Jedynie prawda jest ciekawa


Nie będzie debaty Tusk-Kaczyński

29.09.2011

Jarosław Kaczyński pytany przez dziennikarzy o ewentualną debatę z Donaldem Tuskiem stwierdził, że nie ma zamiaru rozmawiać z nim w „oparach absurdu”. Prezes PiS podkreślił, że jego decyzja jest ostateczna.

Jarosław Kaczyński w programie TVN24 „Rozmowa Rymanowskiego”, wyjaśnił dlaczego nie wyobraża sobie merytorycznej debaty z Donaldem Tuskiem.

- Panie redaktorze, z panem przy wszystkich żartach i tych pańskich - nazwijmy to - zachowaniach ofensywnych, tak bym to określił, jednak merytorycznie rozmawiamy. Z Donaldem Tuskiem rozmawiałbym na temat straszenia go pistoletem przed 20 laty - w jego mniemaniu, bo ja go nigdy nie straszyłem - albo też na temat aresztowania autostrad, bo to jest z jego przemówienia, fragmenty, cytaty. Otóż to są opary absurdu. Ja nie mam zamiaru rozmawiać z nikim z oparach absurdu – stwierdził prezes PiS.

Dopytywany, czy nie zaproponuje Tuskowi debaty w ostatnim tygodniu kampanii i czy to definitywna decyzja, Jarosław Kaczyński potwierdził, że jego decyzja na temat udziału w ewentualnej debacie z Donaldem Tuskiem jest definitywna.

Jarosław Kaczyński był także pytany, z którym ugrupowaniem jego partia mogłaby wejść w koalicję, jeśli wygrałaby wybory; na uwagę prowadzącego, że z deklaracji innych sił politycznych w Polsce wynika, że nie za bardzo „lgną” one do koalicji z PiS, Jarosław Kaczyński odpowiedział, że „PiS jest niewątpliwie partią bardzo poważną, a nie wszyscy w parlamencie są tacy bardzo poważni. (...) Niewątpliwie jesteśmy najpoważniejsi”.

Prezes PiS dodał także, że o możliwych koalicjach zwykle rozmawia się po wyborach. Zastrzegł jednocześnie, że nie jest możliwa koalicja PiS z SLD.

Pytany o możliwość koalicji z PSL, Jarosław Kaczyński powiedział, że „świat jest skomplikowany, historia się różnie toczy”.

- Przede wszystkim możliwe jest to, że wygramy sami - stwierdził dopytywany o możliwość koalicji z ludowcami.

Jarosław Kaczyński pytany był też, czy za cenę tego, by pozbawić władzy Donalda Tuska, oddałby tekę premiera szefowi PSL Waldemarowi Pawlakowi.

- Nie, z tego względu, że ktoś kto w tej sytuacji dostaje tekę premiera, po prostu ma wszystko w ręku, a nam może powiedzieć „dziękuję bardzo” - powiedział prezes PiS.

Na pytanie, kto będzie chciał koalicji z PiS skoro w ręku premiera będzie wszystko, powiedział, że w tym wypadku sytuacja wygląda inaczej.

- To jest zupełnie inna sytuacja. Pan Pawlak, można powiedzieć, należy do nurtu innego niż my i może też łatwo się porozumieć jako premier z innymi, którzy być może bardzo by się obawiali naszego rządu i wobec tego byli gotowi na premiera Pawlaka, tylko żeby nie było naszych ministrów i rządu przez nas popieranego. Krótko mówiąc, to jest koncepcja zbyt ryzykowna, poza tym były też jeszcze inne względy, nie chcę w tej chwili do tego wracać, ale są też merytoryczne różnice między nami a panem premierem Pawlakiem - powiedział prezes PiS.

Według Jarosława Kaczyńskiego, „jeden warunek jest pewien”.

- My na pewno nie chcemy władzy dla władzy. Chcemy realizować program, który mamy - oświadczył.

Na uwagę, iż niektórzy twierdzą, iż PiS nie chce wygrać wyborów, Jarosław Kaczyński stwierdził, że „to już jest całkowita nieprawda” i „jedna z bajek” wymyślona przeciwko PiS.

- Chcemy wygrać, chcemy rządzić, ale chcemy zrealizować program, który w Polsce coś zmieni. Bo naprawdę w naszym kraju trzeba wiele zmienić, żeby mogło być dobrze i żeby ten nasz potencjał (...) został wykorzystany" - powiedział Jarosław Kaczyński.

Oceniając Donalda Tuska jako swojego przeciwnika politycznego, Jarosław Kaczyński stwierdził, że obecny premier w znacznej mierze odpowiada za zepsucie polskiej sceny politycznej.

- Ale jest jednocześnie człowiekiem, który bardzo zepsuł polską scenę polityczną, który wprowadził w niej reguły takie, które dzisiaj promują Palikota. I to jest jego straszliwy grzech i polska historia mu tego nie zapomni. Tak jak i nie zapomni mu tego skrajnie nieudolnego rządzenia - powiedział prezes PiS.

PAP

[fot.wybierzpis.org.pl]

Warto poczytać

 1. pispzpr21072018 22.07.2018

  Zdewastowano biura parlamentarzystów PiS. Wandale pomazali je farbą

  Przed wejściem do biura pojawił się napis: "Czas na sąd ostateczny", a na drzwiach i oknach napisano: "PZPR".

 2. policja21072018 21.07.2018

  Tak amerykańska policja radzi sobie z demonstrantami

  Warto zestawić obrazki z Polski z tymi, na których widać zachowanie amerykańskich funkcjonariuszy.

 3. monika-miller 21.07.2018

  Seksowna wnuczka Leszka Millera wyjawiła swój sekret. Ostra reakcja dziadka!

  Monika Miller to prawdziwa gwiazda mediów społecznościowych. Znana jest jest nie tylko z powodu swojej urody i dużej liczby tatuaży. Wnuczka Leszka Millera lubi też zaskoczyć media oryginalną i ciekawą wypowiedzią. Nie inaczej było ostatnio, gdy... pochwaliła się swoją biseksualną orientacją.

 4. policja-20072018 21.07.2018

  Dziennikarz TVN wzywał policję do zaatakowania polityków?

  Prowadzący program w TVN24 nawoływał polską policję do wypowiedzenia posłuszeństwa władzy państwowej; czy Discovery akceptuje taki przekaz swojej telewizji? - zapytał w sobotę na Twitterze wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński

 5. w-tyle-wizji-21072018 21.07.2018

  Wzruszający apel prawnuka polskiego bohatera. Ta wypowiedź przejdzie do historii!

  Piątkowe wydanie „W tyle wizji” zostało całkowicie poświęcone protestom przed gmachem Sejmu oraz Małgorzacie Gersdorf

 6. policjasejm21072018 21.07.2018

  Cztery osoby w areszcie po protestach przed Sejmem. Dziennikarz Gazety Wyborczej namawia do walki z policją

  Do „odbijania” zatrzymanych i walki z policją namawiał protestujących Wojciech Czuchnowski, dziennikarz Gazety Wyborczej.

 7. schmidt-20072018 20.07.2018

  Schmidt usprawiedliwia akcję z bagażnikiem. Absurdalne tłumaczenie

  Posłanka Joanna Schmidt na antenie Polsat News odniosła się do ostatnich wydarzeń przed gmachem polskiego Sejmu. Parlamentarzystka zdecydowała się na przewiezienie dwóch osób w bagażniku swojego samochodu

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook