Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

„Nie rozumiem, jak on mógł zostać premierem”

29.05.2014

Maria Sokołowska z Gorzowa relacjonuje spotkanie z Donaldem Tuskiem, pokazując, że medialny rozgłos jej nie peszy.

Maria Sokołowska zaraz po spotkaniu uczniów jej liceum z premierem Donaldem Tuskiem kolejny raz udowodniła, że jest konsekwentnym i twardym recenzentem polityki rządu. Przypomniała również słynną, skandaliczną wypowiedź Tuska sprzed lat.

„Nie rozumiem tego, jak Donald Tusk mógł zostać premierem” - mówi licealistka w rozmowie z dziennikarzami. Przypomina, co Donald Tusk pisał o Polsce i polskości w 1987 roku. Tłumacząc, że wciąż ma Tuska za zdrajcę argumentowała: „w 1987 roku na łamach „Znaku” wypowiedział się na temat Polski, że polskość to nienormalność oraz wyśmiewał polską kulturę, polską tradycję, polskich patriotów, którzy walczyli kiedyś. Nie rozumiem tego, jak on mógł zostać premierem”.

Dodaje, że nie jest zła na premiera. „Mam jedynie wielki żal za to, że mógł tak powiedzieć o Polsce” - tłumaczyła.

Odnosząc się do spotkania uczniów z szefem rządu dodała, że Tusk nie odpowiedział na jej pytanie, które zadała mu kilka dni temu. „Premier nie poruszył nawet tego tematu. A skoro nie poruszył, to znaczy, że jego sztab jeszcze nie był w stanie ułożyć mu argumentów” - przekonywała. „To spotkanie moim zdaniem było sztuczne, gdyż premier miał oczywiście na wszystko odpowiedzi, na wszystkie pytania, choć z góry powiedział, że nie dostał ich wcześniej, żeby się przygotować. Udawał więc, że troszeczkę myśli nad tym, jak ma odpowiedzieć, jak ująć to pytanie” - podkreśla.

I relacjonuje nietypowe zakończenie spotkania uczniów z szefem rządu. „Chciał (premier – red.) dać mi kwiaty na koniec, które otrzymał od uczniów... Oczywiście nie przyjęłam ich, bo jak miałam przyjąć kwiaty ze strony zdrajcy?” - pytała dziennikarzy Sokołowska.

Maria Sokołowska dla wielu jest dowodem, że polska młodzież jest odważna i waleczna, że nie chłonie prorządowej propagandy. Na pewno stała się gwiazdą mediów.

ez,Tvn24.pl
[Fot. Tvn24]

Słowa kluczowe:

Donald Tusk

,

Polska

,

polityka

,

zdrada

,

zdrajca

Warto poczytać

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook