Jedynie prawda jest ciekawa


Niezwykły pomysł polskich internautów. Tak pokonują fundację walczącą z Polską

23.02.2018
Wykopki
Niezwykły pomysł polskich internautów. Tak pokonują fundację walczącą z Polską

Polscy internauci zareagowali na petycję wzywającą do zerwania przez Stany Zjednoczone stosunków dyplomatycznych z Polską.

Fundacja Ruderman Family Foundation stworzyła stronę www.neverdeny.org, na której w języku hebrajskim i angielskim znajduje się krótka petycja. - W imię 6 milionów Żydów Stany Zjednoczone muszą natychmiast zawiesić relację z Polską - czytamy. 

- Polsko, nigdy nie pozwolimy ci na zaprzeczanie Holokaustowi - głosi napis na górze strony.

Na petycję szybko zareagowali internauci z portalu wykop.pl - Kupiłeś domenę neverdeny.org aby szkalować Polaków ? Nie przewidziales, że jesteśmy pomysłowym narodem. Wiadomo że *. com jest bardziej popularne od *.org. zapraszam serdecznie na adres neverdeny.com jeśli chcesz przeczytać prawdę ;) - napisał w czwartek użytkownik Von_Maras. Co się stanie gdy wejdziemy na stronę neverdeny.com zamiast neverdeny.org? Zostaniemy przekierowani do artykułu na wikipedii w języku angielskim, informującym o ratowaniu Żydów przez Polaków w trakcie II Wojny Światowej. - Może chociaż w ten sposób dowiedzą się w jakim są błędzie - komentuje autor wpisu.

Kilka dni temu Fundacja Ruderman Family Foundation zamieściła wideo jako protest przeciwko nowelizacji ustawy o IPN i wzywa w nim USA do zerwania wszelkich stosunków z Polską.

W kadrze rozpoczynającym krótki film wideo zamieszczony przez fundację pojawia się napis w języku hebrajskim i angielskim: "Polsko, nigdy nie pozwolimy ci, abyś negowała Holokaust".

- Pójdę do więzienia za to, co zamierzam zrobić - mówi młody mężczyzna na początku filmu. - Zostanę zamknięta - wtóruje mu młoda dziewczyna. - Zastanawiam się, czy mają piwo w polskich więzieniach - pyta inny młody mężczyzna. - Będę za nimi tęsknić, kiedy mnie nie będzie - mówi kobieta w średnim wieku siedząca z dwoma synami na kanapie. Z kolei starszy mężczyzna wypowiada słowa: "Żadne polskie więzienie nie może mnie dzisiaj przestraszyć".

Następnie wszyscy wypowiadają słowa: "polski Holokaust".

"Po zamordowaniu w Polsce 3,5 miliona Żydów, w tym setek tysięcy dzieci, Polacy przyjęli nową ustawę - kontynuują biorący udział w kampanii. - Słuchajcie więc Polacy, wystarczy to, co wydarzyło się w czasie Holokaustu. Uchylcie to haniebne prawo teraz. Żydzi nigdy więcej nie będą milczeli".

Film nadal można znaleźć na portalu YT, umieszczono go pod tytułem "i WiLl Go To JaIl" (pisownia oryg.) oraz "I will go to jail reupload".

Ruderman Family Foundation została założona w 2002 roku w Bostonie i jest zarządzana przez rodzinę Rudermanów. Fundacja działa w Ameryce i Izraelu w dwóch głównych obszarach: włączania osób niepełnosprawnych do społeczeństwa i wzmacniania relacji między Izraelem a amerykańską społecznością żydowską.

kh/PAP

Warto poczytać

 1. respectus19042018 19.04.2018

  Kolejny spot kampanii #RespectUs. Nie trzeba milionów, żeby pokazywać polską historię!

  W ostatnich miesiącach na temat mojej ojczyzny wypowiedzianych zostało wiele kłamstw. Teraz oczekują od nas przeprosin.

 2. 1270chazan 19.04.2018

  Prof. Chazan nowym konsultantem ds. ginekologii i położnictwa

  Profesor Bogdan Chazan został świętokrzyskim konsultantem ds. ginekologii i położnictwa - poinformowała PAP w czwartek rzecznik wojewody świętokrzyskiego Diana Głownia. Na stanowisku zastąpił prof. Wojciecha Rokitę, który z pełnienia tej funkcji zrezygnował pod koniec ubiegłego roku.

 3. 1270onrad 19.04.2018

  Wniosek prezydenta Gdańska do ministra sprawiedliwości o delegalizację ONR

  Wniosek do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry o delegalizację Obozu Narodowo-Radykalnego złożył w czwartek prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Jest to jego reakcja na zjazd i marsz ONR, który odbył się w sobotę w Gdańsku.

 4. 1270zalewska 19.04.2018

  "Wyprawka 300 zł dla uczniów nie wynika z jakichkolwiek oszczędności"

  Propozycja wyprawki 300 zł dla uczniów przed rozpoczęciem roku szkolnego absolutnie nie wynika z jakichkolwiek oszczędności; to są dodatkowe pieniądze, źródło finansowania zostało już wskazane - powiedziała w czwartek minister edukacji narodowej Anna Zalewska.

 5. ojtad18042018 19.04.2018

  „Chryja pod Radiem Maryja”. Feministki organizują prowokację w dniu urodzin ojca Tadeusza Rydzyka

  W dniu, w którym ojciec Tadeusz Rydzyk będzie świętował swoje 73 urodziny, feministki zaplanowały akcję pod siedzibą Radia Maryja w Toruniu.

 6. nowoczesna18042018 19.04.2018

  Nowoczesna pomyliła powstania, które dziś uczciliśmy. Kolejna kompromitacja

  Żenująca wpadka partii Katarzyny Lubnauer. Nie wiedzą, kogo pamięć dziś uczcili

 7. duda18042018 19.04.2018

  „W 1944 roku w miejscu warszawskiego getta była pustynia”

  W 1944 r. w miejscu getta warszawskiego była pustynia, zamiarem Niemców było zniszczenie zarówno narodu żydowskiego jak i pamiątek po narodzie żydowskim.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook