Jedynie prawda jest ciekawa

Niesiołowski straszy PiS-em i drwi z Szydło

23.06.2015

„Generalnie jest osobą, która niczym się nie wyróżniła, nie ma żadnej dziedziny, na której by się znała” – mówi o Beacie Szydło, kandydatce PiS na premiera, poseł Stefan Niesiołowski, który podkreślił także, że Ewa Kopacz jest znacznie lepiej przygotowaną osobą do pełnienia wysokich funkcji.

W programie „Kropka nad i” w TVN24 Stefan Niesiołowski i Zbigniew Ziobro (Zjednoczona Prawica) komentowali sobotnie konwencje PiS i Platformy Obywatelskiej.

Zdaniem Stefana Niesiołowskiego w właściwy dla siebie sposób podkreślił, że Ewa Kopacz jest lepszym politykiem od Beaty Szydło. - Ma charyzmę, jest interesująca – powiedział polityk PO.

Zaznaczył także, że ma ona „poważne” osiągnięcia jako minister zdrowia oraz dotychczasowy premier. W jego opinii Beata Szydło ma natomiast charyzmę bardzo mocno ukrytą. - Dyskretnie ją trzyma. Generalnie jest osobą, która niczym się nie wyróżniła, nie ma żadnej dziedziny, na której by się znała - ocenił.

Dodał, że nie ma wątpliwości, która z nich jest osobą znacznie lepiej przygotowaną do pełnienia wysokich funkcji.

Zbigniew Ziobro zwrócił z kolei uwagę, że dowodem na to, że Ewa Kopacz ma charyzmę miało być rzekomo dynamiczne wystąpienie premier na konwencji w sobotę. - O ile dobrze widziałem, to była próba dynamicznego odczytywania z kartki napisanego przemówienia zapewne przez Misia (Michała - red.) Kamińskiego, który dzisiaj jest esencją ideowości Platformy Obywatelskiej - stwierdził b. minister sprawiedliwości.

Tymczasem - jak powiedział Ziobro - Beata Szydło jest osobą ciężkiej pracy, bardzo rzetelną. - Może mówić o realnym sukcesie, bo to ona w ogromnej mierze wpłynęła na wielkie zwycięstwo obozu prawicy w wyborach prezydenckich. To ona wielokrotnie wykazała się swoimi kompetencjami - podkreślił.

Stefan Niesiołowski zaznaczył jednak, że Jarosław Kaczyński jest de facto liderem PiS-u. - To będzie oszukańczy zabieg powtórzony jak w przypadku Marcinkiewicza – straszy po raz kolejny Niesiołowski i dodaje: „Mam nadzieję, że do tego nieszczęścia dla Polski nie dojdzie i PiS nie wygra jesiennych wyborów”.


"Szczujnia niosła Andrzeja Dudę do zwycięstwa. Beata Szydło jest jeszcze bardziej nudna niż Jarosław Gowin. Pięć lat trwało niszczenie Bronisława Komorowskiego"
 - zakończył.

mmil/tvn24.pl

[Fot. tvn24.pl]


CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook