowej Anna Zalewska.

 6. ojtad18042018 19.04.2018

  „Chryja pod Radiem Maryja”. Feministki organizują prowokację w dniu urodzin ojca Tadeusza Rydzyka

  W dniu, w którym ojciec Tadeusz Rydzyk będzie świętował swoje 73 urodziny, feministki zaplanowały akcję pod siedzibą Radia Maryja w Toruniu.

 7. nowoczesna18042018 19.04.2018

  Nowoczesna pomyliła powstania, które dziś uczciliśmy. Kolejna kompromitacja

  Żenująca wpadka partii Katarzyny Lubnauer. Nie wiedzą, kogo pamięć dziś uczcili

 8. duda18042018 19.04.2018

  „W 1944 roku w miejscu warszawskiego getta była pustynia”

  W 1944 r. w miejscu getta warszawskiego była pustynia, zamiarem Niemców było zniszczenie zarówno narodu żydowskiego jak i pamiątek po narodzie żydowskim.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook