Jedynie prawda jest ciekawa


Nie będzie ustawy o związkach partnerskich

25.01.2013

W głosowaniach sejmowych przepadły wszystkie trzy projekty ustaw dotyczące związków partnerskich. Dzięki głosom 46 posłów Platformy Obywatelskiej Sejm nie przyjął nawet projektu autorstwa Artura Dunina, posła PO.

Sejm odrzucił w głosowaniu projekt ustawy dotyczącej związków partnerskich. Projekt przygotował poseł PO, Artura Dunina. Wcześniej posłowie odrzucili również dwa projekty złożone przez Ruch Palikota i SLD.

Za przyjęciem wniosku o odrzucenie projektu PO w pierwszym czytaniu było 228 posłów, 211 było przeciw, a 10 wstrzymało się od głosu.

Podczas debaty wniosek o odrzucenie projektów złożyły PiS i SP.

Mam nadzieję, że głosowanie umożliwi pracę nad wszystkimi projektami. Mimo różnicy poglądów - pisał na Twitterze premier Tusk.

Jeszcze w trakcie debaty premiera zawiódł minister sprawiedliwości Jarosław Gowin, który pytany przez posłów opozycji stwierdził, że jego zdaniem wszystkie projekty (PO, SLD i Ruchu Palikota) są sprzeczne z konstytucją.

Minister sprawiedliwości wygłosił swoja osobistą opinię - oceniał premier, który poprosił o zabranie głosu tuż po przemówieniu ministra Gowina.

Mimo apeli premiera Tuska oraz podziękowaniom dla szefa rządu ze strony Ruchu Palikota, Sejm odrzucił wszystkie projekty dotyczące związków partnerskich. Za odrzuceniem projektów zagłosowało m.in. 46 posłów Platformy Obywatelskiej, dzięki czemu przepadł nawet projekt autorstwa Artura Dunina, posła... PO.

46 osób przyznało, że nie jest to właściwy czas. Szkoda. Nic na to nie poradzimy - komentował tę decyzję rzecznik rządu Paweł Graś (PO). Dopytywany przez dziennikarzy, że posłowie zagłosowali nie za "niewłaściwym czasem", ale przeciwko projektom, uchylił się od odpowiedzi.

lw, PAP

[Fot. Wikipedia]

Warto poczytać

  1. policjasejm21072018 21.07.2018

    Cztery osoby w areszcie po protestach przed Sejmem. Dziennikarz Gazety Wyborczej namawia do walki z policją

    Do „odbijania” zatrzymanych i walki z policją namawiał protestujących Wojciech Czuchnowski, dziennikarz Gazety Wyborczej.

  2. schmidt-20072018 20.07.2018

    Schmidt usprawiedliwia akcję z bagażnikiem. Absurdalne tłumaczenie

    Posłanka Joanna Schmidt na antenie Polsat News odniosła się do ostatnich wydarzeń przed gmachem polskiego Sejmu. Parlamentarzystka zdecydowała się na przewiezienie dwóch osób w bagażniku swojego samochodu

  3. Petruflickr 20.07.2018

    Skandaliczny wpis Petru! Polityk zaatakował Annę Walentynowicz

    Sejm przyjął dziś większością głosów uchwałę w sprawie ustanowienia roku 2019 Rokiem Anny Walentynowicz.

  4. nurowska20072018 20.07.2018

    To są plany totalnych? Nurowska: "Zrobiłam laleczkę Piotrowicza, wbijam szpilki". Odpowiedź Agnieszki Holland szokuje

    Sympatyzująca z KOD-em polska pisarka Maria Nurowska postanowiła kolejny raz włączyć się w polityczny spór toczący się w Polsce.

  5. duda08032018 20.07.2018

    Prezydent zapowiedział 2-dniowe referendum ws. zmian w Konstytucji

    Prezydent RP Andrzej Duda na piątkowej konferencji zapowiedział dwudniowe referendum dotyczące zmian w konstytucji, które ma się odbyć w dniach 10-11 listopada

  6. 1270zamkniete3opaze 20.07.2018

    Odrażająca manipulacja polskojęzycznej niemieckiej gazety

    To już wyższy poziom manipulacji. Dziennikarze „Gazety Wrocławskiej” z należącej do niemieckiego koncernu grupy Polska Press udowodnili, że im nie jest wszystko jedno. Kto według nich odpowiada za plagę sinic i pozamykane polskie plaże? Wiadomo – PiS

  7. mieszkowski-20072018 20.07.2018

    Polska kadra była słaba, bo brakowało jej graczy z Aryki oraz Azji? Przemówienie posła Nowoczesnej podbija sieć

    Przyczyn słabości polskiej reprezentacji na mundialu w Rosji doszukiwał się każdy, od piłkarskiego eksperta po zwykłego, niedzielnego kibica. W rolę krytyka, na sejmowej mównicy, wcielił się również poseł Nowoczesnej, Krzysztof Mieszkowski

  8. sasin-gersdorf-20072018 20.07.2018

    Sasin w mocnych słowach o Gersdorf: Jest emerytką, czy się jej to podoba, czy też nie

    Dotychczasowa I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf jest dzisiaj emerytką i powinna korzystać z wolnego czasu - powiedział w piątek w "Sygnałach dnia" w PR3 szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook