Jedynie prawda jest ciekawa


Niemiecki pracodawca chciał rozstrzelać Polaków. „Świadkowie potwierdzają”

22.01.2018
nitek22012018
Niemiecki pracodawca chciał rozstrzelać Polaków. „Świadkowie potwierdzają”

Dziękuję za Państwa wsparcie oraz zainteresowanie sprawą Hansa G. - Niemca, który chce rozstrzelać Polaków – napisała na Facebooku Natalia Nitek, która w 2016 roku złożyła cywilny pozew przeciwko swojemu pracodawcy. Według słów Polki, które przed sądem potwierdzili liczni świadkowie, Hans G. miał nazywać się „hitlerowcem”, który „nienawidzi Polaków”.

Przypomnijmy, w marcu 2016 r. telewizja Republika wyemitowała program, w którym Natalia Nitek, aktualnie radna Prawa i Sprawiedliwości z Sopotu, zaprezentowała zarejestrowane z ukrycia nagrania, które pokazywały zachowanie Hansa G. 

Niemiecki przedsiębiorca zachowywał się agresywnie i znieważał Polaków na tle narodowościowym, mówił m. in.:

- Nienawidzę Polaków; nie to, że ich nie lubię, nienawidzę ich. Oni wszyscy są cwelami i idiotami. Lepiej jest w Afryce. Jesteście gównem”. „Tak, jestem! Jestem hitlerowcem! To wina tego kraju, że taki jestem. Na nagraniu padają też słowa: „Zabiłbym wszystkich Polaków. Nie miałbym z tym problemu”.

Były pracodawca zaproponował Polce ugodę, którą Nitek odrzuciła. Aktualnie w gdańskim sądzie trwa proces, w którym przesłuchiwani są kolejni świadkowie, w tym byłe i obecne współpracownice i kontrahentki Hansa G.

– Tydzień temu odbyła się szósta już rozprawa w sądzie w Gdańsku. Dotychczas zebrano zeznania świadków, którzy potwierdzają fakt, iż Niemiec szkalował Polaków. Są też jednak świadkowie, którzy dalej w POS Systems pracują i twierdzą, że Hans G. to dobry człowiek, Polaków może i obrażał, ale oni nie brali tego do siebie a dyskredytujące nie było to co mówił, a fakt, że to nagrywałam. Zarzucano mi także fabrykowanie nagrań, co biegli sądowi ostatecznie zanegowalipisze Nitek na swoim profilu w mediach społecznościach.

Poza rozprawą w sądzie cywilnym, niemieckiego pracodawcę czeka też spraw karna, którą nadzorem objął Prokurator Generalny. – Dotychczasowa praca prokuratury dała możliwość zebrania licznych dowodów oraz postawić niemieckiemu biznesmanowi 5 zarzutów – czytamy na profilu sopockiej radnej PiS-u.

Według Nitek wyrok w sprawie cywilnej zapadnie najprawdopodobniej w połowie 2018 roku. 

fot. screen z tvp3

Warto poczytać

 1. 1270zamkniete3opaze 20.07.2018

  Odrażająca manipulacja polskojęzycznej niemieckiej gazety

  To już wyższy poziom manipulacji. Dziennikarze „Gazety Wrocławskiej” z należącej do niemieckiego koncernu grupy Polska Press udowodnili, że im nie jest wszystko jedno. Kto według nich odpowiada za plagę sinic i pozamykane polskie plaże? Wiadomo – PiS

 2. mieszkowski-20072018 20.07.2018

  Polska kadra była słaba, bo brakowało jej graczy z Aryki oraz Azji? Przemówienie posła Nowoczesnej podbija sieć

  Przyczyn słabości polskiej reprezentacji na mundialu w Rosji doszukiwał się każdy, od piłkarskiego eksperta po zwykłego, niedzielnego kibica. W rolę krytyka, na sejmowej mównicy, wcielił się również poseł Nowoczesnej, Krzysztof Mieszkowski

 3. sasin-gersdorf-20072018 20.07.2018

  Sasin w mocnych słowach o Gersdorf: Jest emerytką, czy się jej to podoba, czy też nie

  Dotychczasowa I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf jest dzisiaj emerytką i powinna korzystać z wolnego czasu - powiedział w piątek w "Sygnałach dnia" w PR3 szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin

 4. protest-20072018 20.07.2018

  Akt wandalizmu w trakcie protestu. Jego uczestnicy domagają się "sądu ostatecznego"

  "Czas na sąd ostateczny" - taki napis wykonany sprayem umieścili w nocy z czwartku na piątek na elewacji budynku sejmowego protestujący pod gmachem parlamentu

 5. 1270primemateusz 19.07.2018

  Premier: apeluję do opozycji o zdrowy rozsądek

  Chciałbym zaapelować do opozycji, żeby bezpieczeństwo granicy zdrowego rozsądku zapanowało; żeby nie zdarzały się takie rzeczy, że jacyś awanturnicy są wwożeni na teren Sejmu w bagażnikach - mówił w czwartek w Sejmie premier Mateusz Morawiecki.

 6. gersdorf03072018 19.07.2018

  Gersdorf w liście do prezydenta: moja kadencja w SN trwa do 2020 r.; nie może zostać skrócona ustawą

  Zostałam prawidłowo powołana na stanowisko I prezes Sądu Najwyższego; zgodnie z Konstytucją moja kadencja w SN trwa do 30 kwietnia 2020 roku i nie może zostać skrócona żadną ustawą - napisała sędzia Małgorzata Gersdorf w liście skierowanym do prezydenta Andrzeja Dudy.

 7. chmajwassermann18072018 19.07.2018

  Małgorzata Wassermann kontra Marek Chmaj. Pełnomocnik Rostowskiego tłumaczy się ze słynnego już zdjęcia

  Po jednej stoi gniewny, niemal czerwony z wściekłości Marek Chmaj. Obok dumna i wyprostowana Małgorzata Wassermann, przewodnicząca komisji ds. Amber Gold.

 8. 1270tatrere 19.07.2018

  Wybierasz się na wakacje w góry? Lepiej to przeczytaj

  Na skutek ulewnych deszczy, ujęcie wody w Małem Cichem zasilające wodociąg dla wsi Poronin, zostało w czwartek zanieczyszczone. Woda nie nadaje się do spożycia. Odbudowa zniszczonego ujęcia może potrwać kilka dni.

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook