Jedynie prawda jest ciekawa

"Niezłomni" szykują kolejny "słodki" atak w sądzie

18.06.2013

Czy szykuje się kolejny „tortowy protest”? Niewykluczone. Wszak proces katowicki niechybnie wzbudzi emocje. Sądzeni są sprawcy zniszczenia pomnika „Wdzięczności dla Armii Czerwonej” w Katowicach. Słomka i Mernik 17 września 2011 „ozdobili” monument symbolami III Rzeszy i ZSRS.

Ruch Byłych i Przyszłych Więźniów Politycznych „Niezłomni“ zaprasza do katowickiego Sądu Okręgowego na rozprawę Adama Słomki – przewodniczącego KPN-OP oraz Zygmunta Miernika, który w Sądzie Okręgowym rzucił w sędzię tortem.

"Powyższe zdarzenie stało się pretekstem do pozbawienia wolności A. Słomki i Z.Miernika oraz postawienia im zarzutu dokonania  przestępstwa zniszczenia pomnika. Należy dodać, że prokuratura twierdzi, iż A. Słomka jest już osobą karaną (za jazdę po pijanemu), co jest prymitywnym kłamstwem!" - napisali w zaproszeniu na proces „Niezłomni”.

Na rozprawie może być... „słodko”. W dalszej część zaproszenia czytamy:

"Przedstawiciele środowiska pod roboczą nazwą: Ruch Byłych i Przyszłych Więźniów Politycznych „NIEZŁOMNI” - przygotowali dla dyspozycyjnych sędziów oraz prokuratora ze Stalinogrodu łamiących art. 2 i 19 Konstytucji RP stosowne słodkie atrakcje…"

Slaw

[FOTO: youtube.pl]


CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook