Jedynie prawda jest ciekawa


Niebywałe! W rocznicę katastrofy smoleńskiej Holland wzywa do akcji "Wygraliśmy"

08.04.2018
HollandFB
Niebywałe! W rocznicę katastrofy smoleńskiej Holland wzywa do akcji "Wygraliśmy"

Popularna reżyserka najwidoczniej nie wie co oznacza przyzwoitość i w rocznicę tragicznej katastrofy smoleńskiej zamierza wspólnie z Obywatelami RP zakłócać uroczystości. Czy tak wyglądają wartości jakie wyznaje Agnieszka Holland?

Holland zaprosiła zwolenników Obywateli RP pod Sejm, skąd zgromadzenie uda się na Krakowskie Przedmieście aby "pożegnać" miesięcznicę smoleńską. - Te prywatne zgromadzenia organizowane przez prezesa Kaczyńskiego od początku były seansami nienawiści, kłamstwa, obrażania i lżenia oraz oskarżania niewinnych obywateli - tłumaczy Holland, dziękując Obywatelom RP za "walkę o prawdę i dostęp do swobodnych zgromadzeń". - To oni wygrali - przekonuje Agnieszka Holland, trzymając w ręku kartkę z napisem "Wygraliśmy".

Słowa Holland skomentował już na twitterze Samuel Pereira. - Nawet "GW" pisała 13 IV 2010 r., że "w katastrofie w Smoleńsku zginęli rzecznicy dywersyfikacji energii", więc obok Agnieszki Holland z kartką "Wygraliśmy" mógłby również Władimir Putin wystąpić - przekonuje Pereira.

10 kwietnia, w ósmą rocznicę katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, odbędzie się ostatnia - 96 - miesięcznica smoleńska.

W swoim "planie działania" na ten dzień Obywatele RP zapisali m.in. "20:30 - 21:30 - udział w uroczystościach państwowych i pożegnanie Kaczyńskiego".


kh

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook