Jedynie prawda jest ciekawa


Nowak usilnie walczy o przejezdność

18.02.2012

Jesteśmy w finale prac nad specustawą o przejezdności autostrad na Euro 2012. Przejezdność oznacza że oddamy w zasadzie skończoną autostradę którą będzie można pojechać. Przewidywalna dopuszczalna prędkość na tych odcinkach autostrad to 70-90 km/h - zapowiada Sławomir Nowak w Przesłuchaniu na antenie RMF FM.

- Resort Infrastruktury przygotowuje się do rozmowy z premierem. Kto jest bez grzechu niech pierwszy rzuci kamień - mówi Nowak pytany o listę grzechów jego resortu, którą przedstawi na spotkaniu z Tuskiem.

- Walczymy o przejezdność na A2. Zagrożony jest odcinek po Chińczykach. Pomagamy nowemu wykonawcy, czyli DSS jak możemy. Oczywiście w granicach prawa. Będę podejmował takie decyzje, które pozwolą na osiągnięcie na tym odcinku przejezdności do maja 2012 roku. Nie mogę powiedzieć że ten odcinek na pewno będzie. Mogą zdarzyć się nieprzewidziane okoliczności. Mówię uczciwie, mogą zdarzyć się na przykład poważne roztopy po śnieżnej zimie, kiedy podmyją nasypy, to zdarzenia losowe na które nie mamy wpływu. Nie chce obiecywać gruszek na wierzbie - mówi Sławomir Nowak o autostradzie A2.

- Przed nami rozprawa z wykonawcami autostrad A1 i A4 które nie będą oddane w terminie. Będziemy dochodzili interesu publicznego i egzekwowali go - zapowiada szef resortu transportu.

- Większość i odcinków autostradowych zostanie zakończona w terminie kontraktowym (jesień 2012). W kontraktowych terminach zakończymy te inwestycje - zapewnia.

- Obniżka opłat za użytkowanie autostrad? Najdalej za parę tygodni może będziemy mieli dla kierowców jeszcze lepszą wiadomość niż obniżka - zapowiada Sławomir Nowak. - Pracujemy nad rozporządzeniem w tej sprawie, rozmawiamy z Rostowskim - dodaje.

Nowak wyjaśnił też przyczyny wczorajszego odwołania prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego Grzegorza Kruszyńskiego.
- Nie starczył mu rok na przygotowanie potrzebnych rozporządzeń, na chwilę obecną mamy 22 przeterminowane rozporządzenia a trzeba przygotować jeszcze 30. Praca nie została wykonana na wystarczającym poziomie. Prezes Kruszyński mówił mi że nie ma wystarczającej siły przerobowej. Zapytałem go o budżet i ilość ludzi którymi dysponuje. Ma 350 etatów i 54 miliony budżetu. jeżeli przy takim budżecie i liczbie etatów nie daje rady, decyzja o odwołaniu była dla mnie oczywista - tłumaczył Nowak.

RMF FM, PiKa

Więcej na rmf24.pl

[fot. budowa autostrady A2 Stryków - Konotopa w rejonie Dmosina, PAP / G. Michałowski]

Warto poczytać

 1. 1270dudaprezydent01 23.01.2018

  Dera: Polska jest bardzo ważnym parterem na arenie światowej

  Polska jako niestały członek Rady Bezpieczeństwa ONZ jest bardzo ważnym parterem na arenie światowej - ocenił we wtorek prezydencki minister Andrzej Dera

 2. nitek22012018 22.01.2018

  Niemiecki pracodawca chciał rozstrzelać Polaków. „Świadkowie potwierdzają”

  Według słów Polki, które przed sądem potwierdzili liczni świadkowie, Hans G. miał nazywać się „hitlerowcem”, który „nienawidzi Polaków”.

 3. Schetynawiki 22.01.2018

  To nie jest dobry dzień dla Grzegorza Schetyny. Ministerstwo odpowiada na jego fake newsa

  Lider Platformy Obywatelskiej próbował punktować na Twitterze polski rząd, ale jego strzał okazał się wyjątkowo niecelny

 4. RuchNarodowy22012018 22.01.2018

  Narodowcy: Ktokolwiek zakłada nazistowski mundur, wypisuje się z polskiej wspólnoty narodowej

  Jako polscy narodowcy, jako spadkobiercy idei, która najbardziej ucierpiała w czasie II wojny światowej całkowicie potępiamy i zawsze potępialiśmy wszelkie odwołania do ruchów totalitarnych, do nazizmu, do komunizmu - oświadczył Lider Ruchu Narodowego Robert Winnicki

 5. miasto22012018 22.01.2018

  Nie zabierajcie nam domu. Kulisy dzikiej prywatyzacji w Gdańsku

  W tygodniku Sieci ujawniamy kulisy transakcji, w której położoną w niezwykle atrakcyjnym miejscu działkę i kamienicę oddano za bezcen.

 6. KukizSiemoniakwiki 22.01.2018

  Kukiz do Siemoniaka: zastanowię się nad przeprosinami, jeśli przeprosi pan za Nowaka, Rycha, Grzecha

  Kukiz odniósł się do wypowiedzi Tomasza Siemoniaka w programie "Onet Rano". Według Siemoniaka, Kukiz powinien przeprosić za wprowadzenie do parlamentu Roberta Winnickiego

 7. Kaminskiwiki 22.01.2018

  PiS, PJN, PO, UED, a teraz... PSL! Michał Kamiński znów zmienił barwy

  W Sejmie powstanie federacyjny klub parlamentarny Unii Europejskich Demokratów i PSL - poinformował w poniedziałek PAP poseł koła UED Michał Kamiński. Ma to - jak dodał - uniemożliwić PiS likwidację klubu PSL, po tym jak Stronnictwo opuścił w sobotę poseł Mieczysław Baszko

 8. JakiKogut 22.01.2018

  Jaki o głosowaniu ws senatora Koguta: koledzy chcieli bronić kolegę, popełnili błąd

  Wydarzyła się przykra rzecz, koledzy chcieli bronić kolegę; uważam, że popełnili gigantyczny błąd - w ten sposób wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki skomentował decyzję Senatu, który nie zgodził się w piątek na zatrzymanie i areszt wobec senatora Stanisława Koguta

Wiadomości ze świata

więcej
CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook