Jedynie prawda jest ciekawa


Niezwykły pomysł polskich internautów. Tak pokonują fundację walczącą z Polską

23.02.2018
Wykopki
Niezwykły pomysł polskich internautów. Tak pokonują fundację walczącą z Polską

Polscy internauci zareagowali na petycję wzywającą do zerwania przez Stany Zjednoczone stosunków dyplomatycznych z Polską.

Fundacja Ruderman Family Foundation stworzyła stronę www.neverdeny.org, na której w języku hebrajskim i angielskim znajduje się krótka petycja. - W imię 6 milionów Żydów Stany Zjednoczone muszą natychmiast zawiesić relację z Polską - czytamy. 

- Polsko, nigdy nie pozwolimy ci na zaprzeczanie Holokaustowi - głosi napis na górze strony.

Na petycję szybko zareagowali internauci z portalu wykop.pl - Kupiłeś domenę neverdeny.org aby szkalować Polaków ? Nie przewidziales, że jesteśmy pomysłowym narodem. Wiadomo że *. com jest bardziej popularne od *.org. zapraszam serdecznie na adres neverdeny.com jeśli chcesz przeczytać prawdę ;) - napisał w czwartek użytkownik Von_Maras. Co się stanie gdy wejdziemy na stronę neverdeny.com zamiast neverdeny.org? Zostaniemy przekierowani do artykułu na wikipedii w języku angielskim, informującym o ratowaniu Żydów przez Polaków w trakcie II Wojny Światowej. - Może chociaż w ten sposób dowiedzą się w jakim są błędzie - komentuje autor wpisu.

Kilka dni temu Fundacja Ruderman Family Foundation zamieściła wideo jako protest przeciwko nowelizacji ustawy o IPN i wzywa w nim USA do zerwania wszelkich stosunków z Polską.

W kadrze rozpoczynającym krótki film wideo zamieszczony przez fundację pojawia się napis w języku hebrajskim i angielskim: "Polsko, nigdy nie pozwolimy ci, abyś negowała Holokaust".

- Pójdę do więzienia za to, co zamierzam zrobić - mówi młody mężczyzna na początku filmu. - Zostanę zamknięta - wtóruje mu młoda dziewczyna. - Zastanawiam się, czy mają piwo w polskich więzieniach - pyta inny młody mężczyzna. - Będę za nimi tęsknić, kiedy mnie nie będzie - mówi kobieta w średnim wieku siedząca z dwoma synami na kanapie. Z kolei starszy mężczyzna wypowiada słowa: "Żadne polskie więzienie nie może mnie dzisiaj przestraszyć".

Następnie wszyscy wypowiadają słowa: "polski Holokaust".

"Po zamordowaniu w Polsce 3,5 miliona Żydów, w tym setek tysięcy dzieci, Polacy przyjęli nową ustawę - kontynuują biorący udział w kampanii. - Słuchajcie więc Polacy, wystarczy to, co wydarzyło się w czasie Holokaustu. Uchylcie to haniebne prawo teraz. Żydzi nigdy więcej nie będą milczeli".

Film nadal można znaleźć na portalu YT, umieszczono go pod tytułem "i WiLl Go To JaIl" (pisownia oryg.) oraz "I will go to jail reupload".

Ruderman Family Foundation została założona w 2002 roku w Bostonie i jest zarządzana przez rodzinę Rudermanów. Fundacja działa w Ameryce i Izraelu w dwóch głównych obszarach: włączania osób niepełnosprawnych do społeczeństwa i wzmacniania relacji między Izraelem a amerykańską społecznością żydowską.

kh/PAP

Warto poczytać

 1. Petruflickr 20.07.2018

  Skandaliczny wpis Petru! Polityk zaatakował Annę Walentynowicz

  Sejm przyjął dziś większością głosów uchwałę w sprawie ustanowienia roku 2019 Rokiem Anny Walentynowicz.

 2. nurowska20072018 20.07.2018

  To są plany totalnych? Nurowska: "Zrobiłam laleczkę Piotrowicza, wbijam szpilki". Odpowiedź Agnieszki Holland szokuje

  Sympatyzująca z KOD-em polska pisarka Maria Nurowska postanowiła kolejny raz włączyć się w polityczny spór toczący się w Polsce.

 3. duda08032018 20.07.2018

  Prezydent zapowiedział 2-dniowe referendum ws. zmian w Konstytucji

  Prezydent RP Andrzej Duda na piątkowej konferencji zapowiedział dwudniowe referendum dotyczące zmian w konstytucji, które ma się odbyć w dniach 10-11 listopada

 4. 1270zamkniete3opaze 20.07.2018

  Odrażająca manipulacja polskojęzycznej niemieckiej gazety

  To już wyższy poziom manipulacji. Dziennikarze „Gazety Wrocławskiej” z należącej do niemieckiego koncernu grupy Polska Press udowodnili, że im nie jest wszystko jedno. Kto według nich odpowiada za plagę sinic i pozamykane polskie plaże? Wiadomo – PiS

 5. mieszkowski-20072018 20.07.2018

  Polska kadra była słaba, bo brakowało jej graczy z Aryki oraz Azji? Przemówienie posła Nowoczesnej podbija sieć

  Przyczyn słabości polskiej reprezentacji na mundialu w Rosji doszukiwał się każdy, od piłkarskiego eksperta po zwykłego, niedzielnego kibica. W rolę krytyka, na sejmowej mównicy, wcielił się również poseł Nowoczesnej, Krzysztof Mieszkowski

 6. sasin-gersdorf-20072018 20.07.2018

  Sasin w mocnych słowach o Gersdorf: Jest emerytką, czy się jej to podoba, czy też nie

  Dotychczasowa I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf jest dzisiaj emerytką i powinna korzystać z wolnego czasu - powiedział w piątek w "Sygnałach dnia" w PR3 szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin

 7. protest-20072018 20.07.2018

  Akt wandalizmu w trakcie protestu. Jego uczestnicy domagają się "sądu ostatecznego"

  "Czas na sąd ostateczny" - taki napis wykonany sprayem umieścili w nocy z czwartku na piątek na elewacji budynku sejmowego protestujący pod gmachem parlamentu

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook