Jedynie prawda jest ciekawa

Nie żyje prof. Kamieńska-Trela

13.02.2015

„Ostatnie lata swojego życia poświęciła na wyjaśnienie przyczyn zamachu smoleńskiego”.

11 lutego zmarła prof. Krystyna Kamieńska-Trela, polska chemik, która wytknęła szereg błędów w procedurze badania obecności materiałów wybuchowych w Smoleńsku, jaką prowadziło CLKP. "Oddała Ofiarom i ich Rodzinom jedne z największych zasług, jeśli chodzi o badanie tej katastrofy" — mówił mec. Pszczółkowski portalowi wPolityce.pl.

Mecenas Pszczółkowski w rozmowie z TV Republika wskazywał, że prof. Kamieńska-Trela „to osoba, która niewątpliwie dla środowisk ofiar katastrofy smoleńskiej, wykonała gigantyczną pracę, podkreślała, że wszystko co robi robi dla pamięci ofiar i ich bliskich”.

Antoni Macierewicz wskazał zaś, że naukowiec „zawstydziła cały aparat państwowy”. „Wszyscy pamiętamy jej determinację w badaniach, które wykazały, że na wraku tupolewa były ślady materiałów wybuchowych. (…) Ostatnie lata swojego życia poświęciła na wyjaśnienie przyczyn zamachu smoleńskiego. Swoim działaniem zawstydziła cały aparat państwowy” – mówił poseł PiS.

Dorota Skrzypek wskazała, że „rodziny smoleńskie nigdy nie zapomną” pracy prof. Kamieńskiej-Treli. „Pani Profesor była Człowiekiem wyjątkowym. Wybitnym naukowcem a jednocześnie mądrą i bardzo ciepłą kobietą. Niezwykle jasną Postacią... Patrzyłam z podziwem na Jej odwagę, kiedy publicznie stawała po stronie prawdy i z determinacją broniła jej się przed manipulacją i nieuczciwością. My rodziny smoleńskie nigdy Jej tego nie zapomnimy. Zawsze będziemy Jej wdzięczni za to co zrobiła w sprawie wyjaśnienia okoliczności katastrofy smoleńskiej” – wspomina Dorota Skrzypek.

ez
[Fot. Youtube.pl]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook