Jedynie prawda jest ciekawa


Niejasna spójność

20.01.2012

PiS domaga się od rządu Donalda Tuska informacji nt. realizacji pakietu Komisji Europejskiej dotyczącego polityki spójności UE.

W piątek sejmowa komisja ds. UE rozpatrywała pakiet legislacyjny Komisji Europejskiej odnośnie polityki spójności UE na lata 2014-2020.

- Nie otrzymaliśmy odpowiedzi na nasze pytania, więc postanowiliśmy zgłosić do pani marszałek Kopacz wniosek o informację rządu na posiedzeniu Sejmu na temat nowego pakietu rozporządzeń, które przedstawiła Komisja Europejska. Wszyscy Polacy i posłowie powinni wiedzieć, co się szykuje w latach 2014-2020 w ramach funduszy europejskich - powiedziała na konferencji prasowej w Sejmie Izabela Kloc.

Posłanka PiS Anna Fotyga dodała, że opozycja i jej postulaty zostały zlekceważone przez koalicję podczas piątkowego posiedzenia. Fotyga zaznaczyła, że m.in. nie przeszedł postulat imiennego głosowania oraz ograniczono czas wypowiedzi posłów do dwóch minut.

Poseł PiS Krzysztof Szczerski powiedział, że jego partia zaproponowała nieformalne spotkanie ministrowi ds. europejskich Mikołajowi Dowgielewiczowi ws. unijnego budżetu na lata 2014-2020. "Takiego zaproszenia z jego strony mimo wstępnej deklaracji na razie nie ma" - podkreślił.

"Wszystkie punkty, które mieszczą się w pakiecie polityki regionalnej mogą spowodować, że znaczna część środków, które są teraz zarezerwowane, wypłynie z Polski kilkoma kanałami. Ta polityka jest dziurawa, jeśli chodzi o nasze interesy. Pieniądze mogą z Polski wypływać dlatego, że są nowe cele polityki, nowy podział regionów" - mówił.

(PAP)
Fot. sxc.hu
CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook