Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

„Nie rozumiem, jak on mógł zostać premierem”

29.05.2014

Maria Sokołowska z Gorzowa relacjonuje spotkanie z Donaldem Tuskiem, pokazując, że medialny rozgłos jej nie peszy.

Maria Sokołowska zaraz po spotkaniu uczniów jej liceum z premierem Donaldem Tuskiem kolejny raz udowodniła, że jest konsekwentnym i twardym recenzentem polityki rządu. Przypomniała również słynną, skandaliczną wypowiedź Tuska sprzed lat.

„Nie rozumiem tego, jak Donald Tusk mógł zostać premierem” - mówi licealistka w rozmowie z dziennikarzami. Przypomina, co Donald Tusk pisał o Polsce i polskości w 1987 roku. Tłumacząc, że wciąż ma Tuska za zdrajcę argumentowała: „w 1987 roku na łamach „Znaku” wypowiedział się na temat Polski, że polskość to nienormalność oraz wyśmiewał polską kulturę, polską tradycję, polskich patriotów, którzy walczyli kiedyś. Nie rozumiem tego, jak on mógł zostać premierem”.

Dodaje, że nie jest zła na premiera. „Mam jedynie wielki żal za to, że mógł tak powiedzieć o Polsce” - tłumaczyła.

Odnosząc się do spotkania uczniów z szefem rządu dodała, że Tusk nie odpowiedział na jej pytanie, które zadała mu kilka dni temu. „Premier nie poruszył nawet tego tematu. A skoro nie poruszył, to znaczy, że jego sztab jeszcze nie był w stanie ułożyć mu argumentów” - przekonywała. „To spotkanie moim zdaniem było sztuczne, gdyż premier miał oczywiście na wszystko odpowiedzi, na wszystkie pytania, choć z góry powiedział, że nie dostał ich wcześniej, żeby się przygotować. Udawał więc, że troszeczkę myśli nad tym, jak ma odpowiedzieć, jak ująć to pytanie” - podkreśla.

I relacjonuje nietypowe zakończenie spotkania uczniów z szefem rządu. „Chciał (premier – red.) dać mi kwiaty na koniec, które otrzymał od uczniów... Oczywiście nie przyjęłam ich, bo jak miałam przyjąć kwiaty ze strony zdrajcy?” - pytała dziennikarzy Sokołowska.

Maria Sokołowska dla wielu jest dowodem, że polska młodzież jest odważna i waleczna, że nie chłonie prorządowej propagandy. Na pewno stała się gwiazdą mediów.

ez,Tvn24.pl
[Fot. Tvn24]

Słowa kluczowe:

Donald Tusk

,

Polska

,

polityka

,

zdrada

,

zdrajca

Warto poczytać

 1. DAkXJVXgAAicPW 24.05.2017

  Prezydent i rząd składają kondolencje

  Prezydent Andrzej Duda, premier Beata Szydło i polscy parlamentarzyści złożyli kondolencje rodzinom ofiar zamachu w Manchesterze. „Łączę się w żalu i w modlitwie” - napisał na Twitterze prezydent Duda.

 2. executed-1174057-1598x1222 24.05.2017

  Straszą zamachami w całej Polsce. Wysadzimy w powietrze sądy i Sejm!

  "Bomby zawsze będą detonowane po dwie - jedna zawsze będzie się znajdować na terenie obiektu, a druga będzie zrzucana dronem"

 3. Zgromadzenieposlowisenatorow22grudnia201501 23.05.2017

  Sondaż: PiS nadal liderem z 35 proc. poparciem

  - 35 proc. osób deklarujących w maju gotowość wzięcia udziału w wyborach do Sejmu zamierza głosować na PiS - wynika z sondażu Kantar Public.

 4. mid-17523129 23.05.2017

  Prezydent potępił zamach w Manchesterze

  Jestem przekonany, że wobec terroryzmu cała wspólnota uczciwego i wolnego świata będzie stała razem - powiedział we wtorek prezydent Andrzej Duda. Zwrócił uwagę, że poniedziałkowy zamach w Manchesterze to coś, co nigdy nie powinno się zdarzyć, ale co stało się europejską rzeczywistością.

 5. abw 23.05.2017

  ABW uspokaja po zamachu w Manchesterze

  Agencja nie rekomenduje wprowadzenia stopnia alarmowego w Polsce.

 6. aa2 23.05.2017

  Niebawem decyzja ws. zbioru zastrzeżonego

  Procedura związana z ujawnianiem materiałów jest na ukończeniu.

 7. Sad-Okregowy-gfgdf 23.05.2017

  Pijana sędzia odsunięta od obowiązków

  Prezes Sądu Okręgowego w Katowicach wystąpił też o podjęcie wobec niej czynności dyscyplinarnych.

 8. mid-17523030 23.05.2017

  Sławomir Nowak zeznaje przed komisją ds. Amber Gold

  Jeden z najważniejszych polityków Donalda Tuska będzie pytany o to, dlaczego podległe mu w latach 2011 - 2013 instytucje pozwoliły na wielki przekręt związany z liniami lotniczymi OLT Express - kontrolowanymi przez piramidę finansową Amber Gold.

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook