Jedynie prawda jest ciekawa


Nie mogła znieść kandydatury Trzaskowskiego. Opuściła PO by poprzeć Jakiego

11.07.2018
kasztelan-popiera-Jakiego-11072018
Nie mogła znieść kandydatury Trzaskowskiego. Opuściła PO by poprzeć Jakiego

Jolanta Kasztelan, warszawska radna klubu PO, w nadchodzących wyborach samorządowych poprze Patryka Jakiego, kandydata Prawa i Sprawiedliwości. Radna Platformy opuściła jednocześnie szeregi swojej dotychczasowej partii.

O sprawie poinformował reporter RMF FM Patryk Michalski za pośrednictwem Twittera. Podczas konferencji prasowej warszawska radna oznajmiła, iż "nie może zaakceptować kandydatury Rafała Trzaskowskiego". Dodatkowo przekonywała wyborców PO aby poparli Patryka Jakiego w nadchodzących wyborach samorządowych. 

Powodem nieoczekiwanego poparcia dla kandydata PiS przez radną PO jest problem reprywatyzacji, a przede wszystkim ludzie za to odpowiedzialni. Polityk uznała, że Patryk Jaki gwarantuje większą pewność w zwalczeniu mafii reprywatyzacyjnej niż jej koledzy z Platformy, w tym obecna prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz i Rafał Trzaskowski, kandydat na prezydenta stolicy z ramienia PO.

Sam kandydat PiS-u postanowił zabrać głos w tej sprawie: - Apeluję do wszystkich mieszkańców Warszawy, abyśmy wszyscy stanęli razem do walki o to, aby stolica stała się bardziej uczciwa, aby przestała kojarzyć się z mafią reprywatyzacyjną, aby mogła konkurować z innymi stolicami Europy.

JD/ twitter.com

Warto poczytać

 1. orlik170702018 17.07.2018

  „Orliki” się rozpadają. Nawet Wyborcza przyznaje, że sztandarowy projekt rządu PO-PSL okazał się klapą

  Ten pomysł miał być jednym z największych osiągnięć rządu Donalda Tuska

 2. konstanty-rokicki17072018 17.07.2018

  Uratował ogromną liczbę istnień w czasie Zagłady. Po wojnie o nim zapomniano, choć jego postawa zasługuje na nieśmiertelną chwałę

  60 lat temu, tj. 18 lipca 1958 roku, zmarł w Lucernie były polski wicekonsul w Szwajcarii, którego okres sprawowania funkcji dyplomatycznej w europejskim państwie przypadł na czas II wojny światowej.

 3. akta17072018 17.07.2018

  Wiadomo już kto palił karty do głosowania i akta sądowe. Sprawę wyjaśnia straż pożarna

  Strażak z OSP w Ożarowie Mazowieckim stwierdził w rozmowie z PAP, że ujawnione w Gołaszewie spalone akta i karty do głosowania to nie efekt przestępstwa. Leszek Stachlewski poinformował, że w pustostanie prowadzone były... badania naukowe dotyczące gaszenia pożarów w archiwach sądowych.

 4. pozarstocznia17072018 17.07.2018

  Pożar w centrum Gdańska. Płonie magazyn stoczniowy

  13 zastępów straży gasi pożar, który wybuchł we wtorek około południa w hali zlokalizowanej w centrum Gdańska - na terenach stoczniowych. W płonącym magazynie składowane są m.in. farby. Gdański magistrat zaapelował do mieszkańców o prewencyjne zamknięcie okien.

 5. tk17072018 17.07.2018

  Jest wyrok TK w sprawie prawa łaski. "Prezydent skorzystał ze swoich uprawnień"

  Wtorkowy wyrok TK w sprawie prawa łaski nie jest zaskoczeniem; prezydent Andrzej Duda skorzystał ze swoich konstytucyjnych uprawnień - oceniła rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

 6. 1270bartekbargiela 17.07.2018

  Niesamowita akcja ratunkowa Polaków. Zrobili to pierwsi na świecie!

  O wielkim szczęściu może mówić brytyjski wspinacz Rick Allen, który podczas wspinaczki na Broad Peak uległ poważnemu wypadkowi. Przez kilkadziesiąt godzin z himalaistą nie było żadnego kontaktu, a jego towarzysze myśleli, że zginął. Uratował go polski dron!

 7. parafianowicz17072018 17.07.2018

  Kolejne przesłuchanie w sprawie Amber Gold. Przed komisją były wiceminister finansów Andrzej Parafianowicz

  We wtorek po godz. 10 zebrała się sejmowa komisja śledcza ds. Amber Gold; jedynym punktem posiedzenia jest przesłuchanie b. wiceministra finansów i Generalnego Inspektora Informacji Finansowej Andrzeja Parafianowicza.

 8. Gersdorf06032018 17.07.2018

  Małgorzata Gersdorf podjęła decyzję w sprawie swojego powrotu do pracy

  Spór o ustawę o Sądzie Najwyższym oraz o odwołanie dotychczasowej Pierwszej Prezes SN Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska podzielił polską społeczność. Zapewne będzie dzielił dalej, a cała sprawa nie przycichnie. Sędzia Gersdorf zamierza wrócić do pracy w poniedziałek

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook