Jedynie prawda jest ciekawa


Niesiołowski: pomysł na miarę mózgu pana posła Kowala

29.04.2014

Zaskakującym poziomem abnegacji wykazał się szef sejmowej komisji obrony narodowej. Stefan Niesiołowski w swoim stylu odniósł się do obywatelskiego pomysłu powołania ochotniczej armii obywateli. „No, ale co ma robić, ale co ma robić ta armia?” - pytał poseł PO.

I dodaje w sposób kpiący, że taki pomysł „to strateg typu gen. Polko chyba, jakiś taki geniusz, albo Kowal, może Kowal...to jest też geniusz polskiej polityki, bo jestem ciekawy kto na to wpadł”. Dopytywał, kto stoi za pomysłem, powołania ochotniczej armii. „Ale nazwisko jakieś, nazwisko, choć jedno tej chwalebnej akcji” - pytał Niesiołowski.

Dziennikarka jednak nie umiała odpowiedzieć na pytanie, więc poseł PO kontynuował. „No szkoda, no ja gen. Polka, Polko, nie wiem jak to się odmienia, bym mianował szefem tej armii...” A gdy w końcu Monika Olejnik wskazała autora: „A nie, to prof. Józef Marczak z Akademii Obrony Narodowej miał taki pomysł w rozmowie z 'Rzeczpospolitą'”, okazało się, że szef komisji obrony nie zna jednego z najważniejszych profesorów zajmujących się obroną terytorialną.

„Nie znam, nie znam pana profesora Marczaka. Nie podzielam tej opinii. Ale im się chyba pomieszało, że czasy Home Guard w Wielkiej Brytanii, jak Niemcy mieli lądować i z tymi widłami stali na plaży, już minęły i to im się trochę pomieszało, tym biednym ludziom. Ale mówię pomysł na miarę mózgu pana posła Kowala” - tłumaczył poseł PO. Jak widać, poseł partii rządzącej nie kojarzy ludzi, zajmujących się obszarem, w którym działa „gwiazda Platformy”.

Szef komisji obrony pytany, dlaczego odnosi się w ten sposób do posła Kowala, przekonuje: „Bo był uprzejmy na mój temat się pan poseł Kowal, dwa dni przed kanonizacją wypowiedział, więc mu się rewanżuję, a po drugie to jest pewna granica obłudy. Dla mnie mianowanie się jakimś takim ekspertem od spraw Ukrainy i straszenie Polski, co mówi - kolej przyjdzie na Polskę, jeśli się nie opamiętacie - nie bardzo wiem, co mamy zrobić, ale może zostawmy rzeczywiście, jest taki dzień, że o pośle Kowalu może nie mówmy, ma pani rację” - tłumaczy.

Jak widać sprawy obronne i bezpieczeństwo Polski są traktowane przez Niesiołowskiego w taki sam sposób jak wszystko. Zacietrzewienie i niszczenie politycznych przeciwników zawsze w cenie...

saż
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. orlik170702018 17.07.2018

  „Orliki” się rozpadają. Nawet Wyborcza przyznaje, że sztandarowy projekt rządu PO-PSL okazał się klapą

  Ten pomysł miał być jednym z największych osiągnięć rządu Donalda Tuska

 2. konstanty-rokicki17072018 17.07.2018

  Uratował ogromną liczbę istnień w czasie Zagłady. Po wojnie o nim zapomniano, choć jego postawa zasługuje na nieśmiertelną chwałę

  60 lat temu, tj. 18 lipca 1958 roku, zmarł w Lucernie były polski wicekonsul w Szwajcarii, którego okres sprawowania funkcji dyplomatycznej w europejskim państwie przypadł na czas II wojny światowej.

 3. akta17072018 17.07.2018

  Wiadomo już kto palił karty do głosowania i akta sądowe. Sprawę wyjaśnia straż pożarna

  Strażak z OSP w Ożarowie Mazowieckim stwierdził w rozmowie z PAP, że ujawnione w Gołaszewie spalone akta i karty do głosowania to nie efekt przestępstwa. Leszek Stachlewski poinformował, że w pustostanie prowadzone były... badania naukowe dotyczące gaszenia pożarów w archiwach sądowych.

 4. pozarstocznia17072018 17.07.2018

  Pożar w centrum Gdańska. Płonie magazyn stoczniowy

  13 zastępów straży gasi pożar, który wybuchł we wtorek około południa w hali zlokalizowanej w centrum Gdańska - na terenach stoczniowych. W płonącym magazynie składowane są m.in. farby. Gdański magistrat zaapelował do mieszkańców o prewencyjne zamknięcie okien.

 5. tk17072018 17.07.2018

  Jest wyrok TK w sprawie prawa łaski. "Prezydent skorzystał ze swoich uprawnień"

  Wtorkowy wyrok TK w sprawie prawa łaski nie jest zaskoczeniem; prezydent Andrzej Duda skorzystał ze swoich konstytucyjnych uprawnień - oceniła rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

 6. 1270bartekbargiela 17.07.2018

  Niesamowita akcja ratunkowa Polaków. Zrobili to pierwsi na świecie!

  O wielkim szczęściu może mówić brytyjski wspinacz Rick Allen, który podczas wspinaczki na Broad Peak uległ poważnemu wypadkowi. Przez kilkadziesiąt godzin z himalaistą nie było żadnego kontaktu, a jego towarzysze myśleli, że zginął. Uratował go polski dron!

 7. parafianowicz17072018 17.07.2018

  Kolejne przesłuchanie w sprawie Amber Gold. Przed komisją były wiceminister finansów Andrzej Parafianowicz

  We wtorek po godz. 10 zebrała się sejmowa komisja śledcza ds. Amber Gold; jedynym punktem posiedzenia jest przesłuchanie b. wiceministra finansów i Generalnego Inspektora Informacji Finansowej Andrzeja Parafianowicza.

 8. Gersdorf06032018 17.07.2018

  Małgorzata Gersdorf podjęła decyzję w sprawie swojego powrotu do pracy

  Spór o ustawę o Sądzie Najwyższym oraz o odwołanie dotychczasowej Pierwszej Prezes SN Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska podzielił polską społeczność. Zapewne będzie dzielił dalej, a cała sprawa nie przycichnie. Sędzia Gersdorf zamierza wrócić do pracy w poniedziałek

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook