Jedynie prawda jest ciekawa


Niesiołowski straszy PiS-em i drwi z Szydło

23.06.2015

„Generalnie jest osobą, która niczym się nie wyróżniła, nie ma żadnej dziedziny, na której by się znała” – mówi o Beacie Szydło, kandydatce PiS na premiera, poseł Stefan Niesiołowski, który podkreślił także, że Ewa Kopacz jest znacznie lepiej przygotowaną osobą do pełnienia wysokich funkcji.

W programie „Kropka nad i” w TVN24 Stefan Niesiołowski i Zbigniew Ziobro (Zjednoczona Prawica) komentowali sobotnie konwencje PiS i Platformy Obywatelskiej.

Zdaniem Stefana Niesiołowskiego w właściwy dla siebie sposób podkreślił, że Ewa Kopacz jest lepszym politykiem od Beaty Szydło. - Ma charyzmę, jest interesująca – powiedział polityk PO.

Zaznaczył także, że ma ona „poważne” osiągnięcia jako minister zdrowia oraz dotychczasowy premier. W jego opinii Beata Szydło ma natomiast charyzmę bardzo mocno ukrytą. - Dyskretnie ją trzyma. Generalnie jest osobą, która niczym się nie wyróżniła, nie ma żadnej dziedziny, na której by się znała - ocenił.

Dodał, że nie ma wątpliwości, która z nich jest osobą znacznie lepiej przygotowaną do pełnienia wysokich funkcji.

Zbigniew Ziobro zwrócił z kolei uwagę, że dowodem na to, że Ewa Kopacz ma charyzmę miało być rzekomo dynamiczne wystąpienie premier na konwencji w sobotę. - O ile dobrze widziałem, to była próba dynamicznego odczytywania z kartki napisanego przemówienia zapewne przez Misia (Michała - red.) Kamińskiego, który dzisiaj jest esencją ideowości Platformy Obywatelskiej - stwierdził b. minister sprawiedliwości.

Tymczasem - jak powiedział Ziobro - Beata Szydło jest osobą ciężkiej pracy, bardzo rzetelną. - Może mówić o realnym sukcesie, bo to ona w ogromnej mierze wpłynęła na wielkie zwycięstwo obozu prawicy w wyborach prezydenckich. To ona wielokrotnie wykazała się swoimi kompetencjami - podkreślił.

Stefan Niesiołowski zaznaczył jednak, że Jarosław Kaczyński jest de facto liderem PiS-u. - To będzie oszukańczy zabieg powtórzony jak w przypadku Marcinkiewicza – straszy po raz kolejny Niesiołowski i dodaje: „Mam nadzieję, że do tego nieszczęścia dla Polski nie dojdzie i PiS nie wygra jesiennych wyborów”.


"Szczujnia niosła Andrzeja Dudę do zwycięstwa. Beata Szydło jest jeszcze bardziej nudna niż Jarosław Gowin. Pięć lat trwało niszczenie Bronisława Komorowskiego"
 - zakończył.

mmil/tvn24.pl

[Fot. tvn24.pl]


Warto poczytać

 1. 1270preczzkomuna 22.03.2018

  Dawni opozycjoniści pozwani za pomalowanie sierpa i młota na pomniku

  Miejska instytucja pozwała do sądu dwóch byłych opozycjonistów z czasów PRL, którzy w 2016 roku pomalowali farbą sierp i młot na olsztyńskim pomniku wdzięczności Armii Czerwonej w proteście przeciwko dalszemu tolerowaniu symboli komunistycznych.

 2. 1270bodnarr 22.03.2018

  Rzecznik Praw Obywatelskich: możliwość aborcji ograniczona przez powoływanie się przez lekarzy na klauzulę sumienia.

  Ograniczona możliwości wykonania w niektórych rejonach Polski legalnego zabiegu przerwania ciąży, nierzetelna edukacja seksualna, brak pełnego dostępu do środków antykoncepcyjnych, powszechne stosowanie cesarskiego cięcia - to, zdaniem RPO, problemy wymagające pilnego rozwiązania.

 3. 1270dudaand 22.03.2018

  Prezydent chce, by jak najszybciej zająć się projektem ustawy o wsparciu kredytobiorców

  Wolą prezydenta jest, by posłowie jak najszybciej zajęli się projektem o wsparciu kredytobiorców w trudnej sytuacji - mówił podczas czwartkowego posiedzenia podkomisji ds. ustaw frankowych zastępca szefa Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha.

 4. poznan23032018 22.03.2018

  Caritas przekazał ponad 240 tysięcy złotych dla poszkodowanych w wyniku katastrofy kamienicy

  Pieniądze dla poszkodowanych na konto Caritas Archidiecezji Poznańskiej przekazało ponad 1500 osób.

 5. 1270auschwitz 22.03.2018

  Skandaliczne zachowanie Izraelczyka. Znieważył pomnik w Auschwitz. Nowe fakty

  Dochodzenie w sprawie Izraelczyka podejrzanego o znieważenie pomnika w byłym KL Auschwitz

 6. aborcja22032018 22.03.2018

  "Nie ma stanowiska rządu w sprawie obywatelskiego projektu dotyczącego aborcji"

  Projekt "Zatrzymaj aborcję" to inicjatywa obywatelska, nie ma obecnie do niego stanowiska rządu.

 7. 1270mieszkanieplus 22.03.2018

  Mieszkanie plus: ponad 2 tys. lokali w budowie, kolejne 25 tys. w przygotowaniu

  W ramach programu Mieszkanie plus w budowie jest ponad 2 tys. lokali, kolejne 25 tys. w przygotowaniu. Pierwsi lokatorzy mają wprowadzić się do mieszkań w II kwartale 2018 roku - wynika z danych BGK Nieruchomości.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook