Jedynie prawda jest ciekawa


Niesiołowski: pomysł na miarę mózgu pana posła Kowala

29.04.2014

Zaskakującym poziomem abnegacji wykazał się szef sejmowej komisji obrony narodowej. Stefan Niesiołowski w swoim stylu odniósł się do obywatelskiego pomysłu powołania ochotniczej armii obywateli. „No, ale co ma robić, ale co ma robić ta armia?” - pytał poseł PO.

I dodaje w sposób kpiący, że taki pomysł „to strateg typu gen. Polko chyba, jakiś taki geniusz, albo Kowal, może Kowal...to jest też geniusz polskiej polityki, bo jestem ciekawy kto na to wpadł”. Dopytywał, kto stoi za pomysłem, powołania ochotniczej armii. „Ale nazwisko jakieś, nazwisko, choć jedno tej chwalebnej akcji” - pytał Niesiołowski.

Dziennikarka jednak nie umiała odpowiedzieć na pytanie, więc poseł PO kontynuował. „No szkoda, no ja gen. Polka, Polko, nie wiem jak to się odmienia, bym mianował szefem tej armii...” A gdy w końcu Monika Olejnik wskazała autora: „A nie, to prof. Józef Marczak z Akademii Obrony Narodowej miał taki pomysł w rozmowie z 'Rzeczpospolitą'”, okazało się, że szef komisji obrony nie zna jednego z najważniejszych profesorów zajmujących się obroną terytorialną.

„Nie znam, nie znam pana profesora Marczaka. Nie podzielam tej opinii. Ale im się chyba pomieszało, że czasy Home Guard w Wielkiej Brytanii, jak Niemcy mieli lądować i z tymi widłami stali na plaży, już minęły i to im się trochę pomieszało, tym biednym ludziom. Ale mówię pomysł na miarę mózgu pana posła Kowala” - tłumaczył poseł PO. Jak widać, poseł partii rządzącej nie kojarzy ludzi, zajmujących się obszarem, w którym działa „gwiazda Platformy”.

Szef komisji obrony pytany, dlaczego odnosi się w ten sposób do posła Kowala, przekonuje: „Bo był uprzejmy na mój temat się pan poseł Kowal, dwa dni przed kanonizacją wypowiedział, więc mu się rewanżuję, a po drugie to jest pewna granica obłudy. Dla mnie mianowanie się jakimś takim ekspertem od spraw Ukrainy i straszenie Polski, co mówi - kolej przyjdzie na Polskę, jeśli się nie opamiętacie - nie bardzo wiem, co mamy zrobić, ale może zostawmy rzeczywiście, jest taki dzień, że o pośle Kowalu może nie mówmy, ma pani rację” - tłumaczy.

Jak widać sprawy obronne i bezpieczeństwo Polski są traktowane przez Niesiołowskiego w taki sam sposób jak wszystko. Zacietrzewienie i niszczenie politycznych przeciwników zawsze w cenie...

saż
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. 1270jakikodeksiaki 19.04.2018

  Patryk Jaki kandydatem na prezydenta Warszawy

  To już ponoć pewne. Kandydatem PiS na prezydenta Warszawy będzie Patryk Jaki

 2. 1270tusektusek 19.04.2018

  Morawiecki: Donald Tusk zaburza europejskie standardy

  Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk trochę szkodzi Europie, zaburzając standardy europejskie; nie jest ambasadorem Polski, ale Platformy Obywatelskiej

 3. boni18042018 18.04.2018

  Boni znów skarży się na Polskę. Pisze list do europosłów: "Areszt dla Gawłowskiego to cios dla demokracji”

  "Areszt dla Stanisława Gawłowskiego to cios dla demokracji i poszanowania prawa w Polsce"

 4. korea18042018 18.04.2018

  BBC straszy przed polskimi stoczniami. Ukryta kamera pokazuje „niewolników” z Korei Północnej

  Wielka Brytania bezpardonowo walczy z polską konkurencją czy pokazuje realny problem, o którym milczały dotąd polskie media?

 5. gimnaz18042018 18.04.2018

  Egzamin gimnazjalny z polskiego będzie powtórzony. Był przeciek?

  Przed egzaminem gimnazjalnym z języka polskiego na Twitterze pojawiła się informacja o zarysie tematu tekstu własnego.

 6. 1270chyzyruj 18.04.2018

  Tusk stanie przed sądem więc jątrzy: PiS to mściwa partia

  Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk powiedział w środę dziennikarzom, że w poniedziałek stawi się jako świadek w sądzie.

 7. 1270wypadekzach 17.04.2018

  Zderzenie autobusu z ciężarówką w Zachodniopomorskiem: 2 osoby nie żyją, wielu rannych

  Premier Mateusz Morawiecki jest na bieżąco informowany o sytuacji w związku ze zderzeniem ciężarówki z autobusem na DK6; wojewoda zachodniopomorski udaje się na miejsce zdarzenia - poinformowała we wtorek PAP rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska.

 8. 1270gawlowskiareszt 17.04.2018

  Wałęsa i grupa opozycjonistów z czasu PRL: wierzymy w niewinność Gawłowskiego

  Wierzymy w niewinność posła PO Stanisława Gawłowskiego - napisała we wtorek w oświadczeniu grupa b. opozycjonistów z czasu PRL, w tym Lech Wałęsa. Zdaniem autorów pisma, zgoda sejmowej większości PiS-u, na aresztowanie polityka Platformy ma służyć "wywołaniu strachu" i "sianiu terroru".

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook