Jedynie prawda jest ciekawa


Niemiecki pracodawca chciał rozstrzelać Polaków. „Świadkowie potwierdzają”

22.01.2018
nitek22012018
Niemiecki pracodawca chciał rozstrzelać Polaków. „Świadkowie potwierdzają”

Dziękuję za Państwa wsparcie oraz zainteresowanie sprawą Hansa G. - Niemca, który chce rozstrzelać Polaków – napisała na Facebooku Natalia Nitek, która w 2016 roku złożyła cywilny pozew przeciwko swojemu pracodawcy. Według słów Polki, które przed sądem potwierdzili liczni świadkowie, Hans G. miał nazywać się „hitlerowcem”, który „nienawidzi Polaków”.

Przypomnijmy, w marcu 2016 r. telewizja Republika wyemitowała program, w którym Natalia Nitek, aktualnie radna Prawa i Sprawiedliwości z Sopotu, zaprezentowała zarejestrowane z ukrycia nagrania, które pokazywały zachowanie Hansa G. 

Niemiecki przedsiębiorca zachowywał się agresywnie i znieważał Polaków na tle narodowościowym, mówił m. in.:

- Nienawidzę Polaków; nie to, że ich nie lubię, nienawidzę ich. Oni wszyscy są cwelami i idiotami. Lepiej jest w Afryce. Jesteście gównem”. „Tak, jestem! Jestem hitlerowcem! To wina tego kraju, że taki jestem. Na nagraniu padają też słowa: „Zabiłbym wszystkich Polaków. Nie miałbym z tym problemu”.

Były pracodawca zaproponował Polce ugodę, którą Nitek odrzuciła. Aktualnie w gdańskim sądzie trwa proces, w którym przesłuchiwani są kolejni świadkowie, w tym byłe i obecne współpracownice i kontrahentki Hansa G.

– Tydzień temu odbyła się szósta już rozprawa w sądzie w Gdańsku. Dotychczas zebrano zeznania świadków, którzy potwierdzają fakt, iż Niemiec szkalował Polaków. Są też jednak świadkowie, którzy dalej w POS Systems pracują i twierdzą, że Hans G. to dobry człowiek, Polaków może i obrażał, ale oni nie brali tego do siebie a dyskredytujące nie było to co mówił, a fakt, że to nagrywałam. Zarzucano mi także fabrykowanie nagrań, co biegli sądowi ostatecznie zanegowalipisze Nitek na swoim profilu w mediach społecznościach.

Poza rozprawą w sądzie cywilnym, niemieckiego pracodawcę czeka też spraw karna, którą nadzorem objął Prokurator Generalny. – Dotychczasowa praca prokuratury dała możliwość zebrania licznych dowodów oraz postawić niemieckiemu biznesmanowi 5 zarzutów – czytamy na profilu sopockiej radnej PiS-u.

Według Nitek wyrok w sprawie cywilnej zapadnie najprawdopodobniej w połowie 2018 roku. 

fot. screen z tvp3

Warto poczytać

 1. donald220420218 22.04.2018

  Donald Tusk świętuje urodziny. Dostał radę od przyjaciół, którą pochwalił się w sieci

  - Moi przyjaciele przekonali mnie, bym w 61 urodziny wystartował z Instagramem. Więc zacząłem z drobną pomocą moich wnuków – napisał na Twitterze Donald Tusk.

 2. biedron22042018 22.04.2018

  Robert Biedroń namawia do obalenia rządu? I narzeka: "Bycie Polakiem stało się obciachem"

  "Wszystko co sprawi, że odsuniemy te niedemokratyczne siły od władzy jest dobre"

 3. pmm22042018 22.04.2018

  PiS przedstawi nowe rozwiązania dla niepełnosprawnych. Premier Morawiecki zdradza szczegóły

  "Chcemy, żeby Polska była wielka i za rok, i za dziesięć lat, i za sto lat"

 4. Andruszkiewiczwpolsce 22.04.2018

  Te oskarżenia oburzyły Andruszkiewicza. "Jesteście chorzy z nienawiści, leczcie się"

  Posła koła Wolni i Solidarni oburzyły "oskarżenia" pod własnym adresem. Swoim oponentom zasugerował... pójście do lekarza

 5. LGBT 22.04.2018

  Odmówił druku plakatów LGBT, został skazany przez sąd. Na tym jednak nie koniec

  Na 7 czerwca Sąd Najwyższy wyznaczył termin rozpoznania kasacji prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry w głośnej sprawie drukarza, który odmówił wydrukowania plakatów fundacji LGBT. Prawomocnie sąd uznał Adama J. za winnego wykroczenia, ale odstąpił od kary

 6. Lichocka22042018 22.04.2018

  PiS zmienia zdanie w sprawie ustawy antyaborcyjnej? "To nieludzki projekt"

  Czy projekt ustawy antyaborcyjnej po raz kolejny upadnie w sejmowym głosowaniu? Po wypowiedzi poseł PiS Joanny Lichockiej można odnieść takie wrażenie. Posłanka określiła proponowane zmiany jako "nieludzkie" - informuje "Fakt"

 7. kacperplazynski22042018 22.04.2018

  Nieoficjalnie: Wiadomo, kto będzie kandydatem PiS-u na prezydenta Gdańska!

  Według informacji ujawnionych w Radiu Gdańsk przez Janusza Śniadka, Prawo i Sprawiedliwość podjęło decyzję dotyczącą wyboru kandydata na prezydenta Gdańska.

 8. 1270szydlo 21.04.2018

  Szydło: nasz rząd bezwzględnie walczy z korupcją i oszustami

  - Bardzo często słyszymy o problemach obywateli, którzy zostali oszukani przez instytucje finansowe, nasz rząd bezwzględnie walczy z korupcją i oszustami - mówiła wicepremier Beata Szydło w sobotę w Szymbarku w Małopolsce.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook